TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонските фудбалери напредуваа три места на ФИФА рангирањето

Либертас - 07.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација се искачи три места на најновата ранг-листа на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) и сега се наоѓа на 62. место.Македонскиот национален тим има 1374.

Победите над Лихтенштајн и Германија ја искачија Македонија на 62-то место на ФИФА ранг листата

MakPress - 07.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација се искачи три места на најновата ранг-листа на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) и сега се наоѓа на 62. место. Македонскиот национален тим има 1374.

Македонските фудбалери напредуваа три места на ФИФА рангирањето

+инфо - 07.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација се искачи три места на најновата ранг-листа на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) и сега се наоѓа на 62. место. Македонскиот национален тим има 1374.

Македонските фудбалери напредуваа три места на ФИФА рангирањето

Опсервер - 07.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација се искачи три места на најновата ранг-листа на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) и сега се наоѓа на 62. место. Македонскиот национален тим има 1374.

Македонските фудбалери напредуваа три места на ФИФА рангирањето

Кајгана - 07.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација се искачи три места на најновата ранг-листа на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) и сега се наоѓа на 62. место. Македонскиот национален тим има 1374.

Македонските фудбалери напредуваа три места на ФИФА рангирањето

Lider - 07.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација се искачи три места на најновата ранг-листа на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) и сега се наоѓа на 62. место. Македонскиот национален тим има 1374.

Македонија скокна три места на ФИФА-листата

Точка - 07.04.2021

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа скок од три позиции на листата на ФИФА. Најновата листа светската куќа на фудбалот ја објави попладнево. Македонија минатата недела одигра три натпревари во квалификациите за пласман на Светското ...

Македонија напредуваше на најновата ФИФА ранг листа

Спортклуб - 07.04.2021

По нестварниот триумф во Дуизбург пред една недела, македонската фудбалска репрезентација скокна некоја позиција напред на ФИФА рангирањ ето. Иако малкумина веруваат дека може да ја шокираме големата Германија, сепак Македонија уште еднаш ги ...

Македонија скокна за три места на најновата ФИФА ранг листа

МКД - 07.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација има напредок од три позиции на последната ФИФА ранг листа, сега сме на 62. позиција. Победата над Германија и Лихтенштајн ни донесоа напредок од три позиции на најновата ФИФА ранг листа.

Македонската фудбалска репрезентација со напредок од три места на листата на ФИФА

ТВ21 - 07.04.2021

Македонската фубдалска репрезентација напредуваше три места на најновата листа на ФИФА, објавена денеска, и сега е 62-ра светска селекција. Овој напредок е благодарение на победата над репрезентацијата на Германија, а претходно Македонија го совлада ...

Македонија напредуваше три позиции после епската победа со Германија

Sport 1 - 07.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација и официјално напредуваше три позиции на ранг-листата на Светската фудбалска федерација (ФИФА), после победата над Германија со 2-1 во мундијалскиот квалификациски циклус, во кој по отварањето и воведните три ...

Македонија напредуваше три позиции на најновата ФИФА ранг листа

Дерби - 07.04.2021

Македонската репрезентација напредуваше три позиции на најновата ранг листа која ја објави Светската фудбалска репрезентација (ФИФА). Нашиот национален тим во изминатиов период одигра три натпревари од квалификациите за Светското првенство, ...

Македонија напредуваше за три позиции на ФИФА ранг листата

Слободен Печат - 07.04.2021

Минатиот месец нашата најдобра репрезентација стартуваше со две победи и еден пораз во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар 2022 година. Во првиот натпревар избраниците на селекторот Игор Ангеловски загубија со 3:2 во Букурешт ...

Македонија и официјално „скокна“ три места на ФИФА ранкингот

Gol.mk - 07.04.2021

Фудбалската репрезентација на Македонија се искачи три позиции повисоко на ФИФА ранкингот на најдобри селекции во светот. Откако во Скопје беше прегазен Лихтенштајн, а во Диузбург беше испишана историја, избраниците на Игор Ангеловски заработија ...

Победата над Германија за напредок од три места на ФИФА листата

Екипа - 07.04.2021

Македонската репрезентација напредуваше за три позиции, па сега е на 62. место на најновата ранкинг листа на ФИФА објавена денеска. Триумфот над Германија во квалификациите за СП 2022, донесе скок од три позиции за Македонија која сега е пред ...

Македонија напредуваше три позиции после победата над Германија

Спортски - 07.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше за три позиции на најновата ФИФА ранг листа. После победите над Германија и Лихтенташтајн напредокот беше очекуван, па сега Македонија се наоѓа на 62-то место на ранг листата.

Македонија сигурно напредува – Позиција број 62 за Рисовите на ранг-листата на ФИФА

Спортманија - 07.04.2021

Имаме скок од три позиции, но поважно е што играме одлично пред настапот на ЕП. Македонија напредуваше за три позиции на ранг-листата на ФИФА и сега е на 62-рото место во конкуренција на репрезентациите.

Македонија напредуваше три позиции на ранг листата на ФИФА

24Фудбал - 07.04.2021

Многу причини за радост по сензационалната победа во Дуизбург против светската фудбалска сила Германија, исходот се гледа и во најновото рангирање според ФИФА. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација забележа напредок од три позиции на ранг ...

Македонија напредуваше за три позиции и сега е на 62. место на најдобри светски репрезентации!

Sport M - 07.04.2021

Македонија напредуваше за три позиции и сега е на 62. место на најдобри светски репрезентации! Нашиот национален тим во изминатиов период одигра три натпревари од квалификациите за Светското првенство, загубивме несреќно од Романија со 3-2 за да ...

Напредок на хероите на ранг листата на ФИФА

Оff.net - 07.04.2021

Иако очекувавме повеќе после сензационалниот триумф над Германија, сепак Македонија бележи каков таков скок на најновото рангирање на ...

Напредок од три места на ФИФА ранкингот: Македонија е 63-та фудбалска светска сила

ММС - 07.04.2021

Победата над силната репрезентација на Германија во Дуизбург, во рамките на квалификациите за Мундијалот во Катар 2022, како и победата над Лихтенштајн во Скопје од 5:0, му донесоа напредок од три места на македонската фудбалска репрезентација на ...

Историската победа против Германија на Македонија и донесе скок од три места

Sport M - 07.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација на најновата ФИФА ранг листа се најде на 62-то место, што е за три позиции подобро во однос на претходното рангирање. Македонија со скокот од три позиции сега има 1.374,73 рејтинг поени, за помалку од два од ДР ...

Скок на Македонија на ранг-листата по триумфот против Германија!

СуперСпорт - 07.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација забележа скок од три позиции на ранг-листата на ФИФА по победата против Германија од 2-1 во квалификациите за Светското првенство. Македонија напредуваше до 62.

Скок од три места за Македонија на ФИФА листата

SportMedia - 07.04.2021

Фудбалската репрезентација на Македонија направи скок од три позиции повисоко на ФИФА ранкингот на најдобрите светски селекции. Македонија во Скопја го победи Лихтенштајн, а во Дуизбург ја победи и Германија „рисовите“ освоија 12,4 поени што беше ...

ФОТО: Македонија напредуваше три позиции на ФИФА ранг листата

Дриблинг - 07.04.2021

Македоската машка фудбалска репрезентација се искачи на 62 место на најновото рангирање на ФИФА. Ова доаѓа по победите на Германија и Лихтенташтајн и поразот од Романија во мундијалските квалификации.

Македонија напредуваше три позиции на ранг листата на ФИФА

Република - 07.04.2021

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација забележа напредок од три позиции на ранг листата која ја „освежи“ и објави Светската фудбалска федерација – ФИФА, а тоа секако се должи на одличните резултати изминатиов период.

Македонија напредуваше три позиции на ранг листата на ФИФА

Курир - 07.04.2021

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација забележа напредок од три позиции на ранг листата која ја „освежи“ и објави Светската фудбалска федерација – ФИФА, а тоа секако се должи на одличните резултати изминатиов период.