TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

17-годишната принцеза на Шпанија е испратена на исцрпувачка воена обука: “Таа ќе биде новиот врховен командант на ...

Во Центар - 16.03.2023

Престолонаследничката на Шпанија, принцезата Леонор, ќе започне тригодишна воена обука оваа година како подготовка за нејзината идна улога како прв човек на државата. Како постара ќерка на кралот Филип VI , 17-годишната девојка е прва во редот на ...

Една од најубавите принцези во светот во септември започнува со тригодишна воена обука

ТВ21 - 15.03.2023

Престолонаследничката на Шпанија, Леонор, ќе започне тригодишна воена обука во септември, објави министерката за одбрана Маргарита Роблес. Таа додаде дека најстарата ќерка на кралот Филип Шести, која во октомври ќе наполни 18 години, ќе присуствува ...

Една од најубавите принцези во светот оди на тригодишна воена обука

Слободен Печат - 15.03.2023

Шпанската престолонаследничка Леонор во септември ќе започне тригодишна воена обука, соопшти министерката за одбрана Маргарита Роблес . Најстарата ќерка на кралот Филип Шести, која во октомври ќе полни 18 години, ќе престојува во воената академија ...

Убавата принцеза мора во војска три години затоа што ќе биде иден воен командант: Ова е ќерката на кралицата Летиција

Женски магазин - 15.03.2023

Фото: Profimedia Принцезата Леонор и потенцијална наследничка на шпанскиот трон ќе помине тригодишна воена обука почнувајќи од август, изјави министерката за одбрана Маргарита Роблес. Таа по состанокот на владата изјави дека, како и во сите ...

Шпанската принцеза оди во војска на три години – ќе биде воен командант

Екран - 15.03.2023

Леонор била поканета да стане првата жена шеф на армијата во Шпанија. Принцезата Леонор, наследничка на шпанскиот трон и иден командант на армијата, во септември ќе започне тригодишна воена обука, објави шпанската влада.

Една од најубавите принцези во светот во септември започнува со тригодишна воена обука

4NEWS - 15.03.2023

Престолонаследничката на Шпанија, Леонор, ќе започне тригодишна воена обука во септември, објави министерката за одбрана Маргарита Роблес. Таа додаде дека најстарата ќерка на кралот Филип Шести, која во октомври ќе наполни 18 години, ќе присуствува ...

Една од најубавите принцези во светот во септември започнува со тригодишна воена обука

Zoom - 15.03.2023

реклама Престолонаследничката на Шпанија, Леонор, ќе започне тригодишна воена обука во септември, објави министерката за одбрана Маргарита Роблес. Таа додаде дека најстарата ќерка на кралот Филип Шести, која во октомври ќе наполни 18 години, ќе ...

Убавата принцеза мора во војска три години затоа што ќе биде иден воен командант: Запознајте ја ќерката на кралицата ...

Хаштаг - 15.03.2023

Принцезата Леонор и потенцијална наследничка на шпанскиот трон ќе помине тригодишна воена обука почнувајќи од август, изјави министерката за одбрана Маргарита Роблес. Таа по состанокот на владата изјави дека, како и во сите парламентарни монархии, ...