TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Рутина за Интер кај Емполи, Рома со пресврт го израдува Мурињо

Gol.mk - 27.10.2021

Интер се врати на победнички пат и рутински запиша три бода кај Емполи (0-2) во десеттото коло од Серија А. Гостите од Милано завршија со бројчана предност на теренот по исклучувањето на Самуеле Ричи, па искористија две шанси за убедлив настап на ...

Рома со пресврт им се врати на победите, шампионот сигурен кај Емполи (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.10.2021

Фудбалерите на Рома ја прекинаа низата од три средби без победа, откако вечерва, со пресврт, како гости го совладаа Калјари со 2-1. Римјаните, кои загубија два и одиграа едно реми во последните дуели од Серија А и Лига Европа и овој меч го почнаа ...

Три бода за Интер против Наполи, Рома со пресврт го совлада Каљари (ВИДЕО)

24Фудбал - 27.10.2021

Интер ја оправда улогата на фаворит и со 2-0 победи на гостувањето кај Емполи, Рома со пресврт го совлада Каљари со 2-1, а Лацио со 1-0 славеше над Фиорентина. Интер дојде во водство со гол на Д'Амброзио во 34.

Интер им се врати на победите, Рома со пресврт до славје на Сардинија (ВИДЕО)

Дерби - 27.10.2021

Екипата на Интер им се врати на победите во Серија А и тоа против Емполи кого го совлада на негов терен со 2-0. „Нероаѕурите“ во изминативе десеттина дена не успеаа да слават во два дерби натпревари против Лацио (3-1) и Јувентус (1-1), па вечерва ...

Интер сигурен против Емполи, победи и на Рома и Лацио (ВИДЕО)

Екипа - 27.10.2021

Интер стигна до сигурен триумф од 0-2 на гостувањето кај Емполи во 10. коло од италијанската Серија А. Водство за „нероаѕурите“ донесе Алесандро Д’амбрози во 34. минута, додека конечните 0-2 ги постави Димарко во 67. минута.

Втора вечерна италијанска сеанса како по ноти – Победија Рома, Интер и Лацио

Спортманија - 27.10.2021

По сезнационалниот пораз на Јувентус од Сасуоло, потоа во последните три меча вечерва немаше изненадувања Рома, Интер и Лацио забележаа очекувани победи во последните три меча вечерва од десеттото коло во Серија А.

Интер со цел плен од Емполи, Лацио ја порази Фиорентина (видео)

SportMedia - 27.10.2021

FOTO>Twitter/Inter Италијанскиот првак Интер ги освои бодовите на гостувањето кај Емполи со победата од 2:0 во рамките на 10. коло на Серија А. „Нероаѕурите“ поведоа со голот на Д’Амброзио во 34.

ВИДЕО: Интер рутински кај Емполи, Лацио ја совлада Фиорентина

Дриблинг - 27.10.2021

Актуелниот шампион на Италија, Интер славеше на гостувањето кај Емполи со 2:0 во 10 коло од Серија А. Д`Амбросио го постигна првиот гол во 34 минута, во 52 минута домаќините останаа без исклучениот Ричи, победата за Интер ја потврди Димарко во 67 ...

Интер го победи Емполи, Рома со пресврт ги освои трите бода против Каљари (ВИДЕО)

МКД - 27.10.2021

Интер ја оправда улогата на фаворит и со 2-0 победи на гостувањето кај Емполи, Рома со пресврт го совлада Каљари со 2-1, а Лацио со 1-0 славеше над Фиорентина. Интер дојде во водство со гол на Д'Амброзио во 34.