TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тер Штеген ќе паузира долго – проблеми за Барселона!

СуперСпорт - 06.12.2023

Барселона има огромен проблем бидејќи голманот Марк Андре Тер Штеген се повреди и мора да оди на операција, а по истата ќе паузира околу три месеци. Германецот се здоби со повреда за време на обврските во репрезентацијата, а тоа ѝ создаде проблеми и ...

Тер Штеген ќе биде опериран, ќе отсуствува три месеци

TopSport - 06.12.2023

Марк-Андре тер Штеген (31), симбол на Барселона и еден од најдобрите голмани во светот, мора да оди на операција на грбот. Прогнозите се дека Барселона ќе биде без Германецот најмалку три месеци.

Проблем за Барселона: Го загубија Тер Штеген на подолго

Спортклуб - 06.12.2023

Барселона се соочува со голем проблем на голот, откако стана јасно дека ќе го загубат својот голман на подолг период, Марк Андре Тер Штеген мора да опоравување. Човекот кој минатата сезона ги собра сите индивидуални награди во Барселона, ќе мора да ...

Шок за Барселона: Познато колку долго Тер Штеген ќе биде надвор од терените

Спортски - 06.12.2023

МАРК-АНДРЕ ТЕР ШТЕГЕН (31), симбол на Барселона и еден од најдобрите голмани во светот, мора да оди на операција на грбот. Тоа значи дека актуелниот шампион на Шпанија ќе мора да остане без голманот кој минатата сезона ги освои наградите за најдобар ...

Голем удар за Барселона: Еден од најдобрите светски голмани ќе паузира три месеца!

Спортманија - 06.12.2023

Еден од најдобрите светски голмани во моментов, Германецот Марк-Андре тер Штеген, ќе отсуствува од фудбалските терени околу три месеца бидејќи ќе мора да биде подложен на оперативен зафат на грбот.

Тер Штеген мора на операција, потврди Барселона

Екипа - 05.12.2023

Барселона и официјално потврди дека нивниот прв голман Марк-Андре тер Штеген ќе оди на операција на грбот поради болките кои ги трпи, и поради тоа отсуствуваше на последните три натпревари на тимот.

Проблеми за Барселона: Тер Штеген оди на операција, Пења ќе го менува!

Дерби - 05.12.2023

Барселона на подолго време останува без својот најдобар голман и еден од лидерите во екипата, Марк Андре Тер Штеген. Германецот има проблеми со грбот поради кои предвреме го заврши репрезентативниот собир во ноември со тоа што информациите беа дека ...

Барселона официјално објави дека Тер Штеген ќе оди на операција

Спортманија - 05.12.2023

Првиот голман и капитен на Барселона, Марк-Андре тер Штеген, ќе оди на операција на грбот, потврдија од клубот. Операцијата треба да биде извршена до крајот на неделава, по што ќе се знае колкава ќе биде паузата на Германецот.

Тер Штеген мора на операција: Барса подолго време ќе биде без првиот голман

SportSport - 05.12.2023

Голманот на Барселона, Марк-Андре Тер Штеген ќе биде опериран оваа недела, попладнево потврдија од клубот. Германскиот голман конечно одлучи да оди на операција за да ги надмине болките во грбот кои ги има веќе три недели и кои го спречуваат да му ...

Барселона сака нов голман, прва желба е - Де Хеа!

Sport 1 - 05.12.2023

Барселона сака да ангажира нов голман до крајот на сезоната поради тоа што во наредните недели Марк Тер Штеген ќе биде отсутен поради повреда. Во наредните денови ќе биде извршена операција врз Марк Тер Штеген, тој ќе биде надвор од теренот околу ...

Проблем за Барселона: Тер Штеген мора да оди на операција

Спортски - 05.12.2023

Германскиот чувар на мрежата, Марк Андре Тер Штеген нема да биде во конкуренција за настап во наредните недели поради операција на повредата на грбот. Не е се прецизира колку точно чуварот на мрежата ќе биде надвор од терените, меѓутоа е неизвесен ...

Тер Штеген мора на операција, Барселона ќе остане без првиот голман

Sport 1 - 05.12.2023

Германскиот голман, Марк Андре Тер Штеген ќе биде во аут во наредните неколку недели поради операција за да ја санира повредата на грбот, неизвесен е за осминафиналето од Лигата на шампионите.

Нови главоболки за Чави: Тер Штеген ќе мора да биде опериран, голманот ќе паузира дури два месеци

24Фудбал - 05.12.2023

Повредата на Марк Андре Тер Штеген е посериозна од првичните прогнози, голманот на Барселона ќе мора да биде опериран и да паузира околу два месеци. Нови главоболки за Чави, тренерот на Барселона подолго време нема да може да смета на Марк Андре Тер ...

Тер Штеген ќе паузира три месеци, Чави го сака Де Хеа

МакФудбал - 05.12.2023

Германскиот голман Марк-Андре тер Штеген неодамна се повреди, а Барселона ќе остане без него подолго од очекуваното, најмалку три месеци, па тренерот Чави Хернандез е решен доведе нов голман.

Тежок удар за Германија: На ЕВРО 2024 без првиот голман?

Екипа - 04.12.2023

Германија е организатор на идното Европско првенство, и како домаќини имаат големи амбиции, па дури и да стигнат до финалето во Берлин, и да се обидат да дојдат до трофејот. Меѓутоа селекцијата е во огромна криза, а тоа го покажа на пријателските ...

Тер Штеген неизвесен за ЕУРО2024

Курир - 04.12.2023

Причина е повредата на грбот, а како што наведуваат денеска шпанските медиуми, многу е веројатно дела проблемите на квалитетен начин можат да се решат само со оперативен зафат. Настапот на Европското фудбалско првенство кое идната година ќе се одржи ...

Тер Штеген неизвесен за ЕП 2024

Нетпрес - 04.12.2023

Настапот на Европското фудбалско првенство кое идната година ќе се одржи во Германија е неизвесен поради повреда за 31-годишниот голман на Барселона и на германската репрезентација Марк – Андре тер Штеген.

Тер Штеген неизвесен за ЕУРО2024

Канал5 - 04.12.2023

Настапот на Европското фудбалско првенство кое идната година ќе се одржи во Германија е неизвесен поради повреда за 31-годишниот голман на Барселона и на германската репрезентација Марк – Андре тер Штеген.

Тер Штеген неизвесен за ЕП 2024

365 - 04.12.2023

Настапот на Европското фудбалско првенство кое идната година ќе се одржи во Германија е неизвесен поради повреда за 31-годишниот голман на Барселона и на германската репрезентација Марк – Андре тер Штеген.

Тер Штеген неизвесен за ЕУРО2024

MakPress - 05.12.2023

Настапот на Европското фудбалско првенство кое идната година ќе се одржи во Германија е неизвесен поради повреда за 31-годишниот голман на Барселона и на германската репрезентација Марк – Андре тер Штеген.

Нови главоболки за Чави, гоманот Тер Штеген ќе мора да биде опериран

МКД - 05.12.2023

Повредата на Марк Андре Тер Штеген е посериозна од првичните прогнози, голманот на Барселона ќе мора да биде опериран и да паузира околу два месеци. Нови главоболки за Чави, тренерот на Барселона подолго време нема да може да смета на Марк Андре Тер ...

Проблеми за Барселона, Тер Штеген оди на операција

Курир - 06.12.2023

Барселона на подолго време останува без својот најдобар голман и еден од лидерите во екипата, Марк Андре Тер Штеген. Германецот има проблеми со грбот поради кои предвреме го заврши репрезентативниот собир во ноември со тоа што информациите беа дека ...

Тер Штеген ќе биде опериран, ќе отсуствува три месеци

Макфакс - 06.12.2023

Марк-Андре тер Штеген (31), симбол на Барселона и еден од најдобрите голмани во светот, мора да оди на операција на грбот. Прогнозите се дека Барселона ќе биде без Германецот најмалку три месеци.

Тер Штеген ќе биде опериран, ќе отсуствува три месеци

Опсервер - 06.12.2023

Марк-Андре тер Штеген (31), симбол на Барселона и еден од најдобрите голмани во светот, мора да оди на операција на грбот. Прогнозите се дека Барселона ќе биде без Германецот најмалку три месеци.

Тер Штеген ќе биде опериран, ќе отсуствува три месеци

Скопје1 - 06.12.2023

Марк-Андре тер Штеген (31), симбол на Барселона и еден од најдобрите голмани во светот, мора да оди на операција на грбот. Прогнозите се дека Барселона ќе биде без Германецот најмалку три месеци.

Тер Штеген ќе биде опериран, ќе отсуствува три месеци

24Инфо - 06.12.2023

Марк-Андре тер Штеген (31), симбол на Барселона и еден од најдобрите голмани во светот, мора да оди на операција на грбот. Прогнозите се дека Барселона ќе биде без Германецот најмалку три месеци.

Тер Штеген ќе го оперира грбот, ќе отсуствува три месеци

Кајгана - 06.12.2023

Марк-Андре тер Штеген (31), симбол на Барселона и еден од најдобрите голмани во светот, мора да оди на операција на грбот. Прогнозите се дека Барселона ќе биде без Германецот најмалку три месеци.

Тер Штеген ќе биде опериран, ќе отсуствува три месеци

Точка - 06.12.2023

Марк-Андре тер Штеген (31), симбол на Барселона и еден од најдобрите голмани во светот, мора да оди на операција на грбот. Прогнозите се дека Барселона ќе биде без Германецот најмалку три месеци.

Барселона е во проблем: Колку ќе паузира Тер Штеген?

Спортски - 06.12.2023

Барселона има огромен проблем бидејќи голманот Марк Андре Тер Штеген се повреди и мора да оди на операција, а по истата ќе паузира околу три месеци. Германецот се здоби со повреда за време на обврските во репрезентацијата, а тоа ѝ создаде проблеми и ...