TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мбапе го стигна Зидан на француската голгетерска вечна листа

Gol.mk - 26.11.2022

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе, кој беше двоен стрелец на вечерашниот натпревар против Данска, се израмни со славниот Зинедин Зидан со 31 постигнат гол за националниот тим. Мбапе постигна 31 гол на 61 натпревар и со тоа е седми најдобар стрелец ...

Мбапе со лажно движење без топка го „испружи“ Кристенсен на земја (Видео)

Дерби

Мбапе се изедначи со Пеле

Слободен Печат

Килиан Мбапе со бројки како легендарниот Пеле

Gol.mk

Мбапе го однесе светскиот шампион во нокаут-фазата (Видео)

Спортманија

Мбапе кога најмногу требаше (ВИДЕО)

SportMedia

Дешамп: Остварена е првата цел на Мундијалот

Gol.mk - 26.11.2022

Селекторот на Франција, Дидие Дешамп, не го криеше задоволството од играта на своите избраници по победата од 2-1 во натпреварот против Данска на Светското првенство. „Успеавме да реализираме многу работи.

Дешан по пласманот во нокаут-фазата: Ја остваривме првата цел

Спортманија

Дешанп: Ја остваривме првата цел

Курир

Данскиот селектор: Мбапе е фантастичен, бевме блиску до реми

Gol.mk - 26.11.2022

Данска попладнево загуби од Франција со 1-2, во второто коло од групата Д на Светското првенство во Катар. Актуелниот шампион веќе е во осминафиналето со шест бода, Австралија има три, а Данска и Тунис освоија по еден бод.

Данскиот селектор: Жиру е подобар од било кога, но Кјаер одлично го познава

Gol.mk

ФОТО галерија: Мбапе му обезбеди на шампионот пласман во осминафиналето

Телма - 26.11.2022

По победата од 2:1 во дуелот против Данска, актуелниот светски првак Франција успеа да го обезбеди пласманот во следната фаза од Мундијалот во Катар. Двоен стрелец за Триколорите беше Килијан Мбапе додека единствениот погодок за Данска беше дело на ...

Франција го прекина децениското проклетство на светските шампиони (ФОТО)

Sport 1

ВИДЕО | Мбапе блесна, Франција е прв осминафиналист!

Слободен Печат

Со два гола Мбапе ја одведе Франција во осминафиналето

Сител

Франција е прв осминафиналист на Мундијалот во Катар (Видео)

СуперСпорт

Мбапе ја предводи Франција до осмифинале на Мундијалот во Катар

Екипа

Светскиот првак Франција е прв осминафиналист: Мбапе ја порази Данска (ВИДЕО)

МакФудбал

Курир Република Денешен PressingTV +инфо 24 Вести Lider Опсервер

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

TopSport - 26.11.2022

Бранителот на титулата, фудбалската репрезентација на Франција избори пласман во осмина-финалето на Мундијалот во Катар. Французите, во второто коло, ја победија Данска со 2:1. Со оваа победа Франција ја обезбеди првата позиција во Д-групата.

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

Макфакс

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

А1 On

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

Денар