TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мермерна плоча од 20 тони падна на патот Градско-Прилеп

Фокус - 12.07.2018

Мермерна плоча од околу 20 тони паднала на едната коловозна лента напатот Градско-Прилеп, кај Плетвар на потегот кај Каменоломот, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради тоа, како што информираат, сообраќајот се одвива наизменично по една ...

Кај Плетвар на патот падна мермерна плоча од 20 тони

+инфо - 12.07.2018

Големиот мермерен блок од 7 до 8 кубни метри, тежок над 20 тони, најверојатно паднал од камионот што го превезувал од Каменоломот во правец на Градско. Повеќе од шест часа голем мермерен блок е на патниот правец Прилеп – Градско, кај Плетвар, во ...

ВИДЕО: Огромна карпа на сред пат кај Плетвар

А1 On - 12.07.2018

Огромна мермерна плоча паднала на коловозот на патот Градско-Прилеп, поради што блокирана е едната сообраќајна лента. Пред карпата е поставен знак за предупредување на возачите. Од АМСМ информираат дека сообраќајот се одвива наизменично по една ...

Мермерна плоча тешка 20 тони падна на коловозот на Плетвар, сообраќајот е отежнат

Сител - 12.07.2018

На патниот правец А1 Градско-Прилеп, кај месноста Плетвар, кај Каменоломот, на едната коловозна лента, паднала мермерна плоча од околу 20 тони. АМСМ соопшти дека поради ова сообраќајот се одвива наизменично по едната коловозна ...

ОПАСНО ПО ЖИВОТ:”Мермерен блок паднат на патот Плетвар!!”

Маркукуле - 12.07.2018

Во овие моменти на патот Росоман – Прилеп е паднат огромен мермерен блок. Возачите треба да бидат претпазливи, бидејќи се работи за животна опасност. Денес е посебно фреквентен овој пат и заради почетокот на ...

На патот Градско-Прилеп падната плоча кај Каменоломот, сообраќајот по една лента

Локално - 12.07.2018

Мермерна плоча од околу 20 тони паднала на едната коловозна лента на патот Градско-Прилеп, кај Плетвар на потегот кај Каменоломот, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради тоа, како што информираат, сообраќајот се одвива наизменично по една ...

Мермерен блок од 20 тони попречи една коловозна лента на патот кај Плетвар

Стандард - 12.07.2018

Повеќе од шест часа голем мермерен блок е на патниот правец Прилеп – Градско, кај Плетвар, во близина на Каменоломот кај селото Тројаци. Според информациите од Секцијата на „Македонија пат“ во Прилеп, поставени се знаци за предупредување, обезбеден ...

Огромна мермерна плоча падна на еден патен правец

Фактор - 12.07.2018

Мермерна плоча тешка 20 тони падна н а патниот правец А1 Градско-Прилеп, кај месноста Плетвар, кај Каменоломот, на едната коловозна лента. АМСМ соопшти дека поради ова сообраќајот се одвива наизменично по едната коловозна ...

Мермерна плоча од 20 тони падна на Плетвар

Макфакс - 12.07.2018

(Фото: Илустрација) Мермерна плоча тешка околу 20 тони попладнево падна на патот Градско – Прилеп, кај Каменоломот. „На патниот правец А1 Градско-Прилеп, кај месноста Плетвар, кај Каменоломот, на едната коловозна лента паднала мермерна плоча од ...

Мермерна плоча од 20 тони падна кај Плетвар, сообраќајот по една лента

Курир - 12.07.2018

Мермерна плоча од околу 20 тони паднала на едната коловозна лента напатот Градско-Прилеп, кај Плетвар на потегот кај Каменоломот, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради тоа, како што информираат, сообраќајот се одвива наизменично по една ...

Мермерен блок од 20 тони попречи една коловозна лента на патот кај Плетвар

Либертас - 12.07.2018

Повеќе од шест часа голем мермерен блок е на патниот правец Прилеп – Градско, кај Плетвар, во близина на Каменоломот кај селото Тројаци. Според информациите од Секцијата на „Македонија пат“ во Прилеп, поставени се знаци за предупредување, обезбеден ...

Мермерна плоча од 20 тони падна на патот Градско – Прилеп

Точка - 12.07.2018

Мермерна плоча тешка околу 20 тони попладнево падна на патот Градско – Прилеп, кај Каменоломот. „На патниот правец А1 Градско-Прилеп, кај месноста Плетвар, кај Каменоломот, на едната коловозна лента паднала мермерна плоча од околу 20 тони“, ...

На патот Градско-Прилеп, сообраќајот по една лента

Press24 - 12.07.2018

Мермерна плоча од околу 20 тони паднала на едната коловозна лента напатот Градско-Прилеп, кај Плетвар на потегот кај Каменоломот, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради тоа, како што информираат, сообраќајот се одвива наизменично по една ...

Мермерен блок го блокира сообраќајот кај Плетвар

Вечер - 12.07.2018

– Повеќе од шест часа голем мермерен блок е на патниот правец Прилеп – Градско, кај Плетвар, во близина на Каменоломот кај селото Тројаци. Според информациите од Секцијата на „Македонија пат“ во Прилеп, поставени се знаци за предупредување, ...

Мермерен блок од 20 тони попречи една коловозна лента на патот кај Плетвар

1tv - 12.07.2018

Повеќе од шест часа голем мермерен блок е на патниот правец Прилеп – Градско, кај Плетвар, во близина на Каменоломот кај селото Тројаци. Според информациите од Секцијата на „Македонија пат“ во Прилеп, поставени се знаци за предупредување, обезбеден ...

Мермерна плоча од 20 тони блокира една лента на патот Градско-Прилеп

МКД - 12.07.2018

Мермерна плоча тешка околу 20 тони попладнево падна на патот Градско – Прилеп, во близина на Каменоломот, кај селото Тројаци. „На патниот правец А1 Градско-Прилеп, кај месноста Плетвар, кај Каменоломот, на едната коловозна лента паднала мермерна ...

Мермерен блок од 20 тони падна на патот кај Плетвар

Република - 12.07.2018

Повеќе од шест часа голем мермерен блок е на патниот правец Прилеп – Градско, кај Плетвар, во близина на Каменоломот кај селото Тројаци. Според информациите од Секцијата на „Македонија пат“ во Прилеп, поставени се знаци за предупредување, обезбеден ...