TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МАКЕДОНИЈА ПЛАЌА: И Соња, сопругата на Зоран Верушевски обештетена со 17.000 евра

Денешен - 12.11.2019

Освен поранешниот разузнавач Зоран Верушевски отштета добила и неговата сопруга Соња. Како што објави „360 степени“, таа од буџетот на Македонија, кој го полнат граѓаните, била обесштетена со 17.000 евра за 175-те дена што ги минала без нејзиниот ...

Сопругата на Верушевски добила парична отштета за деновите поминати во притвор

Press24 - 11.11.2019

Сопругата на Зоран Верушевски, Соња е обесштетена со 17 илјади евра за 175 дена поминати во притвор за случајот „Пуч“, објави 360 Степени. Инаку, Верушевски, поранешниот разузнувач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев доби ...

И сопругата на Верушевски добила парична отштета за деновите поминати во притвор

Фокус - 11.11.2019

И сопругата на Зоран Верушевски, Соња е обесштетена со 17 илјади евра за 175 дена поминати во притвор за случајот „Пуч“, објави 360 Степени. Вкупно брачниот пар доби 59 илјади евра отштета за деновите поминати во притвор, во прв степен.

„360 Степени“ анализа: Неоправдано приведените во земјава изминатите години „ги чинеле граѓаните„ 162 400 евра

iPortal - 11.11.2019

Анализата на вечерашното издание на 360Степени појаснува дали судот го привилегирал екс разузнавачот Зоран Верушевски со отштетата од 7.500 денари за секој ден поминат во притвор за случајот „Пуч“. Отштета од вкупни 17.

„360 Степени“ анализа: Дали судот го привилегирал Верушевски со отштетата од 7.500 денари за секој ден?

Локално - 11.11.2019

Анализата на вечерашното издание на 360Степени појаснува дали судот го привилегирал екс разузнавачот Зоран Верушевски со отштетата од 7.500 денари за секој ден поминат во притвор за случајот „Пуч“. Отштета од вкупни 17.

Сопругата на Верушевски добила 17.000 евра обесштетување за притворот за „Пуч“

+инфо - 12.11.2019

Сопругата на Зоран Верушевски, Соња е обесштетена со 17 илјади евра за 175 дена поминати во притвор за случајот „Пуч“, објави 360 Степени. Инаку, Верушевски, поранешниот разузнувач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев доби ...