TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски од Штип: Владата на СДСМ ги обнови речиси сите патни врски во источниот регион

Локално - 26.11.2022

„Штип и македонскиот исток многу добро знаат колку е значајно инвестирањето во патната инфраструктура. Речиси и да нема патна врска која не е обновена во источниот регион благодарение на развојните политики на СДСМ“ изјави премиерот и претседател на ...

Ковачевски од Штип: Владата на СДСМ ги обнови речиси сите патни врски во источниот регион

Centar

Ковачевски од Штип: Владата на СДСМ ги обнови речиси сите патни врски во источниот регион

Нова ТВ

Ковачевски од Штип: Во македонскиот исток речиси и да нема пат кој не е обновен во време на СДСМ

24Инфо

Ковачевски од Штип: Во македонскиот исток речиси и да нема пат кој не е обновен во време на СДСМ

Press24

Ковачевски од Штип: Владата на СДСМ ги обнови речиси сите патни врски во источниот регион

Бриф

Ковачевски од Штип: Мојата визија е нашата држава да биде европски шампион за производство на енергија од нашето македонско сонце

360 степени

Centar

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Еве како изгледа новиот експресен пат Штип – Кочани, кај Крупиште

Centar - 26.11.2022

Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на Јавно претпријатие за државни патишта, Ејуп Рустеми извршија увид на делницата Крупиште-Кочани, што претставува втора фаза од изградбата на ...

Бочварски: Со изградбата на експресниот пат до Кочани се подигнува животниот стандард на преку 170 илјади жители од Источниот регион

МКД

Делницата Крупиште – Кочани со реализација 96 отсто, се асфалтираат последните 700 метри

Независен

Државниот врв задоволен од изградбата на патишта на истокот на Македонија

Р.С.Европа

КОВАЧЕВСКИ И БОЧВАРСКИ НА МАЛ ЧОЧЕК: Патот Крупиште – Кочани ни е готов 96 отсто, нема пат кој не е рехабилитиран во овој регион

Денешен

Ковачевски најави скоро пуштање во употреба на експресниот пат Крупиште-Кочани

Мета

Ковачевски: Изминатите пет години Владата изгради двојно повеќе километри патишта од претходните 10 години

Локално - 26.11.2022

„Изградбата на патиштата е стратешки приоритет на кој остануваме целосно посветени. Изминативе пет години, Владата изгради патишта во должина од околу 1.300 километри, значи двојно повеќе од претходниот десет годишен период, кога биле направени само ...

Ковачевски: Изминатите пет години Владата изгради двојно повеќе километри патишта од претходните 10 години

Centar

Ковачевски: Изминатите пет години Владата изгради двојно повеќе километри патишта од претходните 10 години

Либертас

Ковачевски: Изминатите пет години Владата изгради двојно повеќе километри патишта од претходните 10 години

Frontline

Ковачевски: Изминатите пет години Владата изгради двојно повеќе километри патишта од претходните 10 години

Нова ТВ

Ковачевски: Изминатите пет години Владата изгради двојно повеќе километри патишта од претходните 10 години

CivilMedia

Ковачевски: Изминатите пет години Владата изгради двојно повеќе километри патишта од претходните 10 години

Бриф

Press24

Ковачевски: Вложуваме во современа патна инфраструктура за севкупен економски развој

24Инфо - 26.11.2022

Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на Јавно претпријатие за државни патишта, Ејуп Рустеми извршија увид на делницата Крупиште-Кочани, што претставува втора фаза од изградбата на ...

Ковачевски: Вложуваме во современа патна инфраструктура

Макфакс

Ковачевски: Вложуваме во современа патна инфраструктура за севкупен економски развој

Press24

Ковачевски: Вложуваме во современа патна инфраструктура за севкупен економски развој

ТВ21

Ковачевски: Вложуваме во современа патна инфраструктура за севкупен економски развој

4NEWS

Експресниот пат Штип-Кочани наскоро во целосна функција, најави премиерот Ковачевски

360 степени

Ковачевски: Вложуваме во современа патна инфраструктура за севкупен економски развој

Слободен Печат

Опсервер А1 On Точка Вечер Прес