TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО РИМ: Гореше автобус среде градот

Магазин - 12.07.2019

Експлозија денеска одекна среде Рим, експлодираше градски автобус. Како што објавија тамошните медиуми, автобусот експлодирал во историскиот центар на Рим по краток електричен спој, за среќа никој не е повреден.

Се запали автобус среде Рим

А1 On - 12.07.2019

Aвтобус се запали сред улица во Рим, по што возачот успеа безбедно да ги евакуира сите патници. Во инцидентот нема повредении. Возилото, управувано од римското претпријатие за јавен превоз ATAC, било во употреба од 2004 година.

Изгоре градски автобус на сред улица во Рим

Макфакс - 12.07.2019

Во Рим денеска на улица изгоре автобус на градското сообраќајно претпријатие „Атак“, при што нема повредени, пренесува агенцијата „Анса“. Како што се додава, автобусот, кој бил во употреба 15 години, се запалил во раните попладневни часови.

Изгорел градски автобус среде улица во Рим

Слободен Печат - 12.07.2019

Француските медиуми пренесуваат дека автобусот, кој 15 години бил во служба, се запалил во раните попладневни часови. Во Рим денеска среде улица изгорел автобус од градскиот сообраќај на компанијата АТАК, при што за среќа немало повредени.

Експлозија во Рим - се запали градски автобус

Сител - 12.07.2019

Aвтобус се запали сред улица во Рим, по што возачот успеа безбедно да ги евакуира сите патници. Во инцидентот нема повредении. Возилото, управувано од римското претпријатие за јавен превоз ATAC, било во употреба од 2004 година.

Изгоре градски автобус на сред улица во Рим

24Инфо - 12.07.2019

Во Рим денеска на улица изгоре автобус на градското сообраќајно претпријатие „Атак“, при што нема повредени, пренесува агенцијата „Анса“. Како што се додава, автобусот, кој бил во употреба 15 години, се запалил во раните попладневни часови.