TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачите на Борусија Д. повторно се надминаа со новата кореографија (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2020

„Жолтиот ѕид“ како што популарно се нарекува трибината на „Сигнал Идуна Парк“, каде што седат нажестоките навивачи на Борусија Дортмунд уште еднаш импресионираше со неверојатната кореографија.

Да се наежиш: Погледнете ја неверојатната кореографија на навивачите на Дортмунд

Спортски - 14.02.2020

Борусија Дортмунд вечерва ја пречека екипата на Ајнтрахт од Франфурт. Како и секогаш, домашните фудбалери имаат огромна поддршка од своите навивачи, кои и вечерва покажаа зошто се едни од најдобрите на светот.

ФОТО+ВИДЕО: Навивачите на Дортмунд подготвија прекрасна кореографија

Sport M - 14.02.2020

Борусија од Дортмунд вечерва го пречека тимот на Ајнтрахта од Франкфурт. -текстот продолжува по рекламата- Како и секогаш, домашните фудбалери имаат огромна поддршка од трибините од неверојатните навивачи, кои вечерва покажаа зошто важат за едни од ...