TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Правела селфи на работ од карпа и паднала во провалија од 30 метри!

Слободен Печат - 14.01.2020

Британскиот модел Мадалин Дејвис се качила на карпа со пријателите за да направи добро селфи од заоѓањето на сонцето. За жал таа се лизнала и ѝ исчезнал секој траг, семејството смртта ја објавило во саботата.

Смртоносно селфи: Британската моделка го загуби животот во обид да сними совршена фотографија

Убавина и Здравје - 14.01.2020

Сиднејскиот комплекс „Дајмант беј“, кој се наоѓа недалеку од познатата градска плажа Бонди, нуди прекрасен поглед на Тихиот Океан, што го прави реномирано место за посетителите кои бараат совршено „селфи“.

Манекенка застанала на работ на карпа и паднала во бездна длабока 30 метри

Макфакс - 14.01.2020

Британската манекенка Мадалин Дејвис се искачила на карпа со пријателите за да направи добро селфи на зајдисонце. За жал, таа се лизнала по што исчезнала. Манекенката неодамна се преселила од Англија во Австралија.

Манекенка застанала на работ на карпа и паднала во бездна длабока 30 метри

Centar - 14.01.2020

Британската манекенка Мадалин Дејвис се искачила на карпа со пријателите за да направи добро селфи на зајдисонце. За жал, таа се лизнала по што исчезнала. Манекенката неодамна се преселила од Англија во Австралија.

(Фото) Манекенка умрела заради селфи

Репортер - 14.01.2020

Британската манекенка Мадалин Дејвис се искачила на карпа со пријателите за да направи селфи на зајдисонце. Taa се лизнала по што исчезнала. Манекенката неодамна се преселила од Англија во Австралија.