TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шест години затвор за екс-шефот на кабинетот на Сашо Мијалков

24 Вести - 28.10.2020

Поранешниот шеф на кабинет на Сашо Мијалков и екс началник во УБК Тони Јакимовски е осуден на шест годишна казна затвор за проневера на пари од посебната каса во УБК. Неговиот колега од службата доби четири годишна затворска казна.

Објавена пресудата за обвинетите во предметот „Специјална каса“

Канал5 - 28.10.2020

По 11 рочишта во една година судење случајот “Специјална каса” ја доби својата првостепена судска разрешница. На шест годишна затворска казна е осуден Тони Јакимовски, поранешен шеф на кабинетот на ексдиректорот на Управата за безбедност и ...

Шест години затвор за екс-шефот на кабинетот на Сашо Мијалков

Алсат-М - 28.10.2020

Екс началникот во УБК, Тони Јакимовски кој воедно беше и шеф на кабинет на Сашо Мијалков е осуден на шест години затвор. Неговиот колега од службата доби четири годишна затворска казна. Виновни се зошто од касата за посебни намени на тајната ...

Десет години затвор за проневера на 850.000 евра од касата на УБК

Точка - 28.10.2020

Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот познат како "Специјална каса". Како што е познато, за "Специјална каса" обвинети беа Тони Јакимовски и Стево Маџовски.

Тони Јакимовски доби шест години казна затвор за проневера на пари од касата на УБК

Фактор - 28.10.2020

Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, доби затворска казна од шест години во предметот кој беше отворен од Обвинителството за организиран криминал и корупција а се однесува на проневера на пари од ...

Вкупно 10 години затворска казна за проневера на 850 илјади евра од касата на УБК

OhridNews - 28.10.2020

Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Тони Јакимовски и Стево Маџовски ги огласи за виновни за кривичното дело „злоупотреба на службена положба и ...

6 години затвор за Тони Јакимовски, шефот на кабинетот на Мијалков, за проневера на 820 илјади евра од касата на УБК

Сакам да кажам - 28.10.2020

Тони Јакимовски, шеф на кабинетот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, денеска во Основниот кривичен суд беше неправосилно осуден на 6 години затвор во предметот „Специјална каса“, соопшти судот.

Шест години затвор за Јакимовски, ексшефот на кабинетот на Мијалков

МКД - 28.10.2020

Основниот кривичен суд во Скопје го осуди Тони Јакимовски, шеф на кабинетот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков на 6 години затвор во предметот „Специјална каса", соопштија од Судот.

Поранешниот шеф на кабинетот на Мијаклов, Јакимовски доби 6 години затвор за проневера на 820 илјади евра

еМагазин - 28.10.2020

Основниот кривичен суд во Скопје го осуди Тони Јакимовски , шеф на Кабинетот на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков на 6 години затвор во предметот „Специјална каса”, соопштија од Судот.

Поранешениот шеф на кабинетот на Мијалков, Тони Јакимовски, осуден на шест години затвор

Макфакс - 28.10.2020

Поранешениот шеф на кабинетот на екс директорот во УБК, Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, е осуден на шестгодишна затворска казна во случајот „Специјална каса“ за проневера на 825.000 евра. На затворска казна од четири години е осуден Стево Маџовски, ...

Затворски казни за обвинетите Јакимовски и Маџовски за незаконското трошење пари од УБК

Слободен Печат - 28.10.2020

Шест години казна затвор за Тони Јакимовски поранешен шеф на кабинетот на екс директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков. Пресудата денеска во име на народот во Кривичниот суд ја пресуди судијата Владимир Туџегџиќ.

Објавена пресудата за обвинетите во предметот „Специјална каса“

Опсервер - 28.10.2020

– Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Т.Ј. и С.М. ги огласи за виновни за кривичното дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ по чл.

Спец каса во УБК: Шест години затвор за Тони Јакимовски

360 степени - 28.10.2020

Шест години затвор за Тони Јакимовски како ексначалник во УБК, кој беше и шеф на кабинет на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков. Четири години за Стево Маџовски, кој бил вработен во УБК, а ослободителна пресуда за уште една вработена во оваа Управа, ...

Јакимовски осуден на шест години затвор за кражба на 800.000 евра од УБК

24Инфо - 28.10.2020

На шест години затвор е осуден Тони Јакимовски, ексначалник во УБК, кој беше и шеф на кабинет на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, за случајот „Спец каса на УБК“, објави Кривичниот суд. Затворска казна од четири години за Стево Маџовски, кој бил ...

Шефот на кабинет на Мијалков осуден на 6 години затвор

Вечер Прес - 28.10.2020

Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, денеска во Основниот кривичен суд е неправосилно осуден на 6 години затвор во предметот „Специјална каса“, соопшти судот.

Спец каса во УБК: Шест години затвор за Тони Јакимовски

Бриф - 28.10.2020

Шест години затвор за Тони Јакимовски како ексначалник во УБК, кој беше и шеф на кабинет на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков. Четири години за Стево Маџовски, кој бил вработен во УБК, а ослободителна пресуда за уште една вработена во оваа Управа, ...

Шест години затвор за Тони Јакимовски

Фокус - 28.10.2020

Шест години затвор за Тони Јакимовски како ексначалник во УБК, кој беше и шеф на кабинет на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, пренесува „ 360 степени “. Затворска казна од четири години за Стево Маџовски, кој бил вработен во УБК, а ослободителна ...

Шест години затвор за ексначалник во УБК, Тони Јакимовски

Локално - 28.10.2020

Шест години затвор за Тони Јакимовски како ексначалник во УБК, кој беше и шеф на кабинет на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, пренесува „ 360 степени “. Затворска казна од четири години за Стево Маџовски, кој бил вработен во УБК, а ослободителна ...

Шест години затвор за ексначалник во УБК, Тони Јакимовски

Вечер - 28.10.2020

Шест години затвор за Тони Јакимовски како ексначалник во УБК, кој беше и шеф на кабинет на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, пренесува „ 360 степени “. Затворска казна од четири години за Стево Маџовски, кој бил вработен во УБК, а ослободителна ...

Поранешениот шеф на кабинетот на Мијалков, Тони Јакимовски, осуден на шест години затвор

Вечер - 28.10.2020

Поранешениот шеф на кабинетот на екс директорот во УБК, Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, е осуден на шестгодишна затворска казна во случајот „Специјална каса“ за проневера на 825.000 евра. На затворска казна од четири години е осуден Стево Маџовски, ...

Јакимовски осуден на шест години затвор за кражба на 800.000 евра од УБК

iPortal - 28.10.2020

На шест години затвор е осуден Тони Јакимовски, ексначалник во УБК, кој беше и шеф на кабинет на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, за случајот „Спец каса на УБК“, објави Кривичниот суд. Затворска казна од четири години за Стево Маџовски, кој бил ...

Спец каса во УБК: Шест години затвор за Тони Јакимовски

Граѓански збор - 28.10.2020

На шест години затвор е осуден Тони Јакимовски, ексначалник во УБК, кој беше и шеф на кабинет на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, за случајот „Спец каса на УБК“, објави Кривичниот суд. Затворска казна од четири години за Стево Маџовски, кој бил ...

Шест години затвор за Јакимовски за случајот „Спец каса на УБК“

+инфо - 28.10.2020

Поранешниот началник во УБК и во времето на директорувањето на Сашо Мијалков со УБК Тони Јакимовски е осуден на шест години затвор за случајот „Спец каса на УБК“, објави Кривичниот суд. Затворска казна од четири години за Стево Маџовски, кој бил ...

Шест години затвор за поранешниот началник на УБК, Тони Јакимовски

ТВ21 - 28.10.2020

Тони Јакимовски, поранешниот началник во УБК и ексшефот на кабинетот на тогашниот директор на УБК Сашо Мијалков, е осуден на шест години затвор за случајот „Спец каса на УБК“, објави Кривичен суд.

Поранешениот шеф на кабинетот на Мијалков, Тони Јакимовски, осуден на шест години затвор

Опсервер - 28.10.2020

Поранешениот шеф на кабинетот на екс директорот во УБК, Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, е осуден на шестгодишна затворска казна во случајот „Специјална каса“ за проневера на 825.000 евра. На затворска казна од четири години е осуден Стево Маџовски, ...

Шест години затвор за екс началникот на УБК за случајот, Тони Јакимовски

Нетпрес - 28.10.2020

Поранешниот началник во УБК и во времето на директорувањето на Сашо Мијалков со УБК, Тони Јакимовски е осуден на шест години затвор за случајот „Спец каса на УБК“, објави Кривичниот суд. Затворска казна од четири години за Стево Маџовски, кој бил ...

Шест односно четири години затвор за обвинетите во случајот „Специјална каса“

Република - 28.10.2020

Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Т.Ј. и С.М. ги огласи за виновни за кривичното дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ по чл.

Објавена пресудата за обвинетите во предметот „Специјална каса“

Либертас - 28.10.2020

Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Т.Ј. и С.М. ги огласи за виновни за кривичното дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ по чл.

Објавена пресудата за обвинетите во предметот „Специјална каса“

Press24 - 28.10.2020

Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Т.Ј. и С.М. ги огласи за виновни за кривичното дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ по чл.

Шест години затвор за екс-началникот на УБК, Тони Јакимовски

Курир - 28.10.2020

Поранешниот началник во УБК и во времето на директорувањето на Сашо Мијалков со УБК, Тони Јакимовски е осуден на шест години затвор за случајот „Спец каса на УБК“, објави Кривичниот суд. Затворска казна од четири години за Стево Маџовски, кој бил ...

Тони Јакимовски, шеф на кабинетот на Сашо Мијалков осуден на 6 години затвор

Frontline - 28.10.2020

Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Тони Јакимовски, шеф на кабинетот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и Стево Маџовски ги огласи за ...

Тони Јакимовски шефот на кабинет на поранешниот директор на УБК, Мијалков доби шестгодишна казна затвор

Мета - 28.10.2020

„Основниот кривичен суд Скопје денеска ја објави пресудата за предметот со КОК бр. 101/19 во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Т.Ј. и С.М. ги огласи за виновни за кривичното дело Злоупотреба на службена положба и ...

Објавена пресудата за обвинетите во предметот „Специјална каса“

А1 On - 28.10.2020

Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Т.Ј. и С.М. ги огласи за виновни за кривичното дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ по чл.

Поранешениот шеф на кабинетот на Мијалков, Тони Јакимовски, осуден на шест години затвор

MTM - 28.10.2020

Поранешениот шеф на кабинетот на екс директорот во УБК, Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, е осуден на шестгодишна затворска казна во случајот „Специјална каса“ за проневера на 825.000 евра. На затворска казна од четири години е осуден Стево Маџовски, ...

Поранешениот шеф на кабинетот на Мијалков, Тони Јакимовски, осуден на шест години затвор

Независен - 28.10.2020

Поранешениот шеф на кабинетот на екс директорот во УБК, Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, е осуден на шестгодишна затворска казна во случајот „Специјална каса“ за проневера на 825.000 евра. Исто така, на затворска казна од четири години е осуден Стево ...

Објавена пресудата за обвинетите во предметот „Специјална каса“

Скопје инфо - 28.10.2020

Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Т.Ј. и С.М. ги огласи за виновни за кривичното дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ по чл.

Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на Мијалков, осуден на 6 години затвор во случајот „Специјална каса“

MakPress - 28.10.2020

Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Т.Ј. и С.М. ги огласи за виновни за кривичното дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ по чл.

Поранешниот шеф на кабинетот на Мијалков, Јакимовски е осуден на шест години затвор

Денешен - 28.10.2020

Поранешниот шеф на кабинетот на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, Тони Јакимовски е осуден на шест години затвор за случајот „Спец каса на УБК“, објави Кривичниот суд. Затворска казна од четири години за Стево Маџовски, кој бил вработен во УБК ...