TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Буфон не се кае: Пак би го рекол истото, искусен судија при ваква дилема не суди пенал! (ВИДЕО)

Gol.mk - 17.04.2018

Џиџи Буфон е најбараната личност за изјава деновиве во Италија . Легендарниот голман е критикуван за реакцијата и исклучувањето на натпреварот против Реал Мадрид во четврфтиналето на Лигата на шампионите.

Оливер го утна човекот: Го исклучи Буфон, а беше турнат од…

Екипа - 16.04.2018

Судијата Мајкл Оливер направил огромна грешка со исклучувањето на Џанлуиџи Буфон, откако денеска се појави нова видео-снимка од инцидентот која покажува како друг фудбалер на Јувентус го турка британскиот судија по досудениот пенал во 93. минута.

На повидок сензационален трансфер на Буфон?

24Фудбал - 16.04.2018

Легендарниот италијански голман во летниот преоден рок би можел да се пресели во Јужна Америка. Според информациите кои ги пренесе „Радио Континентал“, Бока Јуниорс го таргетирал легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон како голема трансфер ...

Даглас Коста го удри Мајкл Оливер, англискиот судија го исклучи Буфон (Видео)

SportMedia - 16.04.2018

Иако минаа пет дена од реванш мечот меѓу Реал Мадрид и Јувентус во Лигата на шампионите, реакциите не стивнуваат. Нова снимка од последните моменти само покажува дека судијата Мајкл Оливер потполно загуби контрола, откако досуди контроверзен пенал ...

Буфон и неговиот начин на смирување – прошетка во градина

Спортски - 16.04.2018

Иако помина подолго време во фудбалскиот свет се уште една од темите за која се зборува е пеналот досуден за Реал Мадрид во ¼ финалето во Лигата на шампионите во натпреварот против Јувентус.

Буфон откри како ја оладил главата по незаборавната и тешка ноќ на „Бернабеу“

Дерби - 16.04.2018

Џанлуиџи Буфон во втората изјава која ја даде по шокантните сцени во Мадрид јасно стави до знаење дека цврсто стои зад секој свој кажан збор и дека повторно би излегол со ист став за судијата Мајкл Оливер, а иако денеска при еден промотивен акт во ...

Бока му нуди договор на Буфон

Стандард - 16.04.2018

Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави радио Континентал. Легендарниот голман летово може да стане слободен агент и аргентинскиот гигант ќе се обиде да го ангажира за половина година за натпреварите од Копа ...

Донарума се правда: Немам ништо против Неапол (видео)

TopSport - 16.04.2018

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума мораше да ги објаснува своите коментари по мечот со Наполи, каде што имаше фантастична одбрана по истекот на 90-тите минути за да остане 0:0 и значително да се нарушат шансите на „партенопеи“ да ја освојат ...

(ВИДЕО) Најдобар доказ: Буфон неоправдано исклучен, друг играч на Јуве подмолно го удрил судијата

Спортклуб - 16.04.2018

Контроверзните одлуки на Мајкл Оливер во реванш четвртфиналето од Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус и понатаму се тема во спортските медиуми. Јуве имаше водство од 3:0 во Мадрид со што практично ја анулираше негативата од првиот меч ...

Буфон е неправедно казнет: Друг играч на Јуве го удрил судијата и - побегнал! (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.04.2018

Судиската дилема од завршницата на натпреварот меѓу Реал Мадрид и Јувентус предизвика гласни и трајни полемики во светската фудбалска јавност, а сега се појави нов аргумент, кој може да ја разгори општата дискусија.

Ни Буфон не е веќе цвеќе за мирисање

Скопје24 - 16.04.2018

Иако во сите делови од светот важи за чудотворец на голот, во својата родна земја Џанлуиџи Буфон има гревови кои му ги паметат претежно ривалските навивачи но и педантните новинари. Големиот Џиџоне најверојатно ќе се повлече од фудбалот по крајот на ...

Буфон доби понуда да ја заврши кариерата во Бока Јуниорс

Кајгана - 16.04.2018

Аргентинскиот великан Бока Јуниорс подготвува сензационален трансфер, бидејќи во своите редови сака да го доведе голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон, пишуваат тамошните медиуми. Имено, Бока Јуниорс на славниот 40-годишен голман му нуди да брани уште ...

Буенос Аирес на нозе – се спрема трансфер на Буфон во Бока?

Gol.mk - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски гигант Бока Јуниорс подготвува голем трансфер идното лето и во своите редови го посакува еден од најдобрите голмани во историјата на оваа игра Џанлуиџи Буфон, денес пишува локалниот медиум „Оле“.

ВИДЕО: Даглас Коста е виновникот, Буфон е неправедно исклучен

Sport M - 16.04.2018

Уште се зборува за контроверзните одлуки на Мајк Оливер во реваншот од четврт-финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус. Јувентус водеше со 3: 0 во Мадрид, а потоа беше досуден пенал за Реал во 93.

Буфон: Стојам зад секој збор кажан за судијата Оливер!

Екипа - 16.04.2018

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон истакна дека стои зад секој негов збор кој претходно го упати до судијата Мајкл Оливер кој го исклучи поради протест на мечот од четвртфиналето во ЛШ против Реал Мадрид.

За луд крај на кариерата: Гигант од Јужна Америка го посакува Буфон

Дерби - 16.04.2018

Џанлуиџи Буфон и во 40 година од својот живот е прв голман на италијанскиот великан Јувентус, но останува се уште отворено прашањето дали и по крајот на оваа сезона ќе биде така, односно дали ветеранот воопшто ќе продолжи да биде активен на зелените ...

Бока јуниорс сака Џиџи Буфон да ја заврши кариерата на „Бомбоњера“!

Sport 1 - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски великан Бока јуниорс, клубот каде своевремено играше и еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Диего Армандо Марадона подготвува сензационален трансфер и сака на својот фудбалски храм „Ла Бомбоњера“ кариерата да ја ...

Бока јуниорс му нуди договор на Буфон

24Инфо - 16.04.2018

Еден од најпопуларните аргентински клубови Бока јуниорс ќе му предложи на Џиџи Буфон да одигра уште една сезона. Буфон најави крај на кариерата по завршувањето на ...

Тевез го кани Буфон да брани за Бока јуниорс

SportMedia - 16.04.2018

Карлос Тевез има интересен предлог за Џиџи Буфон и го кани да брани за Бока јуниорс, еден од најголемите клубови надвор од европскиот континент. Буфон најави дека ќе се пензионира по завршувањето на сезоната, му подготвуваат и проштални натпревари, ...

Навивачите на славниот клуб во делириум: Ова лето ни пристигнува Буфон

Спортклуб - 16.04.2018

Легендарниот голман Џиџи Буфон е на прагот на својата пета деценија од животот, но се уште активно брани и тоа на високо ниво. Но последната година на чуварот на мрежата на Јуве му донесе многу разочарувања.

Ова ќе биде трансфер на столетието: Буфон ја продолжува кариерата во Јужна Америка

Sport 1 - 16.04.2018

Џанлуиџи Буфон веројатно ја игра последната сезона во дресот на Јувентус, но информациите во италијанските медиуми се дека тој всушност нема да ја заврши кариерата. Аргентинскиот клуб Бока Јуниорс планира да го ангажира ветеранот и да му понуди ...

Еден од најславните клубови во светот му нуди договор на Буфон

Спортски - 16.04.2018

Аргентинските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Бока Јуниорс е заинтересирана за легендарниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон. Договорот на Буфон со Јувентус му истекува на крајот на сеозната, но Бока Јуниорс сака да го предомисли да ...

Рајола трие раце: Одбраната на сезоната му обезбеди трансфер на Донарума во Јувентус!?

СуперСпорт - 16.04.2018

Не чекаа многу италијанските медиуми, па веднаш почнаа да пишуваат дека Мино Рајола преговара со италијански Јувентус за трансфер на младиот Џанлуиџи Буфон. Рајола се обидува и понатаму да го однесе Донарума во Јувентус и тоа во пакет со уште еден ...

Ни Буфон не е цвеќе за мирисање

Оff.net - 16.04.2018

Иако во сите делови од светот важи за чудотворец на голот, во својата родна земја Џанлуиџи Буфон има гревови кои му ги паметат претежно ривалските навивачи но и педантните ...

Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон

А1 On - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски клуб Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави „Радио Континентал“. Италијанскиот легендарен голман на лето може да стане слободен агент, па Бока сака да му понуди шестмесечен договор.

Чудесната одбрана на Донарума во 92-ра минута

Оff.net - 16.04.2018

Аркадиуш Милик ги имаше трите гостински бодови во раце на гостувањето на Сан Сиро, ама кога на голот на Милан стои 19 годишниот Донарума сè е подруго. Како ли му ја фати од толку блиску, па ова може да е крај за надежите на Наполи за титула, бидејќи ...

Бока јуниорс му нуди договор на Буфон

TopSport - 16.04.2018

Еден од најпопуларните аргентински клубови Бока јуниорс ќе му предложи на Џиџи Буфон да одигра уште една сезона. Буфон најави крај на кариерата по завршувањето на сезоната. Тимот од „Бомбоњера“ има намера за наредната сезона во Аргентина да ангажира ...

ИЗНЕНАДУВАЧКИ ТРАНСФЕР: Буфон заминува во Аргентина?

Курир - 16.04.2018

Според многумина најдобриот голман во историјата на фудбалот, Џанлуиџи Буфон најави дека на крајот на сезоната ќе ја заврши својата богата кариера, преполна со голем број трофеи. Сепак, последните информации говорат дека аргентинскиот фудбалски ...

Донарума испрати сигнал за неговата иднина во Милан

Дерби - 16.04.2018

Младиот Џанлуиџи Донарума на средбата со Наполи ја сочува својата мрежа, а воедно испиша нова страница во историјата на италијанскиот фудбал, односно стана најмладиот играч кој одиграл 100 натпревари во најсилната конкуренција во Италија.

Буфон за Оливер: Би ги повторил зборовите, но на поинаков начин

Слободен Печат - 15.04.2018

Голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон даде интервју за „Италија 1“, во кое ги правдаше зборовите кои ги рече на сметка на англискиот судија Мајкл Оливер, додавајќи дека би ги повторил, но на доста поинаков начин.

Навивачите на славниот клуб во делириум: Ова лето ни пристигнува Буфон

Поглед - 16.04.2018

Легендарниот голман Џиџи Буфон е на прагот на својата пета деценија од животот, но се уште активно брани и тоа на високо ниво. Но последната година на чуварот на мрежата на Јуве му донесе многу разочарувања.

Еден од најславните клубови во светот му нуди договор на Буфон

Таратур - 16.04.2018

Аргентинските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Бока Јуниорс е заинтересирана за легендарниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон. Договорот на Буфон со Јувентус му истекува на крајот на сеозната, но Бока Јуниорс сака да го предомисли да ...

Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон

Sport M - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски клуб Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави „Радио Континентал“. Италијанскиот легендарен голман на лето може да стане слободен агент, па Бока сака да му понуди шестмесечен договор.

Бока јуниорс му нуди договор на Буфон

Макфакс - 16.04.2018

Еден од најпопуларните аргентински клубови Бока јуниорс ќе му предложи на Џиџи Буфон да одигра уште една сезона. Буфон најави крај на кариерата по завршувањето на сезоната. Тимот од „Бомбоњера“ има намера за наредната сезона во Аргентина да ангажира ...

Буфон за Оливер: Би ги повторил зборовите, но на поинаков начин

Независен - 15.04.2018

Голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон даде интервју за „Италија 1“, во кое ги правдаше зборовите кои ги рече на сметка на англискиот судија Мајкл Оливер, додавајќи дека би ги повторил, но на доста поинаков начин.

Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон

+инфо - 16.04.2018

Во Буенос Аирес сакаат да се засилат пред плејофот на Копа Либертадорес. Аргентинскиот фудбалски клуб Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави „Радио Континентал“.

Бока јуниорс му нуди договор на Буфон

Точка - 16.04.2018

Еден од најпопуларните аргентински клубови Бока јуниорс ќе му предложи на Џиџи Буфон да одигра уште една сезона. Буфон најави крај на кариерата по завршувањето на сезоната. Тимот од „Бомбоњера“ има намера за наредната сезона во Аргентина да ангажира ...

Буфон ја продолжува кариерата во Аргентина?

ТВ21 - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски гигант Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон. Италијанскиот легендарен голман на лето може да стане слободен агент, па Бока сака да му понуди шестмесечен договор.

Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон

Канал5 - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски клуб Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави „Радио Континентал“. Италијанскиот легендарен голман на лето може да стане слободен агент, па Бока сака да му понуди шестмесечен договор.