TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗАБАВАФинансиски хороскоп за 2024 година: кој хороскопски знак ќе плива во пари, а кој ќе има празни џебови?

Попара - 10.12.2023

Ќе пливате во пари или празни џебови? Видете го финансискиот хороскоп за 2024 година. Зимата традиционално е време на затишје, вклучително и финансиски смиреност. Меѓутоа, кога станува збор за годишниот финансиски хороскоп, следните три месеци ќе ...

Доаѓаат пари за два хороскопски знаци – Дали сте еден од среќниците до Нова Година?

Centar - 10.12.2023

Бик (20 април – 20 мај): Бик, вашата финансиска стабилност ќе забележи поттик овој декември. Без разлика дали тоа е преку неочекуван бонус, успешна инвестиција или голема финансиска среќа, очекувајте дополнителна готовина да ви дојде на патот.

Мајстори за издржливост: Овие 3 хороскопски знаци одлично функционираат под стрес

ТВ21 - 10.12.2023

Во животот на секој поединец, стресот е неизбежен. Сепак, како се справуваме со тоа може да варира во зависност од многу фактори, вклучувајќи ги и нашите хороскопски знаци. Некои хороскопски знаци имаат природна тенденција подобро да се справуваат ...

Дневен хороскоп за НЕДЕЛА, 10.12.2023: Скорпии – немојте да се изолирате ако сте во потрага по нова љубов

Црнобело - 10.12.2023

Јарец – денешните разговори со саканите ќе ве мотивираат и ќе ви ја вратат самодовербата. На поле љубов, трпеливоста ќе ви биде најсилното оружје. Ако сте сингл, можно е да запознаете интересна ...

Љубов под елката: Три хороскопски знаци ќе ја дочекаат судбинската љубов пред Нова година

Еспресо - 10.12.2023

Се ближи Новата година и многумина од нас очекуваат чудо. Но, ѕвездите шепотат дека три знаци од Зодијакот наскоро ќе имаат среќа да ја запознаат вистинската љубов. Пред да пристигне новата година. Кои се овие среќници – прочитајте во продолжение.

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за денес 10.12.2023 во врска со работата, ...

Lady - 10.12.2023

Овен Работа: Повеќето Овни би можеле да го искористат овој ден за да завршат некои заостанати работи. Можни непланирани трошоци. Љубов: Обидете се да ги задржите љубоморните коментари за себе, нема потреба да кревате тензии.

Секој хороскопски знак има своја СЛАБОСТ: Јарците ги уништува перфекционизмот, Овенот агресијата, а еве кој се гуши од ...

Попара - 09.12.2023

Секој хороскопски знак има различни особини. Некои се многу комуникативни и отворени, други имаат добра смисла за хумор, трети се тврдоглави и слично. Но, дали знаете дека секој знак има и свои слабости? Дознајте кој хороскопски знак е премногу ...

Три хороскопски знаци кои имаат најголема имагинација за сексот – тие важат за најмоќни во креветот, а од нив можете да ...

Во Центар - 09.12.2023

Астрологијата открива кој од хороскопските знаци има најголема имагинација во спалната соба. Нивниот интимен живот е на завидно ниво. Никогаш не им недостасува страст, бидејќи не можат да живеат без неа.

Нема да добиете ништо од нив: Четири хороскопски знаци кои мразат да купуваат новогодишни подароци

Локално - 09.12.2023

Додека празничната сезона за многумина значи радост, сјај и подарување за саканите, некои хороскопски знаци го доживуваат овој период од годината со помал ентузијазам, особено кога е во прашање празничниот шопинг.

Ретрограден Меркур во декември: 4 знаци ќе бидат најмногу погодени до 1 јануари, дали сте меѓу нив?

Убавина и Здравје - 09.12.2023

Со среќа и со лесно… Меркур, планетата на комуникацијата, станува ретроградна кај Јарецот од 13 декември 2023 година до 1 јануари 2024 година, а тоа би можело да ви ги искомплицира плановите за крајот на годината, доколку пришаѓате на овој знак.

Дневен хороскоп за САБОТА, 09.12.2023: Девици – воздржете се од импулсивно купување

Црнобело - 09.12.2023

Вага – ќе го тестирате трпението на саканите и ова може да ви предизвика проблеми. Ако сте сингл, направете го првиот ...

Ова се хороскопски знаци кои најмалку се радуваат на Новата година

Кумановски м. - 09.12.2023

И додека поголемиот дел од светот со нетрпение го очекува доаѓањето на Новата година, некои луѓе не го делат истиот ентузијазам. Новогодишните прослави често им се стресни, па попрво би ги прескокнале и го дочекуваат јануари опкружени со своите ...

До крајот на декември ќе се позлатат: Три хороскопски знаци може да очекуваат прилив на пари

Еспресо - 09.12.2023

Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, кои во декември 2023 година ќе можат значително да ја подобрат својата финансиска состојба. Кој се најде на листата на среќници – прочитајте понатаму.

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за денес 09.12.2023 во врска со работата, ...

Екран - 09.12.2023

Овен Работа: Се што треба да направите во овој прв ден од викендот е да се справите со заостанатите и долгови, за да избегнете плаќање пенали. Љубов: Доколку е можно, не отворајте теми од минатото, оставете ги тие теми каде што им е местото.

Овие три хороскопски знаци се склони да станат претприемачи

Во Центар - 09.12.2023

Според предвидувањата на астролозите, во одреден период следните хороскопски знаци ќе станат успешни Хороскопските знаци имаат свои добри и лоши страни. Денеска ќе ви покажеме три знаци кои имаат супер деловни вештини и се склони да станат ...

Седум хороскопски знаци кои сакаат луксуз: мора да живеат на висока нога

Zoom - 09.12.2023

Сите ние понекогаш уживаме да се почестуваме со малку поскап и необичен подарок. Меѓутоа, хороскопските знаци кои го сакаат луксузот едноставно мораат да живеат така – луксузно.Кога станува збор за луксуз, јасно е дека на листата ќе се најдат ...

Хороскопските знаци кои претерано трошат на божиќни подароци

Локално - 09.12.2023

Божиќ е период на радост, семејни собири и подароци. Во овој посебен период од годината, многумина од нас покажуваат љубов и грижа преку подароци. Но, додека некои со мерка и внимателно пристапуваат кон купувањето подароци, други не се двоумат да ...

РАК - ГОЛЕМ ГОДИШЕН ХОРОСКОП ЗА 2024 ГОДИНА: Прогноза за работа, љубов и здравје

Женски магазин - 08.12.2023

Годишниот хороскоп за 2024 година за Раковите предвидува период на трансформација. Пред вас се денови на просперитет. Се надеваме дека сте подготвени да ги слушнете добрите вести што ги нудат ѕвездите.

Три хороскопски знаци кои не сакаат да ги поминат празниците со семејството

Женски магазин - 08.12.2023

Празниците се време кога семејствата се собираат, разменуваат подароци и слават заедно, создавајќи посебни моменти и спомени. Сепак, не сите се ентузијасти за идејата да ги поминат празниците со семејството.

Имаат краток фитил: Три хороскопски знаци што не знаат да се контролираат, затоа останете настрана при кавга

Еспресо - 08.12.2023

Секој хороскопски знак има и добри и лоши страни. Некои, на пример, имаат слаби нерви. Астролозите отркиваат со кои три знаци од Зодијакот да не се „рчкате“ зашто не ви се пишува добро. Тие имаат краток фитил, лесно ќе избувнат и ќе ве смачкаат.

Жените родени во овие хороскопски знаци не сакаат брак

Локално - 08.12.2023

Во современиот свет, се повеќе жени избираат да живеат самостојно и независно наместо да го следат традиционалниот пат на бракот. Еве во кои хороскопски знаци жените најчесто избираат соло живот: Близнаци Близнаците се познати по својата променлива ...

Овие три хороскопски знаци ги очекува голема среќа: Руски астролог откри кому ѕвездите најмногу му  се наклонети (фото)

Во Центар - 08.12.2023

Познатиот и често цитираниот руски астролог, Тамара Глоба наведе три знаци од Зодијакот кои ќе бидат преплавени со изобилство во наредните месеци. Откријте дали и вие спаѓате меѓу овие среќни кралеви.

Вистински пријатели: Хороскопски знаци кои секогаш се подготвени да им помогнат на другите

Локално - 08.12.2023

Една од најдобрите човечки особини е да им помагаме на другите на кои им е потребно, да пружиме утеха во тешки моменти или да се трудиме на кој било начин да ги направиме луѓето околу нас подобри.

Денешен хороскоп: За многу Ракови следуваат нови симпатии, стрелците можно е да ги контактира некоја стара љубов

Lady - 09.12.2023

Овен Работа: Се што треба да направите во овој прв ден од викендот е да се справите со заостанатите и долгови, за да избегнете плаќање пенали. Љубов: Доколку е можно, не отворајте теми од минатото, оставете ги тие теми каде што им е местото.

Овните денеска да се обидат да ги задржат љубоморните коментари за себе, за вагите убав ден за средба и убав разговор ...

Екран - 10.12.2023

Овен Работа: Повеќето Овни би можеле да го искористат овој ден за да завршат некои заостанати работи. Можни непланирани трошоци. Љубов: Обидете се да ги задржите љубоморните коментари за себе, нема потреба да кревате тензии.

Нема да добиете ништо од нив: 4 знаци кои мразат да купуваат новогодишни подароци

ТВ21 - 10.12.2023

Додека празничната сезона за многумина значи радост, сјај и подарување на саканите, некои хороскопски знаци го доживуваат овој период од годината со помал ентузијазам, особено кога е во прашање празничниот шопинг.

Седум хороскопски знаци кои сакаат луксуз: Mора да живеат на висока нога

Press24 - 10.12.2023

Сите ние понекогаш уживаме да се почестуваме со малку поскап и необичен подарок. Меѓутоа, хороскопските знаци кои го сакаат луксузот едноставно мораат да живеат така – луксузно. Некои луѓе едноставно уживаат во скапите работи, дури и ако немаат ...