TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронајдена марихуана кај тројца скопјани, приведени во полициска станица

Сител - 09.12.2019

Вчера во 12.30, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„11 Октомври“ од слобода ги лишиле О.Н.(29) и Н.А.(28), двајцата од Скопје, поради тоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Приведен поради напад на семејството и полициски службеници

OhridNews - 09.12.2019

На 08.12.2019 околу 14.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид во селото Косел, лишија од слобода 57-годишно лице, поради физички напад врз полициски службеници кои вршеле службени дејствија во неговиот дом, а по претходна пријава од неговиот ...

Приведени двајца гостиварци со марихуана

Макфакс - 08.12.2019

Вчера во 20.45 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар во селото Чегране, Гостиварско, ги привеле Г.Д.(25) и Л.Р.(23) од Гостивар, поради тоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Уапсен 36-годишник, го фатиле со шишиња со непозната течност

Република - 08.12.2019

Вчеравечер во 23.45 часот, полициски службеници од СВР Тетово на ул.„Благоја Тоска“ во Тетово го лишиле од слобода А.Б.(36) од Тетово, поради тоа што при преглед кај него биле пронајдени неколку шишиња со непозната течност.

Апсење во Скопје - Полицијата приведе шест лица

Press24 - 08.12.2019

Македонската полиција вчера уапси неколку лица од Скопје. Во 21.45 часот, полициски службеници од СВР скопје на улицата „Кеј 13 Ноември“ од слобода го лишиле С.Ѓ.(26) од Скопје, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

СВР Штип го уапси Т.К.(24) од Штип

Опсервер - 08.12.2019

На 07.12.2019 во 00.40 часот, полициски службеници од СВР Штип во Штип го лишиле од слобода Т.К.(24) од Штип, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ...

Апсење во Скопје – Полицијата приведе шест лица

Курир - 08.12.2019

Македонската полиција вчера уапси неколку лица од Скопје. Во 21.45 часот, полициски службеници од СВР скопје на улицата „Кеј 13 Ноември“ од слобода го лишиле С.Ѓ.(26) од Скопје, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Уапсени шест лица синоќа во Скопје

Нетпрес - 08.12.2019

Македонската полиција вчера уапси неколку лица од Скопје. Во 21.45 часот, полициски службеници од СВР скопје на улицата „Кеј 13 Ноември“ од слобода го лишиле С.Ѓ.(26) од Скопје, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Приведени двајца гостиварци со марихуана

24Инфо - 08.12.2019

Вчера во 20.45 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар во селото Чегране, Гостиварско, ги привеле Г.Д.(25) и Л.Р.(23) од Гостивар, поради тоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Полицијата ги уапси Г.Д.(25) и Л.Р.(23), двајцата од Гостивар

Опсервер - 09.12.2019

На 07.12.2019 во 20.45 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар во с.Чегране, гостиварско, ги лишиле од слобода Г.Д.(25) и Л.Р.(23), двајцата од Гостивар, поради тоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Тетоец уапсен на ул.„Благоја Тоска“ во Тетово

Опсервер - 09.12.2019

На 07.12.2019 во 23.45 часот, полициски службеници од СВР Тетово на ул.„Благоја Тоска“ во Тетово го лишиле од слобода А.Б.(36) од Тетово, поради тоа што при преглед кај него биле пронајдени неколку шишиња со непозната течност.

Уапсени три лица од Скопје бидејќи со нив носеле марихуана

Скопје1 - 09.12.2019

Вчера полициски службеници од СВР Скопје на ул.„11 Октомври“ од слобода ги лишиле О.Н.(29) и Н.А.(28), двајцата од Скопје, поради тоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно ...