TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев и Шекеринска денеска во работна посета на Стокхолм

Press24 - 15.11.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од вицепремиерката Радмила Шекеринска денеска е во работна посета на Стокхолм, Кралството Шведска, соопшти владината прес служба. Предвидено е, во рамки на работната посета, премиерот Заев да се ...

Заев и Шекеринска во работна посета на Стокхолм

МКД - 15.11.2019

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска денеска е во работна посета на Стокхолм, каде што ќе се сретне со шведскиот премиер Стефан Лофвен.