TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продуцентот Русе Арсов е в.д. директор на МКЦ

Сакам да кажам - 14.03.2018

Продуцентот Русе Арсов е назначен за в.д. директор на Младинскиот културен центар (МКЦ), велат од Град Скопје. Арсов, долгогодишен програмски директор на МКЦ, доаѓа на местото на Златко Стевковски, кој како што велат од Град Скопје, си поднел ...

Русе Арсов е новиот директор на МКЦ

Радио МОФ - 14.03.2018

Од вчера за в.д. директор на ЈУ Младински културен центар е назначен Русе Арсов, досегашен програмски уредник на Младинскиот културен центар, звршен продуцент и член на програмскиот совет на фестивалот „Млад Отворен Театар“.

МКЦ доби нов директор

Независен - 14.03.2018

Русе Арсов е новиот директор на Младинскиот културен центар во Скопје. Промената е направена денеска, дознава „Независен весник“, а информацијата ја потврди и сега веќе екс-директорот Златко Стевковски и Град Скопје под чија надлежност е оваа ...