TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По Гасол сака да си оди од Сан Антонио, ама никој него не го сака

Екипа - 12.02.2019

Искусниот шпански кошаркар По Гасол, како што пренесува „ЕСПН“, побарал од Сан Антонио да замине од клубот пред крајот на преодниот рок, но бидејќи Спарс не нашле негова замена, размената со друг клуб нема да се случи до крајот на сезоната.

Оклахома го победи Портланд, Вестбрук собори рекорд на Чембрлен

Телма - 12.02.2019

Оклахома го совлада Портланд, а Расел Вестбрук со десеттиот последователен трипл-дабл го собори 50 години стариот рекорд на Вилт Чембрлен, Денвер конечна успеа да стигне до триумф и да ја прекине низата од три порази.

Рекорд на Вестбрук, Хјустон го доби дуелот со Далас (ВИДЕО)

1tv - 12.02.2019

Расел Весбрук стана играчот со најмногу трипл-дабл ефекти во низа во најсилната кошаркарска лига на светот. Вестбрук и Пол Џорџ ја предводеа Оклахома во победата над Портланд од 120:111. Вестбрук мечот го заврши со 21 поени 14 скокови и 11 ...

Нов трипл-дабл на Вестбрук со кој го помина Чембрлен и постави нов НБА рекорд (ВИДЕО)

МКД - 12.02.2019

Оклахома го победи Портланд со 120:111, а Расел Вестбрук го постигна својот десети трипл-дабал по ред со што го надмина и Вилт Чембрлен. Расел Вестбрук постигна 21 поен, имаше 14 скока и 11 асистенции.

Никој не го сака По Гасол

Вечер - 12.02.2019

Искусниот шпански кошаркар, По Гасол, наводно побарал да биде трејдуван од редовите на Сан Антонио, пренесува „ЕСПН“. Но, „мамузите“ не успеале да најдат тим каде што ќе биде трјдува, па поради тоа размената нема да се случи пред летната пауза.

Вестбрук испиша историја и го сруши големиот Чемберлејн!

Спортски - 12.02.2019

Oклахома Сити го совлада Портланд со 120:111 и така ја запиша четвртата победа во низа. Пол Џорџ одигра фантастичен натпревар во кој запиша трипл-дабл. Џорџ уфрли дури 47 поени и додаде 12 скокови и десет асистенции.

Вестбрук испиша историја во НБА и го урна легендарниот Чемберлен!

СуперСпорт - 12.02.2019

Оклахома сити Тандер синоќа го совлада Портланд Трејл Блејзерс со 120-111 и така ја запиша четвртата победа по ред. Пол Џорџ одигра фантастичен меч со 47 поени, а притоа постигна 12 скокови и десет асистенции.

ВИДЕО: Вестбрук со нов „трипл-дабл“ испиша историја во НБА и го симна од тронот Чембрлен

Gol.mk - 12.02.2019

Расел Вестбрук ноќеска испиша нова страница во историјата на НБА лигата, откако со нова фантастична партија против Портланд Трејблејзерс стана кошаркарот со најмногу трипл-дабл ефекти по ред во најквалитетното кошаркарско натпреварување во светот.

Џејмс Харден не планира да запре, дури 30-ти меч во низа постигнува најмалку 30 поени на меч

24 Вести - 12.02.2019

Џејмс Харден и против Далас ги предводеше „ракетите“ до нова победа од 120-104. „Брадата“ го заврши натпреварот со 31 поен, со што веќе 30 меча во низа постигнува над 30 поени на меч. Во останатите ноќешни мечеви беа постигнати следните резултати: ...

Весбрук влезе во историјата на НБА, а не му беше ни до колена на соиграч од Оклахома! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.02.2019

Расел Вестбрук од ноќеска е кошаркарот со најмногу трипл-дабл ефекти по ред во НБА-лигата, откако во победата на Оклахома сити тандерс над Портланд трејлблејзерс (120-111) имаше учинок од 21 поен, 14 скока и 11 асистенции.

Пау Гасол побарал да замине од Сан Антонио

TopSport - 12.02.2019

Пред крајот на преодниот рок во НБА имаше многу интересни трејдови, но Сан Антонио спарс не беа „погодени“ од тоа, сè додека ветеранот Пау Гасол не побарал формално да бид продаден. Преодниот рок заврши во четвртокот, но Спарси не го продадоа Гасол ...

Чудесен трипл-дабл на Пол Џорџ, трипл-дабл и на Јокиќ – Денвер конечно победи, Харден подобар од Дончиќ (ВИДЕО)

Спортски - 12.02.2019

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа повеќе натпревари. Кошаркарите на Денвер конечно ја прекинаа црната серија и од три порази во низа. Денвер славеше победа против Мајами Хит со 103:87.

Харден е незапирлив – 30 меча по ред со над 30 поени

Екипа - 12.02.2019

Џејмс Харден ја продолжи својата извонредна серија и на дуелот против Далас, на кој асот на Хјустон ги предводеше „ракетите“ до победа од 120-104. Хјустон ги загуби првите два меча сезонава против Далас, што беше само мотив повеќе за Харден и ...

Рекорд на Вестбрук, дабл-дабл за Јокиќ и Ленард за победа на Торонто

SportMedia - 12.02.2019

Бекот на Оклахома се изедначи со рекордот на Вилт Чемберлеин (1968) со девет „трипл-дабл" во серија и сега е пред промоција како единствен на кој му успеало да држи ваков ритам во НБА. Расел Вестбрук е на чекор да стане првиот играч во НБА лигата со ...

Вестбрук и Џорџ влегоа во историјата на НБА

Опсервер - 12.02.2019

Кошаркарите на Оклахома сити, Пол Џорџ и Расел Вестбрук остварија трипл-дабл на натпреварот со Портланд одигран синоќа на домашен терен. Џорџ постигна 47 поени, 12 скока и 10 асистенции, додека Вестбрук постигна 21 поен, 14 скока и 11 асистенции.

Вестбрук со десетти последователен трипл-дабл учинок

Нетпрес - 12.02.2019

Играчот на Оклахома Сити Тандерси, Расел Вестбрук запиша историско достигнување, откако го реализираше 10-тиот последователен трипл-дабл во НБА. Во натпреварот против Портланд, Вестбрук запиша 21 поен, 14 скокови и 11 асистенции.

Харден ниже 30-ки, како бисери

Basketball - 12.02.2019

Брадата го одигра 30-тиот натпревар со најмалку 30 поени, во победата на неговата екипа против Далас, со 120:104. Тоа беше 33-ти триумф за Рокетс сезонава, со што имаат 5-ти скор во Западната конференција, односно, 10-ти лигата, а најдобар во ...

(ВИДЕО) Историска вечер за Вестбрук, Пол Џорџ беше несопирлив

Basketball - 12.02.2019

Расел Вестбрук и Пол Џорџ остварија трипл-дабл учиноци, во триумфот на Оклахома против Портланд со 120:111. Тројното остварување на Вестбрук беше реализирано со асистенција за Џорџ, со што првата ѕвезда на Тандер постави рекордна НБА низа од 10 меча ...

(ВИДЕО) Јанис за одржување на најдобриот скор, Њујорк со негативен рекорд

Basketball - 12.02.2019

Со триумфот кај Чикаго со 112:99, Бакс остануваат составот со најдобар учинок, во досегашниот тек од НБА шампионатот. Милвоки има 42 победи со 14 порази во Источната конференција, а на вкупната табела води пред актуелниот шампион Голден Стејт ...

Видео: Вестбрук за историја, го надмина легендарниот Чемберлен

AKO - 12.02.2019

Расел Вестбрук го оствари десетиот „трипл-дабл“ едно по друго и со тоа го надмина легендарниот Вил Чемберлен кој имаше девет во низа. Вестбрук до десетиот во низа троен двоен учинок стигна со 21 поени, 14 скокови и 11 асистенции, неговиот тим ...

ВИДЕО: Вестбрук во историјата, веднаш до Чембрлејн

Спортклуб - 12.02.2019

Кошаркарките на Оклахома Сити Тандерс, го совладаа тимот на Портланд Блејзерс со 120:111, а Расел Вестбрук запиша девет последователни трипл-дабл учиноци, со што го престигна Вилт Чембрлејн.

Вестбрук подобар од Чембрлен – десетти трипл-дабл во низа за победа на Тандер (видео)

TopSport - 12.02.2019

Пол Џорџ имаше 47 поени, а Расел Вестбрук постави нов рекорд со десетти последователен трипл-дабл учинок за Оклахома Сити тандер да стигне до 120:111 победа над Портланд во понеделникот навечер. Тројката на Џорџ на 3:52 пред крајот дојде по 10.

Ирвинг нема сериозна повреда, наскоро се враќа на терените

Gol.mk - 12.02.2019

Еден од најдобрите кошаркари на Бостон Селтикс, Кајри Ирвинг наскоро ќе се врати во составот, откако беше констатирано дека неговата повреда не е сериозна. Ирвинг се стекна со повреда на десното колено на мечот со ЛА Клиперс и веднаш беше подложен ...

Голден Стејт со многу мака до победа над Мајами

Сител - 11.02.2019

Синоќешна програма во НБА лигата понуди пет натпревари. Шампионот Голден Стејт се изнамачи да забележи победа во дуелот против Мајами во кој гостите имаа и 19 поени предност. Сепак, „Воините“ предводени од Кевин Дурант кој средбата ја заврши со 39 ...

Тесна победа на Вориорс, Санс во црна серија

Нетпрес - 11.02.2019

Феникс Санс изминатата ноќ го впишаа 14-от последователен пораз, откако со 104:117 беа поразени кај Сакраменто Кингс. Најдобар во победничката екипа беше рукито Марвин Багли Трети со 32 погодока, додека Чивано Рејнер „Бади“ Хилд додаде 18 коша.

НБА: Голден Стејт се врати од 19 негатива и запиша победа против Мајами ( видео )

AKO - 11.02.2019

Шампионот Голден Стејт го совлада Мајами на домашен терен со 120-118 иако во еден момент губеше и со 19 поени разлика. Голден Стејт до пресвртот дојде во третата четвртина кога негативата ја стигнаа и овој период го завршија со осум позитива 90-82.

Неверојатен пресврт на Голден Стејт, Филаделфија го декласираше ЛА Лејкерс (ВИДЕО)

1tv - 11.02.2019

Голден Стејт успеа да анулира негатива од 19 поени и да слави на домашен паркет против Мајами со 120:118. Гостите во воведната чевртина одиграа феноменално во одбрана но не успеаа да го задржат ритам во продолжението од натпреварот.

Вестбрук и Џорџ влегоа во историјата на НБА

+инфо - 12.02.2019

Кошаркарите на Оклахома сити, Пол Џорџ и Расел Вестбрук остварија трипл-дабл на натпреварот со Портланд одигран синоќа на домашен терен. Џорџ постигна 47 поени, 12 скока и 10 асистенции, додека Вестбрук постигна 21 поен, 14 скока и 11 асистенции.

Вестбрук подобар од Чембрлен – десетти трипл-дабл во низа за победа на Тандер (видео)

Макфакс - 12.02.2019

Пол Џорџ имаше 47 поени, а Расел Вестбрук постави нов рекорд со десетти последователен трипл-дабл учинок за Оклахома Сити тандер да стигне до 120:111 победа над Портланд во понеделникот навечер. Тројката на Џорџ на 3:52 пред крајот дојде по 10.

Вестбрук изедначи достигнување на Чемберлен од 1968 година (видео)

MTM - 10.02.2019

Оклахома Сити Тандер победи со 117:112 како гостин на Хјустон Рокетс во НБА. Дуелот во „Тојота Центар" започна изедначено, а „ракетите" имаа предност од три поени по крајот на првата четвртина.

Вестбрук и Џорџ влегоа во историјата на НБА (видео)

MTM - 12.02.2019

Кошаркарите на Оклахома сити, Пол Џорџ и Расел Вестбрук остварија трипл-дабл на натпреварот со Портланд одигран синоќа на домашен терен. Џорџ постигна 47 поени, 12 скока и 10 асистенции, додека Вестбрук постигна 21 поен, 14 скока и 11 асистенции.

Вестбрук подобар од Чембрлен – десетти трипл-дабл во низа за победа на Тандер

Точка - 12.02.2019

Пол Џорџ имаше 47 поени, а Расел Вестбрук постави нов рекорд со десетти последователен трипл-дабл учинок за Оклахома Сити Тандер да стигне до 120:111 победа над Портланд во понеделникот навечер.

Вестбрук и Џорџ влегоа во историјата на НБА

А1 On - 12.02.2019

Кошаркарите на Оклахома сити, Пол Џорџ и Расел Вестбрук остварија трипл-дабл на натпреварот со Портланд одигран синоќа на домашен терен. Џорџ постигна 47 поени, 12 скока и 10 асистенции, додека Вестбрук постигна 21 поен, 14 скока и 11 асистенции.

НБА: Вестбрук ја однесе Оклахома до нова победа

Сител - 12.02.2019

Пол Џорџ имаше 47 поени, а Расел Вестбрук постави нов рекорд со десетти последователен трипл-дабл учинок за Оклахома Сити тандер да стигне до 120:111 победа над Портланд во понеделникот навечер. Тројката на Џорџ на 3:52 пред крајот дојде по 10.

Вестбрук и Џорџ влегоа во историјата на НБА

Курир - 12.02.2019

Кошаркарите на Оклахома сити, Пол Џорџ и Расел Вестбрук остварија трипл-дабл на натпреварот со Портланд одигран синоќа на домашен терен. Џорџ постигна 47 поени, 12 скока и 10 асистенции, додека Вестбрук постигна 21 поен, 14 скока и 11 асистенции.

Вестбрук и Џорџ влегоа во историјата на НБА

Sport M - 12.02.2019

Кошаркарите на Оклахома сити, Пол Џорџ и Расел Вестбрук остварија трипл-дабл на натпреварот со Портланд одигран синоќа на домашен терен. Џорџ постигна 47 поени, 12 скока и 10 асистенции, додека Вестбрук постигна 21 поен, 14 скока и 11 асистенции.