TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За цврсти и здрави нокти без заноктици: Мора да го пробате овој домашен третман!

Убавина и Здравје - 23.05.2020

Со правилна домашна нега, секоја жена може да биде убавица Слабите и кршливи нокти се чест проблем, но со овој едноставен совет ќе им помогнете да бидат здрави и цврсти. Експертите го препорачуваат овој ефикасен рецепт за зајакнување на ноктите, кој ...

ПРВИ СИМПТОМИ – Добро погледнете ги своите нокти: Ако забележите точка задолжително одете на лекар!

Екран - 22.05.2020

Промените на ноктите обично не се единствениот и првиот симптом на болеста, така што не секогаш се појавуваат, но можат да бидат јасен показател за да одите на лекарски преглед. Белите промени на ноктите Белите попречни линии или дамки се нарекуваат ...

10 летни трендови за маникир што треба да ги испробате што поскоро

Кафе пауза - 21.05.2020

Без разлика дали сакате минимализам или претпочитате светли бои и дезени, овие трендови се осмислени за да ѝ одговараат на секоја девојка и во секоја пригода. Со него не можете да погрешите.