TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивач на Челси ја фрли сезонската карта која чини - 1.300 евра (ФОТО)

Sport 1 - 11.02.2019

Челси беше понижен во Премиерлигашкото коло против Манчестер Сити откако примија шест „парчиња“ во својата мрежа. По завршувањето на натпреварот Антонио Рудигер се упати кон делот каде што беа сместени навивачите на Челси за да им го отстапи својот ...

Рудигер им пријде на навивачите да им се извини, реакцијата и повеќе од шокантна: Толку ли лесно се откажаа… (ВИДЕО)

СуперСпорт - 11.02.2019

Фудбалерите на Челси вчера доживеаа дебакл бидејќи во дербито против Манчестер Сити беа поразени со резултат од 6:0. Ова е несомнено голем удар за екипата на Маурисио Сари кој на крајот беше видно нервозен, а еден од побрибраните беше Антонио ...

Фан на Челзи ја фрли сезонската карта после дебаклот од Сити

Спортски - 11.02.2019

Еден гневен фан на Челзи кој во живо го гледаше големиот пораз од Манчестер Сити, во знак на револт ја фрли сезонската карта после последниот свиреж на судијата. Тоа се случи откако дефанзивецот Антонио Рудигер отиде кај своите фанови да им се ...

Рудигер замина да се извини кај фановите, еден од нив во бес му фрли …(Фото+Видео)

Дерби - 11.02.2019

Тимот на Челси вчера претрпе невиден срам откако со високи 6:0 се врати во Лондон по гостувањето во Манчестер каде Сити буквално го разби составот на Сари. Еден од играчите кои собраа храброст да заминат кај гостинските навивачи за да се извинат ...

(ФОТО) Не ве гледам повеќе: Навивач на Челси го гаѓаше Ридигер со годишната карта

Спортклуб - 11.02.2019

Дебаклот од Манчестер Сити тешко ќе го заборават навивачите на Челси кои се чувствуваа предадени на Ел Итихад. Антонио Ридигер се обиде да ја ублажи нивната болка со тоа што ќе го подари својот дрес, но место тоа, кон него полета годишна карта на ...

В лице му фрлил сезонски билет од 87.000 денaри

TopSport - 11.02.2019

Фудбалерите на Челси, вчера, беа декласирани од Манчестер сити (6:0), а по завршувањето на мечот навивачите покажаа што мислат за играчите на Маурицио Сари. По мечот, Антонио Ридигер, свесен за срамотното издание на Челси се упатил кон трибината ...

Фан на Челзи ја фрли сезонската карта после дебаклот од Сити

Таратур - 11.02.2019

Еден гневен фан на Челзи кој во живо го гледаше големиот пораз од Манчестер Сити, во знак на револт ја фрли сезонската карта после последниот свиреж на судијата. Тоа се случи откако дефанзивецот Антонио Рудигер отиде кај своите фанови да им се ...

Рудигер замина да се извини кај фановите, еден од нив во бес му фрли…

Точка - 11.02.2019

Тимот на Челси вчера претрпе невиден срам откако со високи 6:0 се врати во Лондон по гостувањето во Манчестер каде Сити буквално го разби составот на Сари. Еден од играчите кои собраа храброст да заминат кај гостинските навивачи за да се извинат ...