TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тоа што Розберг ќе го направи за 1.000, Хамилтон го прави за два круга

Вечер Прес - 16.04.2021

Луис Хамилтон веќе години наназад доминира во Формула 1. Тој оваа сезона ја стартување со победа во Бахреин, а доколку успее да дојде до титула, ќе стане најдобриот возач во историјата на најбрзиот циркус, со освоени осум шампионски титули или една ...

Хамилтон го „мотивира“ Ферстапен со истакнувањето на ривалството со Фетел

Дерби - 15.04.2021

Луис Хамилтон ја отвори новата Формула 1 сезона со драматична победа во Бахреин, а претстојниот викенд возбудувањата се селат на легендарната патека Имола. Британецот е свесен за добриот болид на Ред Бул и фактот што очигледно во моментов неговиот ...

Хамилтон и Ботас: Најдоброто во нашето партнерство? Нема с**ња… (ВИДЕО)

Екипа - 15.04.2021

Доминацијата на Мерцедес во последната деценија во најбрзото натпреварување на светот беше одбележана со освојување на шест титули на Луис Хамилтон, благодарение на кои Британецот успеа да се изедначи со Мајкл Шумахер на врвот на листата на шампиони ...

Хамилтон: Сезонава ќе ми биде најтешко!

Спортклуб - 14.04.2021

Луис Хамилтон сезонава ќе има шанса да го мине Михаел Шумахер во апсолутни бројки и да се претстави како возач кој освоил најмногу Ф1 титули. Британецот смета дека ова за него ќе биде најтешката сезона, бидејки верува дека сезонава имаат пеколна ...

Хамилтон ќе донесе одлука за својата кариера по завршувањето на сезоната 2021

Опсервер - 14.04.2021

– Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека ќе донесе одлука за својата кариера на крајот на тековната сезоната во Формула 1. – Досега, не чувствувам дека е време да ја завршам кариерата.