TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како да препознаете азиски стршен – еден од најопасните инсекти?

Фактор - 02.07.2014

Загрижени граѓани во Битола и Кавадарци алармираа дека забележале примероци на опасниот азиски стршен и во Македонија. Од надлежните засега нема официјална потврда дали станува за исклучително ...

Семејството Ничкови од Кавадарци се сомневаат дека азиски стршлен слетал во нивниот двор

Н.Македонија - 02.07.2014

Вчера попладне семејството Ничкови од Кавадарци во дворот на семејната куќа забележале чудно однесување на стршлен кој се вртел во круг и паѓал на земја околу петнаесетина минути Неговата глава била ...

Во кавадарци уловен опасниот азиски стршен?

Телма - 02.07.2014

Во кавадарерчкиот регион уловен е голем стршен за кого постои сомневање дека станува збор за опасниот азиски стршен кој се појави во Словенија. На семејството Ничкови го забележале овој стршен поради ...

Д-Р НАДА ПЕТРОВА, ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГ: По убод од стршен, веднаш кај лекар

Телеграф - 02.07.2014

Лицата кои се алергични на убод од инсекти треба навреме да примат вакцини Луѓето што ќе ги убоде стршен треба веднаш да се обратат во првата ординација и да примат антиалергиска терапија, ...

ФОТО: Азиски стршен слета во Кавадарци

Утрински - 02.07.2014

Кавадарци - Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци. Инсектот со портокалова глава кој ги убива ...

Азискиот стршен убива и скорпии (ВИДЕО)

Телеграф - 02.07.2014

Убод од овој опасен инсект може да биде и фатален за човекот, а особено ако се работи за напад од повеќе стршни во исто време Сосема е оправдан стравот од појавата на азискиот стршен.

Смртоносен азиски стршен пристигна во Кавадарци!

Точка - 02.07.2014

Голем азиски стршен кој во Европа првпат се појавил пред десет години, а пред две недели беше забележан и во Словенија, овојпат пристигна до Кавадарци.

(Фото) Опасниот азиски стршен „слета„ и во Македонија?

еМагазин - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци, објави Утрински весник.

ФОТО: Смртоносниот азиски стршен стигна до Кавадарци

Вистина.мк - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци. Инсектот со портокалова глава кој ги убива пчелите, а неговиот ...

Азискиот стршлен се појави и во Македонија!

Нетпрес - 02.07.2014

Опасниот азиски стршлен се појави во Кавадарци. Овој стршлен, кој расте до 6 сантиметри и лета со брзина до 80 километри на час ги убива пчелите, а неговиот убод може да биде смртоносен и за човекот.

Во Кавадарци уловен азиски стршлен?

Локално - 02.07.2014

Во кавадарерчкиот регион уловен е голем стршен за кого постои сомневање дека станува збор за опасниот азиски стршен кој се појави во Словенија. На семејството Ничкови го забележале овој стршен поради ...

Смртоносниот азиски стршен слета во Кавадарци

Денешен - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци, пренесува Утрински.

Смртоносен азиски стршен пристигна во Кавадарци!

Република - 02.07.2014

Голем азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше забележан и во Словенија, пристигнал во Кавадарци, пишува „Утрински весник“.

ФОТО: Смртоносниот азиски стршлен стигна до Македонија

А1 On - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десетина години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци. Инсектот со портокалова глава кој ги убива пчелите, а ...

ФОТО: Смртоносниот азиски стршен стигна до Кавадарци

Курир - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци. Инсектот со портокалова глава кој ги убива пчелите, а неговиот ...

ВНИМАВАЈТЕ: Смртоносниот азиски стршен стигна во Македонија

Press24 - 02.07.2014

Големиот смртоносен азиски стршлен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше забележан во Словенија, стигна до Кавадарци, објавува Утрински.

Смртоносниот азиски стршлен стигна во Македонија – виден во Кавадарци (ФОТО)

МК News - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци. Инсектот со портокалова глава кој ги убива пчелите, а неговиот ...

ФОТО Азиски стршлен уловен во Кавадарци

+инфо - 02.07.2014

Големиот азиски стршлен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци. Инсектот со портокалова глава кој ги убива пчелите, а ...

Азискиот стршлен стигна и во Македонија

Канал 77 - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци, пренесува Сител.

(ФОТО) Смртоносниот азиски стршен слета во Кавадарци

Бриф - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци. Инсектот со портокалова глава кој ги убива пчелите, а неговиот ...

ВНИМАВАЈТЕ: Смртоносниот азиски стршен стигна во Македонија!

Вечер Прес - 02.07.2014

Смртоносниот азиски стршлен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше забележан во Словенија, стигна до Кавадарци, пишува Утрински.

Азискиот стршен стигна во Кавадарци (ФОТО+ВИДЕО)

Телеграф - 02.07.2014

Инсектот со портокалова глава кој ги убива пчелите, а неговиот убод може да биде смртоносен и за човекот, денеска го пронајдоа членовите на семејството Ничкови Големиот азиски стршен стигна во ...

Смртоносниот азиски стршен уловен во Кавадарци (ФОТО)

МКД - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци. Инсектот со портокалова глава кој ги убива пчелите, а неговиот ...

Азискиот смртоносен стршен пристигна во Кавадарци

Фактор - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци. Инсектот со портокалова глава кој ги убива пчелите, а неговиот ...

Смртоносниот азиски стршен долета во Македонија

Lider - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци. Инсектот со портокалова глава кој ги убива пчелите, а неговиот ...

СТРШЕНОТ УБИЕЦ СТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: „Ѕверот“ кој убива и пчели и луѓе забележан во Кавадарци! (ФОТО)

Sky - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци. Инсектот со портокалова глава кој ги убива пчелите, а неговиот ...

ФОТО: Смртоносниот азиски стршлен стигна до Кавадарци

Сител - 02.07.2014

Големиот азиски стршен кој во Европа првпат се појави пред десет години, а пред две недели беше виден во Словенија, стигна до Кавадарци. Инсектот со портокалова глава кој ги убива пчелите, а неговиот ...