TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скандалозен транспарент на натпреварот на Звезда: И децата се користат за кревање на тензии

Sport M - 28.07.2021

Вечерва фудбалерите на Црвена Звезда го совладаа Каират со 5-0 на домашен терен и се пласираа во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Звездата неочекувано беше поразена на гости со 2:1 во првиот натпревар, но вечерва успеа да стигне ...

ВИДЕО: Црвена Звезда го прегази Каират во квалификациите од ЛШ

Дриблинг - 28.07.2021

Српскиот фудбалски претставник во квалификациите од Лигата на шампионите на УЕФА, Црвена Звезда го совлада Каират Алмати со 5:0 и со ова ја анулираше негативата од 2:1 по првиот меч во Казахстан.

Црвена звезда го растури Каират и продолжува во квалификациите за ЛШ

Слободен Печат - 28.07.2021

Екипата на Црвена звезда на убедлив начин со триумф со петарда во голот на Каират обезбеди пласман во третото квалификациско коло за пласман во Лигата на шампионите. „Црвено-белите“ вечерва во Белград славеа со 5.0 против Каират и покажаа дека ...

Црвена Звезда се „распука“ во Белград и го продолжува патот кон ЛШ (ВИДЕО)

Дерби - 28.07.2021

Српскиот првак, Црвена Звезда успеа да го мине Каират Алмати во квалификациите за пласман во групната фаза на Лигата на шампионите. „Црвено-белите“ загубија со 2-1 на првата средба во Казахстан, но вечерва во Белград покажаа дека се за класа подобри ...

ВИДЕО: Црвена Звезда му даде ПЕТ гола на Каират и продолжува во ЛШ!

Gol.mk - 28.07.2021

Екипата на Црвена Звезда со доминантна победа од пет гола (5-0) над Каират Алмати го продолжува патот во Лигата на шампионите и патува во третото квалификациско коло во фудбалската елита. Белграѓани одиграа феноменален натпревар на домашен терен, а ...

Црвена Звезда го декласираше Каират и закажа двомеч со Шериф (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.07.2021

Црвена Звезда со стил го избриша поразот од Каират Алмати од 2-1 од првиот натпревар на гостински терен. Белграѓани со камата му наплатија на казахстанскиот шампион и на стадионот „Рајко Митиќ“ славеа убедлива победа од 5-0.

Звезда со петарда оди во третото квалификациско коло, Селтик падна во продолжението

Sport M - 28.07.2021

Вечерва низ Европа се одиграа девет реванш натпревари од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, а фаворитите горе-долу ги оправдаа очекувањата. Вечерва во Белград, фудбалерите на Црвена Звезда мораа да надоместат загуба од еден гол ...

Црвена Звезда како „фурија“ против Алмати (ВИДЕО)

Екипа - 28.07.2021

Црвена Звезда успеа на неверојатен начин да ја анулира негативата од 2-1 од првиот меч против казахстански Алмати откако вечерва славеше на „Рајко Митиќ“ со убедливи 5-0. „Црвено-белите“ поведоа со голот на Катаи во 9. минута.

Ѕвезда со „петарда“ го потопи Каират, понатаму одат Клуж, Митјиланд, ПСВ, Лудогорец, Јанг бојс и Спарта (видео)

Спортманија - 28.07.2021

Двата фанстастични погодоци на Катаи во првото полувреме беа најава за големиот триумф на српскиот првак Црвена ѕвезда со убедливите 5-0 над Каират Алмати во реваншот го надополни поразот од 2-1 од првиот меч и се пласира во третото коло од ...

Петарда во Белград – Звезда го распамети Каират

Спортклуб - 28.07.2021

Шампионот на Србија, Црвена Звезда обезбеди пласман во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите откако на домашен терен го победи казахстанскиот тим Каират. Првиот меч во Алмати му припадна на домаќинот со 2-1, но вечерва Звезда наплати ...

Црвена Звезда продолжува во ЛШ, ја наполни мрежата на Алмати

SportMedia - 28.07.2021

Црвена Звезда на неверојатен начин ја анулираше негативата од првиот меч против казахстанскиот тим Алмати од 2-1, откако денеска славеше со убедливи 5-0. Мечот прв го отвори Катаи во 9. минута, Диони зголеми на 2-0 во 21.

Црвена Звезда го „дроби“ Каират по првото полувреме (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.07.2021

Црвена Звезда е на добар пат даго надомести поразот од 2-1 на гостувањето кај Каират Алмати во второто квалификациско коло во Лигата на шампиони. Белграѓани по првото полувреме на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград имаат водство од 3-0 благодарение ...

Деца од цела Србија денеска ќе бидат 12-ти играч на Црвена Звезда (ФОТО)

Sport 1 - 28.07.2021

Фудбалскиот клуб Црвена Звезда заработи казна од УЕФА поради инциденти од минатата сезона, па вечерва против Каират во реванш натпреварот од второто квалификациско коло во Лигата на шампиони е без најжестоките свои навивачи.

Скандалозен транспарент на натпреварот на Звезда: И децата се користат за кревање на тензии

Zoom - 28.07.2021

Вечерва фудбалерите на Црвена Звезда го совладаа Каират со 5-0 на домашен терен и се пласираа во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Звездата неочекувано беше поразена на гости со 2:1 во првиот натпревар, но вечерва успеа да стигне ...

Црвена Звезда во напад на европски опстанок

Gol.mk - 28.07.2021

Црвена Звезда конечно го скрши мразот и третиот официјален натпревар во оваа сезона го реши во своја корист, затоа што одличниот шут на Мирко Иванчиќ го проби бункерот на Младост од Лучани (1-0).

Црвена Звезда и Селтик бркаат победи за опстанок во ЛШ

SportMedia - 28.07.2021

Олимписките игри се во фокусот на вниманието, но мораме да потсетиме дека паралелно се играат квалификации за фудбалската Лига на шампиони и за Лигата на конференции. Вечерва продолжуваат реваншите од 2.квалификациско коло.