Фулам го доби „најскапиот фудбалски меч“ и се пласира во Премиер-лигата

Н.Македонија - 06.08.2020

Фулам е третиот тим од Чемпионшип, покрај Лидс и ВБА, што во новата сезона ќе игра во Премиер-лигата. Во финалето на плејофот, Фулам го совлада локалниот ривал од западен Лондон, Брентфорд, со 2-1, по 120 минути игра на празниот стадион „Вембли“.

Лидс се интересира за трагичарот од плеј-офот во Чемпионшип

СуперСпорт - 05.08.2020

Од таборот на Лидс сакаат да ги засилат своите редови со фудбалерот на Брентфорд, Саид Бенрахма. Бенрахма беше најдобриот фудбалер во сезоната за Брентфорд меѓутоа тотално потфрли кога најмногу требаше.

Џо Брајан експресно го врати Фулам во Премиер Лигата

ММС - 05.08.2020

Дербито на западен Лондон, овојпат на „Вембли“ и вредно повеќе од 100 милиони фунти и промоција во Премиер Лигата, припадна на екипата од „Кревин Котиџ“. Фулам по продолженијата на регуларниот дел успеа да го совлада Брентфорд со 2:1 и експресно да ...

Премиер лига: Фулам се врати меѓу најдобрите

Денешен - 05.08.2020

Екипата на Фулам следната сезона ќе игра во Премиер лигата, откако синоќа во финалето на плеј-офот го совлада Брентфорд со 2:1. Трите гола беа постигнати во дополнителните 30 минути, а по основните 90 минути резултатот беше 0:0.

Фулам се врати во Премиерлигата

24 Вести - 05.08.2020

Екипата на Фулам следната сезона ќе игра во Премиерлигата, откако синоќа во финалето на плеј-офот го совлада Брентфорд со 2:1. Трите гола беа постигнати во дополнителните 30 минути, а по основните 90 минути резултатот беше 0:0.

Меч на Фулам за Премиер лигата и за 170 милоини евра

Нетпрес - 05.08.2020

Најскапиот натпревар во светот на фудбалот е одигран синоќа на Вембли, а заврши после 120 минутна борба и победа на Фулам со 2:1. Освен самиот влез во ПЛ, овој натпревар му донесе на Фулам и 170 милиони евра, а на навивачите неопислива среќа.

Фулам триумфираше во баражот за кам бек во Премиер лигата (видео)