TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БАРАН ОД ГЕРМАНСКИОТ ИНТЕРПОЛ 62-годишник од Србија е уапсен на Ќафасан

+инфо - 10.07.2024

Полициските службеници го лишиле од слобода М.П.(62) на Граничниот премин Ќафасан, во 21.45 часот. Полицајци ноќеска уапсиле 62-годишен маж од Република Србија. Полициските службеници го лишиле од слобода М.П.

УАПСЕН Е 62-ГОДИШНИК ОД СРБИЈА НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ЌАФАСАН Уапсениот е баран од Интерпол Германија

+инфо - 10.07.2024

Полициските службеници го уапсиле М.П.(62) на Граничниот премин Ќафасан, во 21.45 часот. Полициски службеници ноќеска уапсиле 62-годишен старец. Полициските службеници го уапсиле М.П.(62) на Граничниот премин Ќафасан, во 21.45 часот. М.П.

Приведено лице од Србија на ГП Ќафасан

OhridNews - 10.07.2024

На 09.07.2024 во 21.45 часот на Граничниот премин Ќафасан, полициски службеници го лишиле од слобода М.П.(62) од Република Србија. ...

На Ќафасан приведен Србин баран со Интерпол

Слободен Печат - 10.07.2024

На граничниот премин „Ќафасан“ синоќа е приведен 62-годишен Србин, кој бил баран со Интерпол Германија. Тој бил предаден на полициски службеници од ОВР Струга за понатамошна ...