TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повредата на Меси и создава се поголеми главоболки на Барселона

Спортклуб - 11.09.2019

Почетокот на сезоната за Барса не е баш идеален. Четири од можните и проектирани девет бода не се плод само на нешто послабата игра туку и проблемите со бројните повреди, а најголем проблем од сите е отсуството на Лео Меси.

Нови преговори за Неимар

Вечер - 11.09.2019

Близок извор од таборот на каталонскиот гигант Барселона, откри дека раководните лица на актуелниот шампион на Шпанија сè уште преговараат со челниците на ПСЖ околу трансферот на бразилскиот интернационалец Неимар.

Меси сепак нема да игра против Валенсија

24Фудбал - 11.09.2019

Иако шпанските медиуми најавуваа камбек на Меси на натпреварот со Валенсија, сепак тоа нема да се случи, Аргентинецот ќе го пропушти и тој натпревар. Ни престојниов викенд нема да се состави триото Гризман-Суарез-Меси, докторите не му дозволуваат на ...

Враќањето на Меси се одложува

Локално - 11.09.2019

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси ќе го пропушти и мечот со Валенсија во четвртото коло од Шпанското првенство во сабота на „Камп Ноу“, пренесува каталонскиот весник „Спорт“. 32-годишниот Аргентинец сè уште не започнал со целосни тренинзи и се ...

Валверде не сака да ризикува: Меси ќе го пропушти мечот со Валенсија

СуперСпорт - 11.09.2019

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси се повреди на стартот на сезоната, па пропушти неколку дуели на неговиот тим и Каталонците ги покажаа слабостите во играта без Аргентинецот. Барселона не ја почна сезоната како што сака, па се надеваше дека Меси се ...

Враќањето на Меси се одложува!

Спортски - 11.09.2019

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси ќе го пропушти и мечот со Валенсија од 4-то коло на Примера, кој на програмата е во сабота, пренесуваат каталонските медиуми. 32-годишниот Аргентинец се уште не започнал со целосни тренинзи со тимот, а се ...

Сапуница без крај: Барселона не се откажува од Нејмар

Sport 1 - 11.09.2019

Англиски „Гол“ објави дека Барселона нема да се откаже од намерата да го врати Нејмар во нивната екипа, иако тоа не им успеа во летниот преоден рок. Бразилецот ќе остане во Париз уште една година, но следното лето Барселона со нови сили ќе тргне по ...

Меси го „минирал“ Гризман?

TopSport - 11.09.2019

Медиумите во Каталонија и денес се занимаваат со односот којшто го имаат најголемите ѕвезди на Барселона кон Антоан Гризман. Францускиот напаѓач за сума од 120 милиони евра летово пристигна на „Ноу Камп“.

Барса не се откажува од Нејмар: Преговорите не се завршени!

Спортски - 11.09.2019

Барселона не се откажува од намерата да го врати Нејмар на „Камо Ноу“, потврди таткото на фудбалерот. Бразилецот се пресели во ПСЖ пред две години за рекордни 222 милиони евра, но има силна желба да се врати во Барселона.

Бекам го покани Меси во неговиот нов клуб

Локално - 11.09.2019

Дејвид Бекам, косопственик на Интер Мајами, го контактирал капитенот на Барселона, Лионел Меси и го покани да влезе во новоформираниот клуб. Интер Мајами ќе го започне своето учество во МЛС лигата во 2020 година, а Бекам изгледа сака најголемата ...

Барселона во проблеми: Меси ќе го пропушти и мечот против Валенсија

Sport 1 - 11.09.2019

Аргентинецот Лионел Меси се повреди пред почетокот на сезоната, по што мораше да паузира одреден период од терените, па тоа ѝ создаде проблеми на Барселона. Меси уште не е целосно рехабилитиран од повредата, па тренерот Ернесто Валверде не сака да ...

Барса не ризикува – Меси ја пропушта и Валенсија

Екипа - 11.09.2019

Лионел Меси тренираше напорно во Барселона за време на репрезентативната пауза, но Аргентинецот се уште ги нема целосно надминато проблемите со повредениот мускул и дефинитивно ќе мора уште извесно време да паузира од терените.

Нејмар сениор е фрустриран но не губи надеж за враќање во Барса: Преговорите не се завршени

24Фудбал - 11.09.2019

Таткото на Нејмар признава дека е фрустриран од неуспехот да се најде договор за трансфер на неговиот син во Барселона но не губи надеж и вели дека преговорите не се завршени. Бразилецот изрази желба да го напушти Париз ова лето и да се врати на ...

Таткото на Нејмар образложи зошто пропадна трансферот во Барса

Тера - 11.09.2019

Таткото на напаѓачот на ПСЖ, Нејмар објасни зошто неговиот син не бил во можност да се врати во Барселона ова лето. „Како агент, се чувствувате слаби, затоа што не постои структура која ќе ви овозможи да го напуштите тимот во кој не сакате да бидете.

Меси не, Суарес можеби, млади повторно во игра!

Спортклуб - 11.09.2019

Барселона ја пречекува Валенсија во четвртото коло од Ла Лига, а Ернесто Валверде има полни раце проблеми пред стартот на мошне важниот период од сезоната. Најмногу главоболки му создава Лионел Меси кој по се изгледа повторно ќе биде на трибините на ...

Бекам го врбувал Меси да се пресели во Мајами

TopSport - 11.09.2019

Како што дознава едно радио од Каталонија, Дејвид Бекам, разговарал со Лионел Меси околу неговиот потенцијален трансфер во новиот клуб во МЛС-лигата, Интер од Мајами. Клубот чии сопственик е Бекам во лигата ќе започне да се натпреварува од 2020 ...

Делириум во Аргентина, Марадона е нов тренер на Гимназија Ла Плата (видео)

TopSport - 10.09.2019

Поранешната фудбалска ѕвезда на Аргентина, Диего Армандо Марадна беше претставен како тренер на аргентинскиот фудбалски клуб, Гимназија Ла Плата. Илјадници навивачи на клубот познат под прекарот „волци“ го дочекаа Марадона на стадионот.

Меси и Суарез го пропуштија тренингот на Барселона пред мечот со Валенсија

+инфо - 10.09.2019

Напаѓачкиот тандем на Барселона, Лионел Меси и Луис Суарез го пропуштија денешниот тренинг на каталонскиот тим, објави на својот Твитер новинарот Онда Церо Алфредо Мартинез. Тој исто така истакна декана тренинзите се вратија Жорди Алба и Серхио ...

„Мундо Депортиво“ тврди: Меси ја напушта Барселона

Спортски - 10.09.2019

Каталонскиот весник „Мундо Депортиво“, кој секогаш е добро информиран за случувањата во Барселона, најави заминување на најголемата ѕвезда Лионел Меси. Претседателот на клубот, Жосеп Марија Бартомеу оваа недела потврди дека Меси може да замине од ...

Силва: Нејмар знае дека многу згреши!

Нетпрес - 10.09.2019

Долгата трансфер-сага околу иднината на најскапиот светски фудбалер Нејмар не заврши како што посакуваше суперѕвездата од ПСЖ, да се врати во Барселона, па и покрај силниот притосок тој остана во француската престолнина и трета сезона по ред ќе го ...

Нема зелено светло за Меси од докторите, го пропушта и мечот со Валенсија

МКД - 11.09.2019

Иако шпанските медиуми најавуваа камбек на Меси на натпреварот со Валенсија, сепак тоа нема да се случи, Аргентинецот ќе го пропушти и тој натпревар. Ни престојниов викенд нема да се состави триото Гризман-Суарез-Меси, докторите не му дозволуваат на ...

Лионел Меси ќе го пропушти и мечот со Валенсија

Нетпрес - 11.09.2019

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси ќе го пропушти и мечот со Валенсија во четвртото коло од Шпанското првенство во сабота на „Камп Ноу“, пренесува каталонскиот весник „Спорт“. 32-годишниот Аргентинец сè уште не започнал со целосни тренинзи и се ...

Барса не се откажува од Нејмар: Преговорите не се завршени!

Таратур - 11.09.2019

Барселона не се откажува од намерата да го врати Нејмар на „Камо Ноу“, потврди таткото на фудбалерот. Бразилецот се пресели во ПСЖ пред две години за рекордни 222 милиони евра, но има силна желба да се врати во Барселона.

Силва: Радосни сме дека Нејмар остана

А1 On - 09.09.2019

Дефанзивецот на Пари Сен Жермен, Тиаго Силва изјави дека е задоволен што напаѓачот Нејмар остана во францускиот клуб. Во текот на летото, напаѓачот беше близу до трансфер во Шпанија. Главни кандидати беа Реал Мадрид и Барселона, но до трансфер така ...

Марадона раскажа како го научил Меси да изведува казнени удари

А1 On - 09.09.2019

Легендата на аргентинскиот и светскиот фудбал Диего Марадона кажа како го научил напаѓачот на Барселона, Лионел Меси да ги изведува слободните удари. – Меси е најдобриот што сум го тренирал. Никој не може да ме разубеди во тоа.

Делириум во Аргентина, Марадона е нов тренер на Гимназија Ла Плата (видео)

Макфакс - 10.09.2019

Поранешната фудбалска ѕвезда на Аргентина, Диего Армандо Марадна беше претставен како тренер на аргентинскиот фудбалски клуб, Гимназија Ла Плата. Илјадници навивачи на клубот познат под прекарот „волци“ го дочекаа Марадона на стадионот.

Меси и Суарез го пропуштија тренингот на Барселона пред мечот со Валенсија

Денешен - 10.09.2019

Напаѓачкиот тандем на Барселона, Лионел Меси и Луис Суарез го пропуштија денешниот тренинг на каталонскиот тим, објави на својот Твитер новинарот Онда Церо Алфредо Мартинез. Тој исто така истакна дека на тренинзите се вратија Жорди Алба и Серхио ...

„Мундо Депортиво“ тврди: Меси ја напушта Барселона

Таратур - 10.09.2019

Каталонскиот весник „Мундо Депортиво“, кој секогаш е добро информиран за случувањата во Барселона, најави заминување на најголемата ѕвезда Лионел Меси. Претседателот на клубот, Жосеп Марија Бартомеу оваа недела потврди дека Меси може да замине од ...

Меси веројатно нема да игра против Валенсија

PressingTV - 11.09.2019

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси ќе го пропушти и мечот со Валенсија во четвртото коло од Шпанското првенство во сабота на „Камп Ноу“, пренесува каталонскиот весник „Спорт“. 32-годишниот Аргентинец сè уште не започнал со целосни тренинзи и се ...

Нејмар остана во ПСЖ

Денешен - 09.09.2019

Дефанзивецот на Пари Сен Жермен, Тиаго Силва изјави дека е задоволен што напаѓачот Нејмар остана во францускиот клуб. Во текот на летото, напаѓачот беше близу до трансфер во Шпанија. Главни кандидати беа Реал Мадрид и Барселона, но до трансфер така ...

Марадона раскажа како го научил Меси да изведува казнени удари

MTM - 09.09.2019

Легендата на аргентинскиот и светскиот фудбал Диего Марадона кажа како го научил напаѓачот на Барселона, Лионел Меси да ги изведува слободните удари. – Меси е најдобриот што сум го тренирал. Никој не може да ме разубеди во тоа.

Меси и Суарез го пропуштија тренингот на Барселона пред мечот со Валенсија

А1 On - 10.09.2019

Напаѓачкиот тандем на Барселона, Лионел Меси и Луис Суарез го пропуштија денешниот тренинг на каталонскиот тим, објави на својот Твитер новинарот Онда Церо Алфредо Мартинез. Тој исто така истакна декана тренинзите се вратија Жорди Алба и Серхио ...

Силва: Радосни сме дека Нејмар остана

Независен - 09.09.2019

Дефанзивецот на Пари Сен Жермен, Тиаго Силва изјави дека е задоволен што напаѓачот Нејмар остана во францускиот клуб. Во текот на летото, напаѓачот беше близу до трансфер во Шпанија. Главни кандидати беа Реал Мадрид и Барселона, но до трансфер така ...

Марадона раскажа како го научил Меси да изведува казнени удари

+инфо - 09.09.2019

Легендата на аргентинскиот и светскиот фудбал Диего Марадона кажа како го научил напаѓачот на Барселона, Лионел Меси да ги изведува слободните удари. – Меси е најдобриот што сум го тренирал. Никој не може да ме разубеди во тоа.

Меси и Суарез го пропуштија тренингот на Барселона пред мечот со Валенсија

ММС - 10.09.2019

Напаѓачкиот тандем на Барселона, Лионел Меси и Луис Суарез го пропуштија денешниот тренинг на каталонскиот тим – објави на својот Твитер новинарот, Онда Церо Алфредо Мартинез. Тој исто така, истакна дека на тренинзите се вратија Жорди Алба и Серхио ...

Силва: Радосни сме дека Нејмар остана

MakPress - 09.09.2019

Дефанзивецот на Пари Сен Жермен, Тиаго Силва изјави дека е задоволен што напаѓачот Нејмар остана во францускиот клуб. Во текот на летото, напаѓачот беше близу до трансфер во Шпанија. Главни кандидати беа Реал Мадрид и Барселона, но до трансфер така ...

Му држел часови: Меси научил да шутира слободни удари од Марадона

PressingTV - 09.09.2019

Легендата на аргентинскиот и светскиот фудбал Диего Марадона кажа како го научил напаѓачот на Барселона, Лионел Меси да ги изведува слободните удари. – Меси е најдобриот што сум го тренирал. Никој не може да ме разубеди во тоа.

Меси и Суарез го пропуштија тренингот на Барселона пред мечот со Валенсија

MakPress - 10.09.2019

Напаѓачкиот тандем на Барселона, Лионел Меси и Луис Суарез го пропуштија денешниот тренинг на каталонскиот тим, објави на својот Твитер новинарот Онда Церо Алфредо Мартинез. Тој исто така истакна декана тренинзите се вратија Жорди Алба и Серхио ...

Сите сме среќни поради Неимар

Вечер - 10.09.2019

Дефанзивецот на ПСЖ, Тиаго Силва изјави дека е задоволен што напаѓачот Неимар остана во францускиот клуб. Во текот на летото, напаѓачот беше близу до трансфер во Шпанија. Главни кандидати беа Реал (М) и Барселона, но двете страни не постигнаа ...

Марадона раскажа како го научил Меси да изведува казнени удари

Независен - 09.09.2019

Легендата на аргентинскиот и светскиот фудбал Диего Марадона кажа како го научил напаѓачот на Барселона, Лионел Меси да ги изведува слободните удари. – Меси е најдобриот што сум го тренирал. Никој не може да ме разубеди во тоа.

Марадона раскажа како го научил Меси да изведува казнени удари

Либертас - 09.09.2019

Легендата на аргентинскиот и светскиот фудбал Диего Марадона кажа како го научил напаѓачот на Барселона, Лионел Меси да ги изведува слободните удари. – Меси е најдобриот што сум го тренирал. Никој не може да ме разубеди во тоа.

Марадона раскажа како го научил Меси да изведува слободни удари

MakPress - 09.09.2019

Легендата на аргентинскиот и светскиот фудбал Диего Марадона кажа како го научил напаѓачот на Барселона, Лионел Меси да ги изведува слободните удари. – Меси е најдобриот што сум го тренирал. Никој не може да ме разубеди во тоа.