TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата ја тргна забраната: колективниот спорт во Македонија се враќа на голема врата

Дриблинг - 30.06.2020

Фудбалот, ракометот, кошарката, одбојката и останатите колективни спортови во земјава од денеска и официјално се враќаат во „игра“ откако Владата на денешната седница донесе одлука за престанување на важност ана забраната за одржување на спортски ...

Спортските натпревари ќе се одржуваат без публика, Владата со нови протоколи против ковид-19

Мета - 30.06.2020

На денешната 73-та седница Владата одлучи да престане важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови и ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести, федерациите да го отпочнат организирањето спортски ...

Забраната за спортски натпревари заврши, ќе се игра без публика

OhridNews - 30.06.2020

Од денеска престанува да важи забраната за одржување на спортски натпревари, кои во следниов период ќе се играат без публиката, информираат од Владата. Овој чекор беше важен бидејќи националните федерации ќе можат да почнат со планови за новите ...

Може да се одржуваат спортски натпревари, но без публика и со мерки на заштита

360 степени - 30.06.2020

Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што се наведува во соопштението од денешната седница, прифатена е препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да ...

Владата ја укина забраната, колективни спортови може, но без публика

SportMedia - 30.06.2020

Според одлуката на Владата донесена на последната седница, преставува со важење забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што се наведува во соопштението од денешната седница, прифатена е препораката на Комисијата за ...

Владата донесе одлука: Престанува да важи забраната за спортски натпревари

Спортски - 30.06.2020

После четири месеци од денес и официјално спортот во Македонија се враќа. Владата на денешната седница донесе одлука за престанување на забраната за одржување на спортски натпревари во државата.

Спортот се враќа во Македонија – Владата ја тргна забраната за спортски натпревари!

Sport 1 - 30.06.2020

Скоро четири сушни месеци, спортот од денеска и официјално се враќа во Македонија, откако Владата на денешната седница донесе одлука за престанување на важноста на забраната за одржување спортски натпревари во државата.

Владата одлучи: Спортските натпреварувања може да продолжат, но без публика

iPortal - 30.06.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што соопшти владината прес-служба, на седницата е прифатена и препораката на Комисијата за заразни ...

Се враќа спортот во Македонија, ќе се играат натпревари без публика

MakPress - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови и ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го отпочнат организирањето спортски ...

Престанува да важи забраната за одржување спортски натпревари, ќе се одржуваат без публика

ТВ21 - 30.06.2020

На денешната 73-та седница на Владата донесена е одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови и прифатена е препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го отпочнат ...

Престанува да важи забраната за одржување спортски натпревари, но ќе се играат без публика

Курир - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Владата ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го отпочнат организирањето ...

Престанува да важи забраната за одржување спортски натпревари, ќе се одржуваат без публика

24Инфо - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Прифатена е препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го отпочнат организирањето спортски ...

Ќе се одржуваат спортски натпревари, но без публика

Фокус - 30.06.2020

Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што се наведува во соопштението од денешната седница, прифатена е препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да ...

Престанува да важи забраната за одржување спортски натпревари, ќе се игра без публика

ММС - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови и ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го отпочнат организирањето спортски ...

Се враќаат колективните спортови во С.Македонија

Локално - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Со ова е прифатена препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го отпочнат организирањето ...

Укината забраната – спортски натпревари ќе има, но без публика

Макфакс - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што се наведува во соопштението, Владата ја прифатила препораката на Комисијата за заразни болести, ...

Престанува да важи забраната за одржување спортски натпревари, ќе се одржуваат без публика

Frontline - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови и ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го отпочнат организирањето спортски ...

Нема повеќе забрана за спортски натпревари, ќе се одржуваат без публика

Фактор - 30.06.2020

Нема повеќе забрана за одржување спортски натпревари, и тие ќе се одржуваат без публика. Вака одлучи Владата на својата 73-та седница. „Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните ...

Владата ја тргна забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови

Екипа - 30.06.2020

Владата на Република Македонија донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Ова значи дека федерациите ќе можат да го планираат почетокот на новите шампионати.

Укината забраната – спортски натпревари ќе има, но без публика

Вечер - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што се наведува во соопштението, Владата ја прифатила препораката на Комисијата за заразни болести, ...

Укината забраната – спортски натпревари ќе има, но без публика

Точка - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што се наведува во соопштението, Владата ја прифатила препораката на Комисијата за заразни болести, ...

Престанува да важи забраната за одржување спортски натпревари, ќе се одржуваат без публика

Тера - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови и ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го отпочнат организирањето спортски ...

Прекината забраната за колективни спортови, шампионатите може да почнат

Gol.mk - 30.06.2020

Македонскиот спорт доби дозвола за враќање во натпреварувачки ритам, откако со месеци имаше забрана и за тренинг и за колективни спортови. Владата на Република Македонија донесе одлука да престане важењето на забраната за одржување спортски ...

Укината забраната – спортски натпревари ќе има, но без публика

Н.Македонија - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што се наведува во соопштението, Владата ја прифатила препораката на Комисијата за заразни болести, ...

Владата ја укина забраната за екипно спортување

Сител - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови и ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го отпочнат организирањето спортски ...

Владата ја симна забраната, спортот продолжува со нормално функционирање

Тера - 30.06.2020

Според одлуката на Владата донесена на последната седница, преставува со важење забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што се наведува во соопштението од денешната седница, прифатена е препораката на Комисијата за ...

Престанува да важи забраната за одржување спортски натпревари

Кумановски м. - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што информираат од прес службата, Владата ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести ...

Публика на спортските натпревари и натаму нема да има

Република - 30.06.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што соопшти владината прес-служба, на седницата е прифатена и препораката на Комисијата за заразни ...

Спортските натпреварувања може да продолжат, но без публика

Опсервер - 30.06.2020

Скопје, 30 јуни 2020 () – Владата на денешната седница донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што соопшти владината прес-служба, на седницата е прифатена и препораката на ...

Спортските натпревари може да продолжат, но без публика

Кајгана - 30.06.2020

Како што соопшти владината прес-служба, на седницата е прифатена и препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го почнат организирање спортски настани со стриктно почитување на упатствата за натпревари без публика и на другите ...

ВЛАДА: Се укинува досегашната забрана, може натпревари во колективни спортови, но без публика

Денешен - 30.06.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што соопшти владината прес-служба, на седницата е прифатена и препораката на Комисијата за заразни ...

Владата ја укина забраната, ракометот и другите спортови се враќаат на сцена!

24 Ракомет - 30.06.2020

Владата на Република Македонија денеска ја укина забраната за одржување спортски натпревари во колективни спортови. Комисијата за заразни болести упати препорака до националните федерации да започнат со организирање спортски настани со стриктно ...

Спортските натпреварувања може да продолжат, но без публика

Вечер Прес - 30.06.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што соопшти владината прес-служба, на седницата е прифатена и препораката на Комисијата за заразни ...

Престанува забраната за одржување спортски натпревари: Ќе се игра без публика

еМагазин - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Прифатена е препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го отпочнат организирањето спортски ...

Се укинува забраната за одржување на колективните спортски натпревари

Факултети - 30.06.2020

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Прифатена е препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го отпочнат организирањето спортски ...

Спортските натпреварувања може да продолжат, но без публика

Бриф - 30.06.2020

Владата на денешната седница донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што соопшти владината прес-служба, на седницата е прифатена и препораката на Комисијата за заразни ...

Владата ја прекина забраната за екипно спортување

Сител - 30.06.2020

Конечно прекин на долгата пауза во македонскиот спорт откако владата денеска ја укина забраната за екипните спортови кои престанаа со активности кон средината на месец март. Владата на Република Македонија со тоа ја прифати препораката на Комисијата ...