TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грејпфрут – заштитува од тумори, помага при слабеење и го забрзува метаболизмот

iPortal - 24.09.2020

Грејпфрутот е чудесен плод кој има многу лековити својства. Но, освен што е ѕвезда кога станува збор за хранливите вредности, овој цитрус се користи и во козметиката. Постојат три вида грејпфрут – жолт, розов и црвен.

Сè што можеби не сте знаеле за млекото од авокадо

Пулс24 - 23.09.2020

Дали сте чуле за млеко од авокадо? Можеби веќе сте имале можност да го пробате овој пијалак, кој сè почесто се наоѓа на полиците во маркетите, но тој не е баш таков каков што го замислуваат повеќето луѓе.

Сè што можеби не сте знаеле за млекото од авокадо

Кафе пауза - 23.09.2020

Дали сте чуле за млеко од авокадо? Можеби веќе сте имале можност да го пробате овој пијалак, кој сè почесто се наоѓа на полиците во маркетите, но тој не е баш таков каков што го замислуваат повеќето луѓе.