TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитров: Засега нема договор за нова лидерска средба, се вложуваат напори за консензус

360 степени - 23.05.2020

Во услови кога Комисијата за заразни болести предвидува втор бран на епидемијата наесен, мора да се искористи овој период и веднаш штом се создадат услови да се оди на избори, порачаа носителите на листата за пратеници од СДСМ, Никола Димитров и ...

Димитров: Изборите во овој момент се решение, а не проблем!

Фокус - 23.05.2020

Носителот на листата на ИЕ 1 од СДСМ, Никола Димитров на денешната прес конференција порача дека за нашата земја се потребни избори, веднаш штом се создадат здравствени услови за нивно спроведување.

Димитров: Се вложуваат напори да се постигне консензус за датум за избори

Локално - 23.05.2020

Нема најава за нова лидерска средба за датум за избори. Во момемтот има комуникација. Се вложуваат напори да се постигне консензус, изјави денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров, кој воедно е и носител на листата во ИЕ 1 на СДСМ.

Засега нема договор за нова лидерска средба

Фокус - 23.05.2020

Нема договор за нова лидерска средба, рече денеска носителот на листата за пратеници на СДСМ, Никола Димитров, одговарајќи на новинарско прашање. Како што тој додаде, се вложуваат напори за да се дојде до консензус околу датумот за избори.

Димитров: Засега нема договор за нова лидерска средба, се вложуваат напори за консензус

Press24 - 23.05.2020

Во услови кога Комисијата за заразни болести предвидува втор бран на епидемијата наесен, мора да се искористи овој период и веднаш штом се создадат услови да се оди на избори, порачаа носителите на листата за пратеници од СДСМ, Никола Димитров и ...

Димитров: На повидок не е нова лидерска средба

Expres - 23.05.2020

Засега нема договор за нова лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски, но вели се вложуваат напори за да се дојде до консензус околу датумот за избори, одговори на новинарско прашање министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на ...

Димитров: Засега нема договор за нова лидерска средба, но правиме напори за консензус

Нова ТВ - 23.05.2020

о услови кога Комисијата за заразни болести предвидува втор бран на епидемијата наесен, мора да се искористи овој период и веднаш штом се создадат услови да се оди на избори, порачаа носителите на листата за пратеници од СДСМ, Никола Димитров и Мила ...

Димитров: Нема договор за нова лидерска средба, се прават напори за консензус

Frontline - 23.05.2020

„Главниот државен интерес во овој период е да бидат институциите целосно функционални, да нема дилеми околу целосно спроведување, почитување на мерките, да има Собрание и да има политички мандат за други прашања, вклучувајќи ги пристапните преговори.

Димитров: Главен државен интерес се функционални институции, изборите се решение за тоа

+инфо - 23.05.2020

Носителот на првата изборна единица од СДСМ Никола Димитров порача дека мора да се искористи периодот пред најавите за наесен за втор бран на коронавирусот и сега да се оди на избори. Тој денеска беше на координативна средба со кандидатите за ...

Димитров: Главен државен интерес е институциите да бидат целосно функционални

CivilMedia - 23.05.2020

„Главниот државен интерес во овој период е да бидат институциите целосно функционални, да нема дилеми околу целосно спроведување, почитување на мерките, да има Собрание и да има политички мандат за други прашања, вклучувајќи ги пристапните преговори.

Димитров: Изборите не се проблем туку решение

Нова ТВ - 23.05.2020

Носителите на листата на ИЕ 1 од СДСМ, Никола Димитров и Мила Царовска порача дека за нашата земја се потребни избори, веднаш штом се создадат здравствени услови за нивно спроведување. “Изборите во овој момент се решение, а не проблем“, рече ...

Димитров: Засега нема договор за нова лидерска средба

Р.С.Европа - 23.05.2020

Засега нема договор за нова лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски, но се вложуваат напори за да се дојде до консензус околу датумот за избори, изјави денеска министерот за надворешни работо Никола Димитров на денешната координативна ...

Димитров: Има комуникација за постигнување консензус за датум за избори

Сител - 23.05.2020

Нема најава за нова лидерска средба за датум за избори. Но, може да се каже дека има комуникација и се вложуваат напори да се постигне консензус, изјави денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров, кој воедно е и носител на листата во ИЕ ...

Димитров: Има комуникација за постигнување консензус за датум за избори

ТВ21 - 23.05.2020

Нема најава за нова лидерска средба за датум за избори. Но, може да се каже дека има комуникација и се вложуваат напори да се постигне консензус, изјави денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров, кој воедно е и носител на листата во ИЕ ...

Димитров: Нема нова лидерска, за датумот за избори се комуницира

Независен - 23.05.2020

Нема најава за нова лидерска средба за датум за избори. Но, може да се каже дека има комуникација и се вложуваат напори да се постигне консензус, изјави денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров, кој воедно е и носител на листата во ИЕ ...

Димитров: Има комуникација за постигнување консензус за датум за избори

Опсервер - 23.05.2020

Скопје, 23 мај 2020 () – Нема најава за нова лидерска средба за датум за избори. Но, може да се каже дека има комуникација и се вложуваат напори да се постигне консензус, изјави денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров, кој воедно е и ...

Димитров: Се вложуваат напори за да се постигне консензус за датум за изборите

Слободен Печат - 23.05.2020

Нема најава за нова лидерска средба за датум за избори. Но, може да се каже дека има комуникација и се вложуваат напори да се постигне консензус, изјави денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров, кој воедно е и носител на листата во ИЕ ...

Димитров: Има комуникација за постигнување консензус за датум за избори

А1 On - 23.05.2020

„ Нема најава за нова лидерска средба за датум за избори. Но, може да се каже дека има комуникација и се вложуваат напори да се постигне консензус“ , изјави денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров, носител на листата во ИЕ 1 на СДСМ.