TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како изгледаат гаќичките Мис Тифани од 500 евра

Фокус - 23.03.2017

Веднаш по обраќањето на СЈО во кое што беше обелоденето дека е отворена истрага под името ,,Тифани’’ која што се однесува на физичко лице како сопственик и управител на ,,Смарт центар ДООЕЛ експорт – импорт Скопје’’ и агенцијата ,,Смарт’’ за ...

Загатката на СЈО е четири истраги и едно обвинение

Нова ТВ - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска соопшти дека отвора четири финансиски и даночни истраги против 4 лица, а во следните денови ќе биде поднесен и обвинителек акте за случајот Транспортер, каде првоообвинет е градоначалникот на Битола, соопшти ...

Нови 4 истраги на СЈО: Купувале долна облека преку фирма за да избегнат данок

Р.С.Европа - 23.03.2017

Четири нови истраги и едно обвинение најави Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на денешната прес конференција. Таа посочи дека во текот на денот до судот ќе биде доставен обвинителниот акт за предметот Транспортер.

СЈО одгатна финансиски криминал

Deutsche Welle - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска обзнани четири нови истраги во кои повеќе правни и физички лица се осомничени за финансиски криминал. Медиумите не се цел на истраги. Во четирите истраги на СЈО опфатени се државни и локални функционери и ...

Четири нови „Т“ од СЈО за затајување данок и злоупотреба на тендери

Радио МОФ - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство објави дека се отворени четири нови истраги за четири лица, а истовремено соопштија дека во наредните денови ќе биде поднесен обвинителен акт за случајот „Транспортер“.

СЈО отвори четири нови предмети за четири лица

+инфо - 23.03.2017

За потребите на фирмите наводно се купувале долна облека, рачен часовник во износ 2.341 евра, мебел, персиски теписи, кујнски садови... Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска презентираше отвори четири предмети за четири лица.

„Табла“, Триста“, Тотал“ и „Тифани“ нови истраги на СЈО

Канал5 - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство отвори четири нови финансиски истраги за четири лица кои се однесуваат на набавки во МВР, изградба на училиште во општина Зајас и за даночни затајувања, а се водат под називите „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“.

Четири нови истраги на СЈО - „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“...

Н.Македонија - 24.03.2017

Четири нови истраги на СЈО - „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“ Специјалното јавно обвинителство вчера објави четири нови истражни случаи под кодни имиња „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“.

Не плаќала данок, но си купила долна облека за 500 евра

+инфо - 23.03.2017

Таа за потребните на фирмите купила долна облека од 500 евра, облека во износ од 33.508 евра, очила, шминки за 1.009 евра, луксузен мебел... Предметот „Тифани“ што го објави денеска Специјалното јавно обвинителство се однесува на физичко лице како ...

СЈО: Четири нови истраги за затајување данок и за злоупотреба на јавна функција

Мета - 23.03.2017

„Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“ се четирите нови истраги што Специјалното јавно обвинителство ги отвори денеска. Според обвинителката Катица Јанева, постојат материјални и вербални докази дека од 2008 до 2016 година Министерството за финансии ...

СЈО отвори четири нови истраги „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“

Стандард - 23.03.2017

СЈО отвори четири нови истраги кои произлегуваат од прислушуваните разговори. Не е побарана мерка притвор за ниту еден од осомничените. -Во периодот 2008-2015 УЈП и Министерството за финансии дозволиле поединци и други министерства да работат ...

СЈО отвори четири нови случаи „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“

Макфакс - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство во четврток објави дека отвора четири нови истраги против четири лица и тоа директор на училиште, помошник министер во Министерствтото за внатрешни работи и двајца управители на повеќе фирми.

ФЕТАИ: СЈО отвора четири нови истраги-„Табла“,„Триста“, „Тотал“ и „Тифани“

Фактор - 23.03.2017

Содржината на прислушкуваните разговори претставува сериозен извор на докази за сторени кривични дела на целата територија на РМ. Денес ова обвинителство отвора четири нови истраги за четири лица а во текот на наредните денови ќе биде поднесен ...

ВИДЕО: „Триста“, „Табла“, „Тотал“ и „Тифани“ – нови истраги на СЈО

А1 On - 23.03.2017

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи денеска презентираше нови четири истраги за четири лица. Првиот предмет „Табла“ се однесува на злоупотреба на службена положба и овластување од страна на директорот на основното училиште „Реџо Ружит ...

СЈО отвори четири нови финансиски истраги

МРТ - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство отвори четири нови финансиски истраги за четири лица кои се однесуваат на набавки во МВР, изградба на училиште во општина Зајас и за даночни затајувања. „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“- Специјалното јавно ...

Четири нови истраги на СЈО – „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“

МК News - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство објави четири нови истражни случаи под кодни имиња „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“. Станува збор за случаи за кои постои основано сомневање за сторен финански криминал со кои Буџетот на Република Македонија е ...

Осомничената во предметот „Тифани“ си купувала долна облека и ја прикажувала како потреба на фирмата

Фокус - 23.03.2017

Една од истрагите за финансиски криминал која денеска ја отвори СЈО е под името „Тифани“ и се однесува на физичко лице како сопственик и управител на „Смарт центар ДООЕЛ експорт импорт Скопје“ и агенцијата „Смарт“ за затајување данок.

СЈО отвори четири нови истраги „Табла“, „300“, „Тотал“ и „Тифани“

ТВ21 - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство во четврток објави дека отвора четири нови истраги против четири лица и тоа директор на училиште, помошник министер во Министерствтото за внатрешни работи и двајца управители на повеќе фирми.

Сите детали за новите четири предмети на СЈО

+инфо - 23.03.2017

СЈО отвори четири нови истраги за четири лица, a во текот на наредните денови ќе биде поднесен обвинителен акт за предметот, познат како Транспортер. Го објавуваме во целост обраќањето на обвинителките Катица Јанева и Фатиме Фетаи од Специјалното ...

СЈО отвори 4 нови истраги, една е за фирмите на Латас

Бриф - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство отвори четири финансиски истраги против четири лица, осомничени за злоупотреба на буџетски пари. Случај „Табла“ за злоупотреба на службена должност и овластување.

СЈО отвори четири истраги за финансиски криминал

Слободен Печат - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска презентираше отвори четири предмети за четири лица. Првиот предмет „Табла“ се однесува на злоупотреба на службена положба од директорот на основното училиште „Реџо Ружит Зајази“ од село Зајас во 2006 ...

Четири нови истраги отвори СЈО за даночно затајување и злоупотреба на службена должност

еМагазин - 23.03.2017

„Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“ се четирите нови истраги кои Специјалното јавно обвинителство ги отвори денеска. Според Специјалната обвинителката Катица Јанева, постојат материјални и вербални докази дека од 2008 до 2016 година Министеството ...

Не плаќала данок, но си купила долна облека за 500 евра

Бриф - 23.03.2017

Предметот „Тифани“ што го објави денеска Специјалното јавно обвинителство се однесува на физичко лице како сопственик и управител на „Смарт центар ДООЕЛ експорт импорт Скопје“ и агенцијата „Смарт“.

СЈО отвори четири нови случаи „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“

Правдико - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство во четврток објави дека отвора четири нови истраги против четири лица и тоа директор на училиште, помошник министер во Министерствтото за внатрешни работи и двајца управители на повеќе фирми.

Помошник министер во МВР осомничен од СЈО во врска со јавна набавка на 300 возила

Либертас - 23.03.2017

СЈО денеска отвори четири нови истраги. „Второотворената истрага, која се води под името „Триста“ опфаќа дејствие на извршување на едно кривично дело – Злоупотреба на службената положба и овластување од член 353 став 5 в.в.

СЈО со истрага за фирмата на Латас за затајување данок

Фокус - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска презентираше четири нови истраги, сите за финансиски крминал. Една од истрагите е за фирмата „Тотал“ за даночно затајување против физичко лице сопственик на фирмите „Тотал маркетинг“ ДООЕЛ и „Тотал медиа ...

СЈО отвори четири нови истраги за финансиски криминал

Окно - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство отвори четири нови истраги против четири лица за финансиски криминал. Новата истрага се однесува на времето од 2008-2015, период кога Управата за јавни приходи и Министерството за финансии, кои не само што не ги ...

„Триста“, „Табла“, „Тотал“ и „Тифани“ – Нови истраги на СЈО

Репортер - 23.03.2017

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи денеска презентираше нови четири истраги за четири лица. Првиот предмет „Табла“ се однесува на злоупотреба на службена положба и овластување од страна на директорот на основното училиште „Реџо Ружит ...

„Табла“, Триста“, Тотал“ и „Тифани“ нови истраги на СЈО

Идивиди - 23.03.2017

Скопје, 23 март 2017 (МИА) - Специјалното јавно обвинителство отвори четири нови финансиски истраги за четири лица кои се однесуваат на набавки во МВР, изградба на училиште во општина Зајас и за даночни затајувања, а се водат под називите „Табла“, ...

Не платила данок од 16.924 евра, но купила облека од 33.508 евра

Слободен Печат - 23.03.2017

Предметот „Тифани“ што го објави денеска Специјалното јавно обвинителство се однесува на физичко лице како сопственик и управител на „Смарт центар ДООЕЛ експорт импорт Скопје“ и агенцијата „Смарт“.

Детално за „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“

Слободен Печат - 23.03.2017

„Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“ се четирите нови истраги што Специјалното јавно обвинителство ги отвори денеска. Првоотворената истрага, која се води под името „Табла“ се однесува на кривично дело – Злоупотреба на службената положба и ...

Нови истраги на СЈО: Елитни затајувачи на данок купувале долна облека од 500 евра, шминки, часовници, велосипеди…

Канал 77 - 23.03.2017

Четири нови „Т“ во низата на истрагите на Специјалното јавно обвинителство. Денеска обвинителката, Фатиме Фетаи ги презентираше деталите за истрагите „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“ одгатнувајќи ја загатката „Транспортер носи тотал триста ...

Сите детали од денешниот прес на Специјалното јавно обвинителство

Стандард - 23.03.2017

Денеска Специјалното јавно обвинителство отвори 4 нови истраги со име „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“. Во продолжение интегрално изјавите на Јавната обвинителка Катица Јанева и Јавната обвинителка Фатиме Фетаи: „Дозволете да Ви се обратам на ...

„Триста“, „Табла“, „Тотал“ и „Тифани“ – СЈО со нови истраги

Локално - 23.03.2017

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи денеска презентираше нови четири истраги за четири лица. Првиот предмет „Табла“ се однесува на злоупотреба на службена положба и овластување од страна на директорот на основното училиште „Реџо Ружит ...

(ВИДЕО) Сите детали за „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“ на СЈО

еМагазин - 23.03.2017

„Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“ се четирите нови истраги кои Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ги отвори денеска. ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ (ВИДЕО) Јанева: Имаме докази за многу случаи на перење пари, мандатот мора да ни биде продолжен ...

Помошник министер во МВР осомничен од СЈО во врска со јавна набавка на 300 возила

Бриф - 23.03.2017

СЈО денеска отвори четири нови истраги. „Второотворената истрага, која се води под името „Триста“ опфаќа дејствие на извршување на едно кривично дело – Злоупотреба на службената положба и овластување од член 353 став 5 в.в.

Мајката на Ивона Талевска осомничена од СЈО за затајување данок. Фетаи: Осомничената купувала долна облека за 500 евра

Бриф - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска презентираше четири нови истраги, сите за финансиски крминал. – Четвртата отворена истрага, која ќе ја препознавате под името „Тифани“ опфаќа дејствие на извршување на едно продолжено кривично дело – Даночно ...