TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Танески: Добивме силна група, во друштво сме со најдобрите

24 Ракомет - 01.03.2024

Машката кадетска репрезентација на Македонија вчера ги дозна ривалите за групната фаза на Европското првенство 2024. Македонија, која преку квалификациите со Швајцарија, Словачка и Косово обезбеди место на кадетскиот континентален собир, доби тешка ...

Црна Гора го доби балканското дерби против Србија

Sport 1 - 29.02.2024

Ракометарките на Црна Гора ја остварија третата победа во групата 6 од квалификациите за Европското првенство (ЕП), откако вечерва беа подобри од Србија со 31-30. Србија имаше водство само при 1-0 во првиот дел, по што Црна Гора ја презема ...

Црна Гора го доби трилерот во Србија, Данска веќе слави пласман на ЕП

24 Ракомет - 29.02.2024

Вчера и денеска се одиграа натпреварите од третата рунда од квалификациите за Европското првенство 2024 година. Покрај трите домаќини и европскиот првак Норвешка, следна која обезбеди место на ЕП е Данска, која славеше на гости кај Полска и со три ...

Младинците ги дознаа ривалите за ЕП во Словенија (ФОТО)

Sport 1 - 29.02.2024

Денеска беше одржана ждрепката за младинските Европско првенство (ЕП), при што македонските ракометари ги дознаа противниците со кои ќе играат во Целје, Словенија. Ракометарите на Раде Стојановиќ претстојното лето ќе играат против Црна Гора, ...

Ракометните младинци и кадети ги дознаа противниците за ЕП

МКД - 29.02.2024

Македонските ракометни селекции до 20 и до 18 години денеска ги дознаа противниците за престојните Европски првенства. Македонската ракометна репрезентација до 20 години е во група заедно со Хрватска, Црна Гора и Австрија.

Кадетите и младинците ги дознаа противниците за европските првенствата во Црна Гора и Словенија

Дерби - 29.02.2024

Македонските репрезентации до 18 и 20 години ги дознаа противниците за европските првенствата кои ова лето ќе се одиграа во Црна Гора и Словенија. На денешната ждрепка во седиштето на Европската ракометна федерација, кадетите добија навистина тешка ...

„Балканска“ група за Македонија У20 за Европското првенство во Целје

Gol.mk - 29.02.2024

Репрезентацијата на Македонија до 20 години ја очекува настап на Европското првенство кое ќе се одржи во словенечкиот град Целје ова лето. Младинците ја добија својата група за турнирот, а прво беа дел од ждрепката за место во шеширите.

Младинците со Австрија, Хрватска и Црна Гора на ЕП

Екипа - 29.02.2024

Македонската јуниорска репрезентација која летово ќе настапи на ЕХФ ЕУРО 2024 во Целје, Словенија, ги добија противниците во групата. Противници на избраниците на Раде Стојановиќ ќе бидат Австрија, Хрватска и Црна Горa.

Македонските кадети исто како и сениорите ќе играат против Германија и Франција на ЕП!

Sport 1 - 29.02.2024

Македонската репрезентација за ракометари до 18 годишна возраст доби можност да ги одмери силите со две велесили на Европското првенство (ЕП) годинава во Црна Гора, откако на денешната ждрепка за противници, меѓу другото, ги доби селекциите на ...

Македонските кадети добија тешка група за ЕП во Црна Гора

Gol.mk - 29.02.2024

Ракометната репрезентација на Македонија до 18 години ќе настапи на Европското првенство кое ќе се одигра во Подгорица, Црна Гора . На церемонијата за извлекување која се одржа во седиштето на Европската ракометна федерација - ЕХФ во Виена, нашиот ...

Кадетите во тешка група на ЕП во Црна Гора

Екипа - 29.02.2024

Кадетската ракометна репрезентација на Македонија ги дозна ривалите за Европското првенство до 18 години кое ова лето во периодот од 7. до 18. август ќе се игра во Црна Гора. Избраниците на Наум Танески во ранкингот беа во последниот четврти шешир, ...

Ракометните надежи против Германија, Франција и Полска на Европското кадетско првенство

Слободен Печат - 29.02.2024

Денеска во просториите на седиштето на Европската ракометна федерација во Виена, се одржа извлекување на групите за Европското првенство за ракометари до 18 години што ќе се одржи од 7 до 18 август 2024 година во Подгорица, Црна Гора.

Младинците со поволна ждрепка – добија балканска група на ЕП!

24 Ракомет - 29.02.2024

Денеска во седиштето на Европската ракометна федерација во Виена беше извршена ждрепката за младинското Европско првенство. Македонските младинци со претходна ждрепка добија место во четвртиот шешир, а потоа беа извлечени во групата А.

Младинците на ЕП за ривали ги добија селекциите на Хрватска, Австрија и Црна Гора!

SportSport - 29.02.2024

Македонската младинска селекција до 20 години денеска во Виена на ждрепката за ЕУРО 2024 кое ќе се одржи во Словенија од 10 до 21 јули 2024, за ривали ги доби селекциите на Хрватска, Австрија и Црна Гора.

Кадетите ги дознаа ривалите – ќе играат против велесилите Германија и Франција на ЕП!

24 Ракомет - 29.02.2024

Денеска во седиштето на Европската ракометна федерација се одржа ждрепката за групната фаза на кадетското ЕП. Македонија, која преку квалификациите со Швајцарија, Словачка и Косово обезбеди место на континенталниот собир, доби тешка група.

Кадетите на ЕУРО 2024 во група со Германија, Франција и Полска!

SportSport - 29.02.2024

Машката ракометна селекција до 18 години се чини дека немаше среќа на денешната ждрепка за ЕУРО 2024 кое ќе се одржи од 7 до 18 август 2024 година во Црна Гора. Избраниците на селекторот Наум Танески во групата – Б за ривали ги имаат селекциите на ...

Кадетите и младинците ќе ги дознаат ривалите на ЕП

Н.Македонија - 29.02.2024

Кадетската и младинската репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознаат ривалите на европските првенства (ЕП), по ждрепката на групите (од 15 часот) што ќе биде влечена во седиштето на Европската ракометна федерација (ЕХФ) во Виена (Австрија).