TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Среде отворената „војна“ со Груевски, Мицкоски објави фотографија со Јанкулоска: Неправдата никогаш не нè ...

360 степени - 22.09.2023

Од објавата на Мицкоски нејасно е кога и каде е направена фотографијата со ексминистерката. Дел од медиумите објавија дека Јанкулоска е на одмор од издржување на казната во затворот „Идризово“, а фотографијата со лидерот на опозициската партија е ...

Средба силна колку Горде, напиша Мицкоски на Фејсбук по средбата со Јанкулоска!

Фокус - 22.09.2023

„Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила!“ – напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својата Фејсбук страница, објавувајќи фотографија од него и екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, која ...

Јанкулоска доби одмор од затворот и отиде на средба со Мицкоски

Независен - 22.09.2023

Во пресметката со поранешниот лидер во игра се фрлаат и неговите најверни соработници. Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, која деновиве го користи вториот дел од годишниот одмор додека одлежува затворска казна за ...

„Средба силна колку Горде“ – Мицкоски објави фотографија со Гордана Јанкулоска

Макфакс - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. „Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила!“, напиша Мицкоски во описот на фотографијата.

ФОТО | ГОРДЕ МУ ГО СВРТЕ ГРБОТ НА НИКОЛА ГРУЕВСКИ – Христијан Мицкоски објави фотографија со Гордана Јанкуловска: ...

Во Центар - 22.09.2023

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес на социјалната мрежа Фејсбук објави фотографија со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, која беше една од најистакнатите „следбенички“ на поранешниот лидер на ...

„СРЕДБА СИЛНА КОЛКУ ГОРДЕ“ Мицкоски објави фотографија со Гордана Јанкулоска

+инфо - 22.09.2023

„Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила!“ - напиша Мицкоски под објавената фотографија на која двајцата се насмеани. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот профил на Фејсбук објави фотографија со поранешната ...

Средба „силна“ колку Горде

Слободен Печат - 22.09.2023

Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила!, напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својата фејсбук страница, објавувајќи фотографија од него и ексминистерката Гордана Јанкулоска, која моментно е на одлежување на ...

Мицкоски на средба со Јанкулоска: Неправдата никогаш не нè скршила!

Курир - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. „Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила“ – посочува ...

„Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила!“

Нетпрес - 22.09.2023

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешен член на ИК на партијата, која сега издржува затворска казна за контроверзниот случај со набавката на владиниот ...

Мицкоски објави фотографија со Јанкулоска: Средба силна колку Горде, неправдата никогаш не нè скршила!

Скопје инфо - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред малку на својот официјален профил објави фотографија од средба со поранешната министерка за внатрешни работи и висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ во претходното раководство, Гордана Јанкулоска.

(ФОТО) Груевски ја заборави во затвор, Мицкоски не!

Lider - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана ...

Мицкоски се сретна со Јанкулоска: Неправдата никогаш не нè скршила

Press24 - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со Гордана Јанкулоска. Веста ја соопшти актуелниот претседател на опозициската партија на ФБ. Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила, напиша Мицкоски во описот на ...

Мицкоски се сили со Горде. Земете пуканки

Frontline - 22.09.2023

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук објави заедничка фотографија со Гордана Јанкуловска – затвореничка осудена за криминал, поранешната Министерка за внатрешни работи во владата на Груевски.

Мицкоски во екот на „војната“ со Груевски собира поддршка од сопартијците

Локално - 22.09.2023

Спротивставените ставови и препирки меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и поранешниот премиер и негов претходник во партијата, Никола Груевски речиси и да го поделија членството на најголемата опозициска партија за тоа кој има поголема ...

(Фото) Мицкоски на маса со Јанкулоска, испрати и порака

Скопје1 - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, се сретна со ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. “ Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила”, напиша Мицкоски. Средбата се случува по неколку години откако Јанкулоска е во затвор, а во ...

„СРЕДБА СИЛНА КАКО ГОРДЕ“: Мицкоски се сретна со Јанкуловска!

4NEWS - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави фотографија со екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска. „Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила!“, вели ...

Мицкоски на средба со Јанкулоска: Неправдата никогаш не нè скршила!

Република - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. „Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила“ – посочува Мицкоски! ...

Средба на Мицкоски со Јанкулоска: Неправдата никогаш не нè скршила!

А1 On - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес имаше средба со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. „Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила“ – посочува ...

Мицкоски се сретна со Гордана Јанкулоска: Неправдата никогаш не нè скршила!

MakPress - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. „Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила“ – посочува ...

Мицкоски: „Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила!“

Вечер Прес - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со Гордана Јанкулоска. Веста ја соопшти актуелниот претседател на опозициската партија на ФБ. Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила, напиша Мицкоски во описот на ...

Мицковски на фб се пофали дека Горде преминала во неговиот табор

Либертас - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со Гордана Јанкулоска. Веста ја соопшти актуелниот претседател на опозициската партија на ФБ. Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила, напиша Мицкоски во описот на ...

„Средба силна колку Горде“ – Мицкоски објави фотографија со Гордана Јанкулоска

Опсервер - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. „Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила!“, напиша Мицкоски во описот на фотографијата.

„Средба силна колку Горде“ – Мицкоски објави фотографија со Гордана Јанкулоска

MTM - 22.09.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. „Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила!“, напиша Мицкоски во описот на фотографијата.

Мицкоски се сили со Горде. Земете пуканки

CivilMedia - 22.09.2023

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук објави заедничка фотографија со Гордана Јанкуловска – затвореничка осудена за криминал, а поранешна Министерка за внатрешни работи во владата на Груевски.