TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо ја призна вината за скандалот со тренингот на отворено

Дриблинг - 08.04.2020

Жозе Мурињо конечно призна дека е виновен, тој одржа тренинг на отворено во парк во северен Лондон со тројца играчи од екипата, беше снимен од случајни минувачи, експлозија од реакции на социјалните мрежи.

Гигс ги разочара и зачуди симпатизерите на Манчестер Јунајтед

OhridNews - 08.04.2020

Една од најголемите клупски легенди на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс по примерот на неколку фудбалери и тренери го состави идеалниот тим со фудбалери со кои заедно играл. Со оглед дека целата фудбалска кариера Велшанецот ја помина на Олд Трафорд, ...

Гигс ја изненади Англија со изборот: Во неговите идеални 11 на Јунајтед ги нема Роналдо и Видиќ!

Спортски - 08.04.2020

Aнглиската јавноста остана изненадена од изборот на Рајан Гигс за неговите идеални 11 фудбалери со кој играл во Манчестер Јунајтед. Фановите најмногу се изненадени што во тимот на Гигс немаше место за Кристиано Роналдо и Немања Видиќ .

СКАНДАЛ: Мурињо држел тренинг на отворено, го прекршил правилото на самоизолација (ВИДЕО)

Дриблинг - 08.04.2020

Жозе Мурињо и дел од играчите на Тотенхем тренирале на отворено во парк, со тоа Португалецот го прекрши правилото на задолжителна самоизолација. Тренингот бил одржан со тројца играчи во парк во северен Лондон, Давинсон Санчез, Рајан Сесењон и Тангуј ...

Мурињо ја призна грешката

Спортманија - 08.04.2020

Португалецот беше фатен од минувачи покрај парк во Лондон како тренира со уште неколку играчи од Тотенхем. Жозе Мурињо призна дека направил грешка што не ги почитувал мерките против ширење на Коронавирусот.

Мурињо се согласи дека не е во право, но не може да се извини

Опсервер - 08.04.2020

Лондон, 8 април 2020 () – Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, призна дека направил грешка за организирањето на тренинзите за некои од неговите играчи во паркот Барнет, Северен Лондон. Фотографии и видеа се појавија на социјалните мрежи, докажувајќи ...

Мурињо се јави по жестоките критики и навреди: Признавам дека згрешив!

Sport 1 - 08.04.2020

Тренерот на Тотнем, Жозе Мурињо призна дека ги прекршил правилата на властите за држење на растојание на отворен простор, откако денеска беше забележан во парк на тренинг со своите фудбалери.

Жозе Мурињо се јави со изјава по повод критиките кои ги доби за тренингот во парк во Лондон

24Фудбал - 08.04.2020

Тренерот на Тотнем, Жозе Мурињо прифаќа дека погрешил што имал тренинг во парк со Ндомбеле. Жозе Мурињо беше фатен како тренира со Ндомбеле во парк во Лондон, а Сесињон и Санчез џогираа еден до друг без социјална дистанца.

Мурињо ја призна грешката: Мерките мора да се почитуваат, така се спасуваат животи

Екипа - 08.04.2020

Жозе Мурињо ја прифати вината за одржаниот тренинг во парк во Лондон во период на коронавирус, за што стратегот на Тотенхем беше жестоко критикуван во изминатите 24 часа. Самото одржување на тренингот со тројца првотимци, Рајан Сесњон, Давинсон ...

Мурињо призна дека ги прекршил мерките на Владата, но не се извини за својата глупост

Дерби - 08.04.2020

Англиските медиуми со огромен бес го пренесоа видеото на кое се гледа како Жозе Мурињо со уште тројца првотимци на Тотенхем ги прекршуваат препораките на Владата во Британија за социјална дистанца и непотребно излегување од дома , а како главен ...

Мурињо организираше тренинг, па доби навреди: Се плашам дека бројот на идиоти се зголеми!

СуперСпорт - 08.04.2020

Жозе Мурињо реши со неколку фудбалери на Тотенхем да одработи тренинг во еден лондонски парк. Португалецот организираше тренинг со играчите, па ги прекрши правилата за растојание и сега се соочува со казна поради тоа.

Гигс изненади со идеалната 11-ка составена од играчи од Манчестер Јунајтед: Без Роналдо и Видиќ, а со Силвестре

Дерби - 08.04.2020

Рајан Гигс е една од најголемите легенди на Манчестер Јунајтед. Велшанецот целата своја кариера ја помина на „Олд Трафорд“, а сега ги избра најдобрите 11 играчи со кои тој ја делел соблекувалната во сите 25 години во кои беше член на „ѓаволите“.

Мурињо и тројца фудбалери тренирале во парк, ќе бидат казнети

TopSport - 08.04.2020

Челниците на Тотенхем го предупредиле тренерот Жозе Мурињо и фудбалерите Тангиј Ндембеле, Дејвисон Санчез и Рајан Сесињон да ги почитуваат мерките пропишани од англиската влада додека трае пандемијата со коронавирусот.

Гигс ги одбра најдобрите 11 со кои играл, Роналдо - никаде го нема!

Sport 1 - 08.04.2020

Од досада и монотонија, многу фудбалски ѕвезди имаат онлајн-интервјуа, на кои одговараат на, горе-долу, исти прашања, како на пример, кои се 11-те најдобри фудбалери во светот по нивен избор.

Тотенхем го предупредува Мурињо после тренингот во парк! (ФОТО)

Слободен Печат - 08.04.2020

Во вторникот португалскиот менаџер на премиерлигашкиот клуб беше забележан како тренира со Тангуј Ндомбеле, а рамо до рамо трчаа Дејвинсон Санчез и Рајан Сесењон… Тотенхем ги потсети своите играчи да ги почитуваат препораките за социјално ...

Гигс го избра идеалниот тим на Јунајтед – Во него нема место за Роналдо

Екипа - 08.04.2020

Рајан Гигс целата своја кариера ја помина во Манчестер Јунајтед тим со кој успеа да ги освои сите трофеи во кариерата. Прославениот фудбалски ас кој во моментов ја извршува функцијата селектор на Велс го избра идеалниот тим на „црвените-ѓаволи“ на ...

Во тимот на Гигс нема место за Видиќ и Роналдо

TopSport - 08.04.2020

Рајан Гигс е легенда на Манчестер Јунајтед. Целата кариера ја минал во овој клуб, одиграл 963 натпревари постигнал 168 гола. Гигс од 1990 до 2014 година во Јунајтед за соиграчи имал многу врвни играчи.

Рајан Гигс го избра својот идеален тим на Јунајтед и го изостави Кристијано

Спортманија - 08.04.2020

Велшанецот не им најде место на Роналдо и на Видиќ. Еден од најдобрите фудбалери во историјата на Манчестер јунајтед, а актуелен селектор на репрезентацијата на Велс, Рајан Гигс, ги избра 11-те најдобри свои соиграчи со кои настапувал во тимот на ...

Папараци ги „уловија“ Мурињо и тројца играчи на Тотенхем како го кршат законот

Спортманија - 08.04.2020

Од клубот се разочарани од непочитувањето на правилата, во најава се казни. Лондонски Тотенхем, поточно неговиот тренер Жозе Мурињо, одлучи да почне со неофицијални тренинзи. Тој уште со тројца играчи беа сликани и снимени во еден парк како ...

Мурињо и тројца фудбалери на мета на медиумите поради непочитување на мерките

Gol.mk - 08.04.2020

Жозе Мурињо и тројца фудбалери вчера тренираа надвор од тренинг центарот и наидоа на критика од англиската јавност. Португалскиот тренер на располагање ги имаше Тангуј Ндомбеле, Девидсон Санчез и Рајан Сесењон.

Гигс го избра идеалниот тим на Манчестер Јунајтед – го нема Роналдо (фото)

Спортски - 08.04.2020

Легендата на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс го избра идеалниот тим на фудбалери со кои тој играл на „Олд Трафорд“. Гигс целата кариера ја помина во Манчестер Јунајтед и е една од најголемите легенди на „црвените ѓаволи“ со одиграни 963 натпревари во ...

Мурињо организирал тренинг во парк на кој биле прекршени препораките за социјална дистанца (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.04.2020

Жозе Мурињо го навлече гневот на британската јавност откако беше виден како тренира во парк со тројца свои фудбалери, проблемот е што некои од нив не ја почитувале препораката за определената одалеченост.

Мурињо и тројца играчи на Тотенхем тренирале во јавност, ги очекува казна

Спортклуб - 08.04.2020

Жозе Мурињо би можел да биде казнет бидејќи во јавност тренирал со тројца фудбалери на Тотенхем. Од Тотенхем ги предупредија своите ѕвезди да не ја кршат самоизолацијата, но и правилата при излегувањето од своите домови.

Гигс го избра идеалниот тим на Манчестер Јунајтед, но сите ги шокираше со еден играч

Спортклуб - 08.04.2020

Живата легенда на Манчестер Јунајтед и воедно еден од најдобрите фудбалери во историјата на клубот, Рајан Гигс се реши да го направи идеалниот тим на сите времиња на „црвените ѓаволи“. Гигс го кажа своето, а она што на прва веднаш паѓа во очи и ...

Мурињо го навлече гневот на јавноста – имаше тренинг на отворено (фото)

Спортски - 08.04.2020

Во време на пандемијата на коронавирусот во Англија се донесени порестриктивни мерки, па луѓето на отворено треба да држат растојание од два метра. Таквите препораки не ги почитуваа Жозе Мурињо и уште тројца фудбалери на Тотенхем кои ...

Играчи на Тотнем фатени како тренираат на јавен парк преблиску еден до друг! (ФОТО)

Sport 1 - 08.04.2020

Во Англија прво не се сфаќаше сериозно коронавирусот, па сега отидоа во спротивна крајност и ги осудуваат оние кои не држат социјална дистанца. Од вчера, на тапет се фудбалерите на Тотнем нивниот тренер Жозе Мурињо, затоа што тренирале во јавен парк ...

Јавноста во Англија бесна, Мурињо собра неколку свои играчи и имаше тренинг на отворено

Точка - 08.04.2020

Во време на пандемијата на коронавирусот во Англија се донесени порестриктивни мерки, а владата донесе одлука доколку луѓето имаат потреба да излегуваат надвор тоа да го прават исклучиво доколку држат социјално растојание од два метри.

Мурињо и тројца фудбалери имаа тренинг во јавност, полицијата покрена постапка (ФОТО)

Екипа - 08.04.2020

Жозе Мурињо и тројца фудбалери на Тотенхем ги прекршија правилата за изолација за време на пандемијата од коронавирусот, пренесува „Гардијан“. Мурињо организирал тренинг во паркот во Лондон со Ндомбела, Давинсон Санчез и со Рајан Сесењон.

Гигс ги изостави Роналдо и Видиќ од иделниот состав на Манчестер Јунајтед

Gol.mk - 08.04.2020

Една од најголемите фудбалски легенди во поновата историја на Манчестер Јунајтед е Рајан Гигс. Човекот кој одигра скоро 1.000 натпревари во дресот на премиерлигашот важи за фудбалерот кој испиша една ера, заедно со Сер Алекс Фергусон, и беше дел од ...

Чуден избор на Гигс: Нема место за Роналдо во идеалните единаесет во неговиот Манчестер!

SportMedia - 08.04.2020

Рајан Гигс, една од најголемите легенди на Манчестер Јунајтед, за кој одигра 963 натпревари, ги одбра идеалните единасет на клубот од „Олд Трафорд“ со кој тој играл за „ѓаволите“. И да, малку е чуден изборот, посебно ако во тој состав го нема ...

Мурињо и тројца фудбалери на Тотенхем тренирале во јавност, дали ќе бидат казнети?

СуперСпорт - 08.04.2020

Жозе Мурињо би можел да биде казнет за тренинзи со тројца фудбалери на Тотенхем во јавност. Тотенхем ги предупреди своите sвезди да не ја прекинуваат изолацијата, туку и правилата при напуштање на куќата.

Фудбалерите кои излегле на тренинг со Мурињо не се држеле до прописното растојание (ВИДЕО)

МКД - 08.04.2020

Жозе Мурињо го навлече гневот на британската јавност откако беше виден како тренира во парк со тројца свои фудбалери, проблемот е што некои од нив не ја почитувале препораката за определената одалеченост.

Во тимот на Гигс нема место за Видиќ и Роналдо

Макфакс - 08.04.2020

Рајан Гигс е легенда на Манчестер Јунајтед. Целата кариера ја минал во овој клуб, одиграл 963 натпревари постигнал 168 гола. Гигс од 1990 до 2014 година во Јунајтед за соиграчи имал многу врвни играчи.

Во тимот на Гигс нема место за Видиќ и Роналдо

Точка - 08.04.2020

Рајан Гигс е легенда на Манчестер Јунајтед. Целата кариера ја минал во овој клуб, одиграл 963 натпревари постигнал 168 гола. Гигс од 1990 до 2014 година во Јунајтед за соиграчи имал многу врвни играчи.

Мурињо си ја прифати грешката и порача дека мерките мора да се почитуваат

МКД - 08.04.2020

Тренерот на Тотнем, Жозе Мурињо прифаќа дека погрешил што имал тренинг во парк со Ндомбеле. Жозе Мурињо беше фатен како тренира со Ндомбеле во парк во Лондон, а Сесињон и Санчез џогираа еден до друг без социјална дистанца.

Мурињо: Прифаќам дека моите постапки не беа во согласност со владиниот протокол

А1 On - 08.04.2020

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, призна дека направил грешка за организирањето на тренинзите за некои од неговите играчи во паркот Барнет, Северен Лондон. Фотографии и видеа се појавија на социјалните мрежи, докажувајќи дека Специјалниот ...

Мурињо призна дека направил грешка!

Вечер - 08.04.2020

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Жозе Мурињо, призна дека направил голема грешка затоа што во време на смртоносниот вирус Ковид-19, кога од сите се бара да останат во своите домови, тој на отворено одржал тренинг со ...

Мурињо се согласи дека не е во право, но не може да се извини

MakPress - 09.04.2020

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, призна дека направил грешка за организирањето на тренинзите за некои од неговите играчи во паркот Барнет, Северен Лондон. Фотографии и видеа се појавија на социјалните мрежи, докажувајќи дека Специјалниот ...