TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Осум месеци од мандатот на Петре Шилегов

Press24 - 13.06.2018

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов говореше за проектите во Скопје откако му започна мандатот, во дневникот на ...

Шилегов оптимист дека водата во Вардар ќе стане сина

Алсат-М - 12.06.2018

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, пред инвеститори од Италија ги претстави проектите кои во периодот што следи се во неговата програма. Проекти од инфраструктирата , подобрување на животната средина, набавка на нови еколошки автобуси.

Шилегов: Во јули тендер за вијадукт, мост и тунел

+инфо - 12.06.2018

Градоначалникот Шилегов, соопшти дека до крајот на месецов ќе биде регистрирано јавно претпријатије за топлинска енергија кое ќе ја гради мрежата за парно во Скопје. Во текот на јули ќе се распише тендер за изградба на важни инфраструктурни објекти ...

Шилегов најави нови 30 еко автобуси во ергелата на ЈСП

Вечер - 12.06.2018

Триесет нови еколошки автобуси со погон на гас ќе бидат дел од возниот парк на Јавното сообраќајно претпријатие. Ова го најави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во обраќањето пред присутните на италијанско-македонскиот бизнис форум ...

Италијанско – македонски бизнис форум за транспорт, енергетика и животна средина

CivilMedia - 12.06.2018

Италијанско – македонски бизнис форум за можностите во секторите транспорт, енергетика и животна средина ќе се одржи денеска во организација на ИЧЕ Агенцијата за промоција и интернационализација на италијанските компании во странство.

Шилегов најави изградба на вијадукт, мост и тунел

Скопје инфо - 12.06.2018

Во текот на јули ќе се распише тендер за изградба на важни инфраструктурни објекти изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на денешниот италијанско-македонски бизнис форум за градежништво енергетика и животна средина, пренесува Плусинфо ...

Град Скопје ќе набави нови 30 еко автобуси

24Инфо - 12.06.2018

Град Скопје ќе набави нови 30 еко автобуси Триесет нови еколошки автобуси со погон на гас ќе бидат дел од возниот парк на Јавното сообраќајно претпријатие. Ова го најави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во обраќањето пред присутните на ...

Триесет еко-автобуси до крајот на годината во Скопје

Фактор - 12.06.2018

Tриесет нови еколошки автобуси со погон на гас ќе бидат дел од возниот парк на Јавното сообраќајно претпријатие. Ова го најави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во обраќањето пред присутните на италијанско-македонскиот бизнис форум ...

Преку инвестиции во транспортот и енергетиката до подобра животна средина во Скопје

Бизнис Вести - 12.06.2018

Во хотел „Мериот“ денеска се одржа италијанско-македонскиот бизнис форум „Инвестициски проекти и можности во секторот транспорт, енергетика и животна средина во Македонија“. На форумот се обрати градоначалникот Шилегов кој говореше за инвестициите и ...

Скопје ќе добие 30 нови еколошки автобуси

Скопје инфо - 12.06.2018

Tриесет нови еколошки автобуси со погон на гас ќе бидат дел од возниот парк на Јавното сообраќајно претпријатие. Ова го најави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во обраќањето пред присутните на италијанско-македонскиот бизнис форум ...

Шилегов: Скопје ќе добие 30 нови еколошки автобуси

Н.Македонија - 12.06.2018

До крајот на оваа година очекувам да завршат постапките за набавка на 30 нови еколошки автобуси кои работат на гас, најави денеска скопскиот градоначалник Петре Шилегов. Тој учествуваше на италијанско-македонскиот бизнис форум „Инвестициски проекти ...