TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занаетчиите со поддршка за Пендаровски

Либертас - 09.03.2014

Занаетчиите од Старата скопска чаршија денеска на претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски му порачаа дека Македонија заслужува лидер како него, кој конечно ќе ја врати државата на ...

Пендаровски на прошетка во чаршија

Алсат-М - 09.03.2014

Кандидатите за шеф на државата ја стартуваа битката за гласовите. Стево Пендаровски, утринското кафе денеска го испи во старата скопска чаршија. За време на средбите со занаетчиите и случајните ...

Пендаровски во старата Скопска чаршија го пречека само „Аман“

Република - 09.03.2014

Една недела по изборот за кандидат на опозицијата за претседател професорот Стево Пендаровски излезе на јавен настан и веднаш со соочи со проблем. Наместо стотици граѓани како што миу било најавено ...

ФОТО: Пендаровски во посета на Старата скопска чаршија

А1 On - 09.03.2014

Кандидатот за претседател на Македонија, Стево Пендаровски денеска беше во Старата скопска чаршија, каде што традиционално во недела се среќава со своите пријатели.

ГАЛЕРИЈА Еснафите со поддршка за Пендаровски

+инфо - 09.03.2014

Занаетчиите од Старата скопска чаршија денеска на претседателскиот кандидат на СДСМ, професорот Стево Пендаровски му порачаа дека Македонија заслужува лидер како него, кој конечно ќе ја врати ...

ФОТО: Пендаровски во старата Скопска чаршија го пречека само „Аман“

Курир - 09.03.2014

Една недела по изборот за кандидат на опозицијата за претседател професорот Стево Пендаровски излезе на јавен настан и веднаш со соочи со проблем, пишува Република.

Куририте на семинар „Пишувам Стево, мислам Бранко“

Фокус - 09.03.2014

Посебни часови се предвидени за новинарката на Сител, која ги помеша Андреј Петров и Андреј Жерновски на локалните избори. Таа ќе учи што е тоа брада и како веднаш да го препознае Стевче Јакимовски ...

ФОТО: Осмомартовски марш - „Јас одлучувам, јас избирам за еднакви можности“

Утрински - 08.03.2014

Под мотото „Јас одлучувам, јас избирам за еднакви можности“ Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку марш го одбележа празникот на жената 8-ми Март.

СДСМ организира протестен марш на жените во градот на текстилот

Телма - 08.03.2014

Под мотото „Јас одлучувам, јас избирам за еднакви можности“ Социјалдемократскиот сојуз преку марш, го одбележа празникот на жената 8 Март. побараа поголемо достоинство, но и права за жените.

ВИДЕО Ало, Стево Пендаровски на линија!

+инфо - 08.03.2014

Стотици прашања, коментари, дискусии беа остварени во едночасовниот интернет контакт на кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски со граѓаните.

Дејан Блажески е портпарол на централниот штаб на ЛДП за изборите

А1 On - 08.03.2014

Вчеравечер на проширениот Централен Одбор на ЛДП каде свое обраќање имаше и кандидатот за Претседател на Македонија од здружената опозиција професор Стево Пендаровски, на предлог на претседателот на ...

Дејан Блажески е портпарол на централниот штаб на ЛДП за изборите

+инфо - 08.03.2014

Вчеравечер на проширениот Централен Одбор на ЛДП каде свое обраќање имаше и кандидатот за Претседател на Македонија од здружената опозиција професор Стево Пендаровски, на предлог на претседателот на ...

ФОТО: Социјалдемократките со масовен марш го одбележаа 8-ми Март

А1 On - 08.03.2014

Улиците на Штип преплавени во боите на македонското и европското знаме. Неколку стотици жени, социјалдемократки од цела Македонија излегоа на 8-мо мартовскиот марш под мотото „Јас одлучувам, јас ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО СДСМ: Чекориме за нашите ќерки и синови да имаат еднакви можности

+инфо - 08.03.2014

Улиците на Штип денеска беа преплавени во боите на македонското и европското знаме на масовниот марш во организација на СДСМ за одбележување на 8 Март.

Пендаровски на Фејсбук: Подготвен сум за дуел со Иванов, ако му дозволи Груевски

Фактор - 08.03.2014

Стево Пендаровски, претседателската трка ја стартуваше со отворена дебата со граѓаните. Неколку часа вчера, опозицискиот кандидат за шеф на државата на социјалната мрежа Фејсбук, одговараше на ...

(ВИДЕО) СДСМ:Чекориме за нашите ќерки и синови да имаат еднакви можности!

Либертас - 08.03.2014

Денеска улиците на Штип беа во боите на македонското и европското знаме. Над 4 илјади жени, социјалдемократки од цела Македонија излегоа на 8-мо мартовскиот марш под мотото „Јас одлучувам, јас ...

ВИДЕО и ФОТО: Чекориме за нашите ќерки и синови да имаат еднакви можности!

Бриф - 08.03.2014

8-ми Март 2014. Улиците на Штип преплавени во боите на македонското и европското знаме. Над 4 илјади жени, социјалдемократки од цела Македонија излегоа на 8-мо мартовскиот марш под мотото „Јас ...

Пендаровски до младите: Во мене ќе го имате најголемиот сојузник (ВИДЕО)

Sky - 08.03.2014

Огромен број граѓани, главно млади се вклучија во отворената интернет комуникација со претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Стотици прашања, коментари, дискусии беа остварени во едночасовниот ...

Социјалдемократките со масовен марш во Штип го одбележаа 8-ми Март

Макфакс - 08.03.2014

Повеќе од четири илјади жени, социјалдемократки од цела Македонија, во Штип излегоа на 8-мо мартовскиот марш под мотото „Јас одлучувам, јас избирам! За еднаквост".

ВИДЕО: Кабинетскиот елитист Пендаровски во наместен телефонски разговор?

Денешен - 08.03.2014

Пендаровски вчера он-лајн преку интернет разговараше со граѓаните, а наводно на нивно барање, тој со дел од нив контактирал и телефонски. Токму за еден од разговорите кои се појавија во јавноста , се ...