TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведени насилници кои со шишиња и молотов коктел фрлале кон полицајците и Собранието

МКД - 14.06.2018

Десетина лица биле приведени по вчерашниот протест пред Собранието откако кон кордонот полицајци фрлале со шишиња, шипки, конзерви, информираа од МВР. Насилниците биле маскирани со фантомки, а кон кордонот полицајци фрлале шишиња, метални шипки и ...

Десетмина приведени по вчерашните протести пред Собранието

Телма - 14.06.2018

Приведени се дестемина учесници од синоќешните протести против промена на името на Република Македонија. Полицијата ги уапсила оние кои фрлаа со предмети кон полицијата и Собранието, а најголемиот дел од нив се криеја под фантомки.

ДОГОВОРОТ СКОПЈЕ-АТИНА ГИ ИЗВАДИ НА УЛИЦА: Фрлаа шишиња и молотови коктели завршија во притвор

Фактор - 14.06.2018

Десет лица завршија во притвор откако на синоќешниот протест пред Собрание беа дел од толпата со маскирани лица и го нарушија јавниот ред и мир. Тие во 20.30 часот, според билтенот на МВР кон Собранието и кон кордонот од полициски службеници почнале ...

МВР во акција: Приведени десет лица по вчерашните немири во Скопје – фрлале со шипки по полицајците, а потоа и молотов ...

Sky - 14.06.2018

На 13.06.2018 година во периодот од 19.30 до 23.00 часот на ул. „11-ти Октомври“ во Скопје, пред Собрание на Република Македонија се одржал јавен собир. За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група на лица кои биле ...

Десетмина приведени по вчерашните протести пред Собранието

Вечер - 14.06.2018

Приведени се десеттина учесници од синоќешните протести против промена на името на Република Македонија. Полицијата, јавува Телма ги уапсила оние кои фрлаа со предмети кон полицијата и Собранието, а најголемиот дел од нив се криеја под фантомки.

Полицијата приведе 10 лица на вчерашните протести во Скопје против промена на името

Курир - 14.06.2018

Десет лица се приведени во вчерашниот протест одржан пред Собранието на Република Македонија, а по изјавите дека државата ќе го промени Уставот и уставното име во Република Северна Македонија.

На вчерашниот протест за името приведени десетина лица, маскирани со фантомки фрлале со шишиња,шипки, молотов коктел ...

Фокус - 14.06.2018

Десетина лица се приведени по вчерашниот протест откако кон кордонот полицајци фрлале со шишиња, шипки, конзерви, информираа од МВР. Според информациите во полицискиот билтен, вчера во периодот од 19.30 до 23.00 часот на ул.

Молотови коктели и шипки кон полицајците на протестите пред Собранието: Приведени десет лица

еМагазин - 14.06.2018

Во периодот од 19.30 до 23.00 часот вчера на улица „11-ти Октомври“ во Скопје, пред Собрание на Република Македонија се одржал јавен собир. За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група на лица кои биле маскирани со ...

Десет лица уапсени на вчерашните протести пред Собранието

Скопје инфо - 14.06.2018

Во периодот од 19.30 до 23.00 часот на улицата „11-ти Октомври“ во Скопје, пред Собрание на Република Македонија се одржал јавен собир. За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група на лица кои биле маскирани со ...

Приведени десетмина на протестот: Маскирани со фантомки фрлале шишиња по полицијата

Независен - 14.06.2018

Полицијата информира дека за време на вчерашниот протест приведени се десет лица кои биле маскирани со фантомки фрлале шишиња и шипки кон зградата на Собранието и кон полициските службеници.

Десет лица уапсени на вчерашните протести пред Собранието

Press24 - 14.06.2018

Во периодот од 19.30 до 23.00 часот на улицата „11-ти Октомври“ во Скопје, пред Собрание на Република Македонија се одржал јавен собир. За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група на лица кои биле маскирани со ...

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието за нарушување на јавниот ред и мир

А1 On - 14.06.2018

Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието на Република Македонија против договорот за менување на името. – За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група ...

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието за нарушување на јавниот ред и мир

Канал5 - 14.06.2018

Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието на Република Македонија против договорот за менување на името. - За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група ...

Приведени 10 учесници на синоќешниот протест пред Собранието

+инфо - 14.06.2018

За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група лица кои биле маскирани со „фантомки“, кон Собранието и кон кордонот од полициски службеници почнале да фрлаат со шишиња, пиротехнички средства, шипки, конзерви и еден молотов ...

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието за нарушување на јавниот ред и мир

Слободен Печат - 14.06.2018

Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието на Република Македонија против договорот за менување на името. – За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група ...

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието за нарушување на јавниот ред и мир

1tv - 14.06.2018

Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието на Република Македонија против договорот за менување на името. – За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група ...

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието за нарушување на јавниот ред и мир

Стандард - 14.06.2018

Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието на Република Македонија против договорот за менување на името. – За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група ...

Десетина лица приведени за вчерашниот протест – фрлале кон полицијата со шишиња, конзерви, шипки…

Либертас - 14.06.2018

Десетина лица се приведени по вчерашниот протест откако кон кордонот полицајци фрлале со шишиња, шипки, конзерви, информираа од МВР. Според информациите во полицискиот билтен, вчера во периодот од 19.30 до 23.00 часот на ул.

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието за нарушување на јавниот ред и мир

Локално - 14.06.2018

Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието на Република Македонија против договорот за менување на името. – За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група ...

Полицијата приведе 10 лица на вчерашните протести во Скопје

24Инфо - 14.06.2018

Полицијата приведе 10 лица на вчерашните протести во Скопје Десетина лица се приведени по вчерашниот протест откако кон кордонот полицајци фрлале со шишиња, шипки, конзерви, информираа од МВР.

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието за нарушување на јавниот ред и мир

Кајгана - 14.06.2018

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието на Република Македонија против договорот за менување на името.

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието за нарушување на јавниот ред и мир

Н.Македонија - 14.06.2018

Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието на Република Македонија против договорот за менување на името. – За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група ...

Десетмина приведени по вчерашните протести пред Собранието

Тера - 14.06.2018

На 13.06.2018 година во периодот од 19.30 до 23.00 часот на ул. „11-ти Октомври“ во Скопје, пред Собрание на Република Македонија се одржал јавен собир. За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група на лица кои биле ...

За време на вчерашниот протест биле приведени 10 лица

AKO - 14.06.2018

На 13.06.2018 година во периодот од 19.30 до 23.00 часот на ул. „11-ти Октомври“ во Скопје, пред Собрание на Република Македонија се одржал јавен собир. За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група на лица кои биле ...

Приведени десетмина на вчерашниот протест, со шипки гаѓале кон полицијата

Макфакс - 14.06.2018

Десет лица привела полицијата на вчерашниот протест против промена на името, поради нарушување на јавниот ред и мир. Демонстрантите гаѓале со шишиња и шипки врз полицајците и кон Собранието, а меѓу нив имало и маскирани со „фантомки“.

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието

Нова ТВ - 14.06.2018

Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието. – За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група на лица кои биле маскирани со „фантомки“, кон Собранието и кон ...

На вчерашниот протест за името приведени десетина лица, маскирани со фантомки фрлале со шишиња,шипки, молотов коктел ...

iPortal - 14.06.2018

Десетина лица се приведени по вчерашниот протест откако кон кордонот полицајци фрлале со шишиња, шипки, конзерви, информираа од МВР. Според информациите во полицискиот билтен, вчера во периодот од 19.30 до 23.00 часот на ул.

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието за нарушување на јавниот ред и мир

24 Вести - 14.06.2018

Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието на Република Македонија против договорот за менување на името. - За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група ...

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието за нарушување на јавниот ред и мир

CivilMedia - 14.06.2018

Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието на Република Македонија против договорот за менување на името. – За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група ...

Приведени десетмина на вчерашниот протест, со шипки гаѓале кон полицијата

Точка - 14.06.2018

Десет лица привела полицијата на вчерашниот протест против промена на името, поради нарушување на јавниот ред и мир. Демонстрантите гаѓале со шишиња и шипки врз полицајците и кон Собранието, а меѓу нив имало и маскирани со „фантомки“.

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието за нарушување на јавниот ред и мир

Бриф - 14.06.2018

Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието на Република Македонија против договорот за менување на името. – За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група ...

Приведени 10 учесници на протестот пред Собранието

Република - 14.06.2018

Десет лица се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир за време на вчерашниот протест пред Собранието на Република Македонија против договорот за менување на името. – За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група ...

Десет лица уапсени на вчерашните протести пред Собранието

Маркукуле - 14.06.2018

Во периодот од 19.30 до 23.00 часот на улицата „11-ти Октомври“ во Скопје, пред Собрание на Република Македонија се одржал јавен собир. За време на собирот, во 20.30 часот, дел од масата, во која имало и група на лица кои биле маскирани со ...