TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милик и официјално е нов играч на Марсеј (ФОТО)

24Фудбал - 22.01.2021

Олимпик Марсеј го комплетираше трансферот на Аркадиуш Милик кој оди на позајмица со обврска да биде целосно откупен. Милик синоќа ги помина медицинските тестови и стави потпис на договор со Марсеј.

ВИДЕО: Наполи се ослободи од Милик, тој се пресели во клуб од Франција

Дриблинг - 22.01.2021

Аркадиуш Милик од Наполи се пресели во Франција, тој е нов играч на Олимпик Марсеј кој го претстави Полјакот како ново засилување. Наполи и Олимпик Марсеј го потврдија договорот, Милик прво ќе настапува као позајмен играч со право на откуп од страна ...

Официјално: Милик си замина од Наполи и се пресели во Франција!

Sport 1 - 22.01.2021

Полскиот напаѓач Аркадиуш Милик го напушти Наполи и нема повеќе да му биде соиграч на македонскиот фудбалер Елиф Елмас во италијанскиот тим, откако потпиша договор со Олимпик Марсеј. Милик ги мина медицинските прегледи, па во следната година ипол ќе ...

Официјално: Милик има нов клуб

Спортски - 22.01.2021

Напаѓачот на Наполи, 26 годишниот Аркадиуш Милик од оваа зима ќе игра во француската Лига во дресот на Марсеј. Трансферот е официјализиран вчера вечерта откако Милик ги помина лекарските прегледи.

ВИДЕО: Сега е официјално, Милик промовиран во нов клуб

Sport M - 22.01.2021

Заврши сработката на полскиот фудбалер Милик со Наполи. Напаѓачот има нов клуб. Синоќа е промовиран во француски Марсеј. Според информациите, до крајот на сезоната тој ќе биде позајмен на францускиот тим, кој потоа има право да го откупи.

Гатузо: Инсиње не смее да мисли дека загубивме поради него, тоа не е точно

Дриблинг - 22.01.2021

Наполи се обиде, но не успеа да го победи Јувентус во финалето од Супер Купот на Италија. Инсиње промаши пенал за израмнување во 80 минута и го навлече гневот на навивачите, но Гатузо тврди дека капитенот не е виновен за поразот.

Милик на позајмица во Марсеј

Опсервер - 22.01.2021

– Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик се пресели во Марсеј на позајмица. На лето, францускиот клуб ќе има обврска да го купи 26-годишниот Полјак за осум милиони евра. Исто така, наполитанците можат да добијат уште четири милиони долари бонуси.

Милик официјално потпиша за Олимпик Марсеј

Дерби - 21.01.2021

Олимпик Марсеј вечерва официјално го претстави Аркадиуш Милик како свој нов фудбалер, со што заврши етапата на полскиот фудбалер во Наполи. Милик беше доведен во калчолигашот во периодот кога тренер беше Маурицио Сари, а по неговото заминување дојде ...

Милик кариерата ќе ја спасува во Олимпик Марсеј

TopSport - 21.01.2021

Полскиот фудбалер Аркадиуш Милик до крајот на сезонава ќе настапува за француски Олимпик Марсеј, а таму оди на позајмица од Наполи. Полјакот во италијанскиот клуб е од 2016 година, но често поради повреди беше надвор од теренот.

Пирло среќен што го освои својот прв трофеј како тренер

Sport M - 21.01.2021

Андреа Пирло е многу среќен што го освои својот прв трофеј како тренер, по победата на Јувентус со 2-0 во финалето на Суперкупот на Италија против Наполи во средата. Кристијано Роналдо го скрши мразот постигнувајќи гол од топка вратена од удар од ...

Инсиње не можеше да ги скрие солзите по поразот од Јувентус, Гатузо му испрати порака

Точка - 21.01.2021

Екипата на Наполи ја загуби битката со Јувентус (2-0) и со тоа остана без трофејот во Супер Купот на Италија. Трагичар на мечот беше Лоренцо Инсиње кој при резултат 1-0 промашни пенал за наполитанците за што потоа стигна казната во последните ...

Милик нов играч на Марсеј

Курир - 22.01.2021

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик се пресели во Марсеј на позајмица. На лето, францускиот клуб ќе има обврска да го купи 26-годишниот Полјак за осум милиони евра. Исто така, наполитанците можат да добијат уште четири милиони долари бонуси.

Милик на позајмица во Марсеј

Либертас - 22.01.2021

– Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик се пресели во Марсеј на позајмица. На лето, францускиот клуб ќе има обврска да го купи 26-годишниот Полјак за осум милиони евра. Исто така, наполитанците можат да добијат уште четири милиони долари бонуси.

Милик на позајмица во Марсеј

24 Вести - 22.01.2021

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик се пресели во Марсеј на позајмица. На лето, францускиот клуб ќе има обврска да го купи 26-годишниот Полјак за осум милиони евра. Исто така, наполитанците можат да добијат уште четири милиони долари бонуси.

Милик на позајмица во Марсеј

MakPress - 22.01.2021

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик се пресели во Марсеј на позајмица. На лето, францускиот клуб ќе има обврска да го купи 26-годишниот Полјак за осум милиони евра. Исто така, наполитанците можат да добијат уште четири милиони долари бонуси.

Наполи: Милик оди на позајмица во Марсеј

Денешен - 22.01.2021

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик се пресели во Марсеј на позајмица. На лето, францускиот клуб ќе има обврска да го купи 26-годишниот Полјак за осум милиони евра. Исто така, наполитанците можат да добијат уште четири милиони долари бонуси.

Милик на позајмица во Марсеј

Сител - 22.01.2021

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик се пресели во Марсеј на позајмица. На лето, францускиот клуб ќе има обврска да го купи 26-годишниот Полјак за осум милиони евра. Исто така, наполитанците можат да добијат уште четири милиони долари бонуси.

Инсиње не можеше да ги скрие солзите по поразот од Јувентус, Гатузо му испрати порака (ФОТО)

Дерби - 21.01.2021

Екипата на Наполи ја загуби битката со Јувентус (2-0) и со тоа остана без трофејот во Супер Купот на Италија. Трагичар на мечот беше Лоренцо Инсиње кој при резултат 1-0 промашни пенал за наполитанците за што потоа стигна казната во последните ...

Милик конечно го напушта Наполи

Sport M - 21.01.2021

Конечно заврши сагата „Аркадиуш Милик“. Полскиот напаѓач, всушност, ќе слета во Франција во следните неколку часа каде ќе ја започне новата фудбалска авантура во Марсеј. Преку ноќ, последните несогласувања паднаа, со оглед на тоа што пред финалето ...