TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Њукасл го доведе голманот кој постави рекорд во англиската репрезентација

Спортманија - 24.06.2022

Ник Поуп е голманот кој постави рекорд во англиската селекција како прв репреентативен чувар на мрежата кој на првите шест меча успеал да ја сочува мрежата незатресена. Поул има 30 години и сега е во најдобрите голмански години, а фактот дека е дел ...

Њукасл го официјализираше второто засилување: На „Сент Џејмс Парк“ пристигна англиски репрезентативец

Дерби - 23.06.2022

Од таборот на Њукасл во текот на денешниот ден го потврдија второто засилување во пресрет на новата натпреварувачка сезона. Нов фудбалер на клубот од „Сент Џејмс Парк“ е репрезентативниот голман на Англија, Ник Поуп кој се обврза на четиригодишна ...

Њукасл го доведе голманот кој го сруши рекордот во англиската репрезентација

Спортклуб - 23.06.2022

30 годишниот англиски голман Ник Поуп, кариерата ја продолжува во Њукасл. Клубот го потврди трансферот кој е вреден 10 милиони фунти. Поуп доаѓа од таборот на Барнли, за кои играше од 2016 година.

Официјално: Њукасл потпиша со еден од најдобрите англиски голмани (ФОТО)

Sport 1 - 23.06.2022

Њукасл продолжи со градење на моќна екипа за следната сезона, па вечерва го потврди трансферот на еден од најдобрите англиски голмани, Ник Поуп, кој потпиша четиригодишен договор. Поуп доаѓа на „Сент Џејмс Парк“ и ќе биде второ засилување за ...

Њукасл потпиша голман кој испадна од Премиер-лигата

Екипа - 23.06.2022

Њукасл ангажираше нов голман за наредната натпреварувачка сезона, потпишувајќи четиригодишен договор со англискиот репрезентативец Ник Поуп. Тој доаѓа од редовите на Барнли, тим со кој испадна од Премиер-лигата, но Поуп беше една од ретките светли ...

Официјално: Њукасл се засили со еден од најдобрите англиски голмани!

Спортски - 23.06.2022

Tимот на Њукасл за наредната сезона се засили со голман. Во редовите на Њукасл пристигна англискииот репрезентативец, Ник Поуп . Поуп доаѓа од редовите на Барнли, тим кој не успеа да го задржи премиерлигашкиот статус во изминатата сезона.

Њукасл доби еден од најдобрите голмани: Се гради моќна екипа на „Сент Џејмс парк“

СуперСпорт - 23.06.2022

Најбогатиот клуб во светот, Њукасл потпиша со второто засилување ова лето, а тоа е голманот Ник Поуп, кој доаѓа на „Сент Џејмс Парк“. Поуп потпиша четиригодишен договор со Њукасл, кој сака да изгради моќна екипа и да се вклучи во борбата за топ-4 во ...

Њукасл го потврдија трансферот на англискиот голман Поуп

TopSport - 23.06.2022

Њукасл го потврдија трансферот на Ник Поуп за 12 милиони фунти од Барнли, давајќи му четиригодишен договор на англискиот голман. Поуп помина шест сезони на „Тур Мур“, но беше јасно дека ќе замине од Барнли по испаѓањето на клубот во Чемпионшип.

Официјално: Ник Поуп е нов голман на Њукасл

24Фудбал - 23.06.2022

Њукасл го комплетираше второто засилување во летниот преоден рок, станува збор за досегашниот голман на Барнли, Ник Поуп. Ник Поуп важи за еден од најдобрите голмани во Премиерлигата, Барнли испадна во Чемпионшип, но тој останува да брани во ...

Њукасл го потврдија трансферот на англискиот голман Поуп

Макфакс - 23.06.2022

Њукасл го потврдија трансферот на Ник Поуп за 12 милиони фунти од Барнли, давајќи му четиригодишен договор на англискиот голман. Поуп помина шест сезони на „Тур Мур“, но беше јасно дека ќе замине од Барнли по испаѓањето на клубот во Чемпионшип.