TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почна собирање помош за дванаесетчленото семејство од Русиново

Канал5 - 25.03.2019

Исленици од Швајцарија и Германија први се вклучија во акцијата за собирање помош, откако вчера рано утрото им изгоре куќата на 12-членото семејство Мирчовски од село Русиново. Меѓу првите кој се понуди за помош е Ване Воденски, татко на познатиот ...

Отворена жиро-сметка за помош на дванаесетчленото семејство од Берово кое остана без покрив над глава

Магазин - 25.03.2019

Започна собирањето на парична помош за дванаесет членото семејство Мирчовски од село Русиново кое вчера остана без покрив на глава. Први на помош се вклучија исленици од Швајцарија и Германија, помош даде Ване Воденски, татко на познатиот кик-боксер ...

Пожар во миг го проголта домот на дванаесетчленото семејство Мирчевски

Скопје1 - 24.03.2019

Дванаесетчленото семејство Мирчевски, од беровското село Русиново, остана без покрив над главата. Рано утринава, по два часот пожар им го пеплоса домот. Нема повредени, но трите генерации на ова семејство, од денеска останаа под отворено небо.

Дванаесетчленото семејство Мирчевски остана без покрив над главата

Телма - 24.03.2019

Дванаесетчленото семејство Мирчевски, од беровското село Русиново, остана без покрив над главата. Рано утринава, по два часот пожар им го пеплоса домот. Нема повредени, но трите генерации на ова семејство, од денеска нема каде да живеат, бараат ...

Изгоре куќа на 12-члено семејство во беровско Русиново

Р.С.Европа - 24.03.2019

По голем пожар во беровското село Русиново, без својот дом остана дванаесетчленото семејство Мирчевски. Според сведочењето на Александар Мирчевски, кој прв го забележал пожарот, вели дека огнот почнал да се шири од подрумот и да ги зафаќа собите во ...

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

24 Вести - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Во с. Русиново пожар пеплоса куќа,спасени четири малолетни деца и нивната баба

ММС - 24.03.2019

Рано утрово пожар пеплоса куќа во селото Русиново, беровско.Соседите успеале да ги спасат четирите малолетни деца и нивната баба кои што биле во куќата. И покрај интервенцијата на беровските пожарникари и соседите, куќата не била спасена, таа ...

Почна собирање помош за дванаесетчленото семејство од Русиново

24 Вести - 25.03.2019

Исленици од Швајцарија и Германија први се вклучија во акцијата за собирање помош, откако вчера рано утрото им изгоре куќата на 12-членото семејство Мирчовски од село Русиново. Меѓу првите кој се понуди за помош е Ване Воденски, татко на познатиот ...

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

24Инфо - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Почна собирање помош за дванаесетчленото семејство од Русиново кое остана без покрив над глава

Вечер - 25.03.2019

Исленици од Швајцарија и Германија први се вклучија во акцијата за собирање помош, откако вчера рано утрото им изгоре куќата на 12-членото семејство Мирчовски од село Русиново. Меѓу првите кој се понуди за помош е Ване Воденски, татко на познатиот ...

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

А1 On - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Донирајте на оваа сметка - Да помогнеме за дванаесетчленото семејство кое е без куќа

Press24 - 25.03.2019

Исленици од Швајцарија и Германија први се вклучија во акцијата за собирање помош, откако вчера рано утрото им изгоре куќата на 12-членото семејство Мирчовски од село Русиново. Меѓу првите кој се понуди за помош е Ване Воденски, татко на познатиот ...

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

Нетпрес - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Почна собирање помош за дванаесетчленото семејство од Русиново

Сител - 25.03.2019

Исленици од Швајцарија и Германија први се вклучија во акцијата за собирање помош, откако вчера рано утрото им изгоре куќата на 12-членото семејство Мирчовски од село Русиново. Меѓу првите кој се понуди за помош е Ване Воденски, татко на познатиот ...

Пожар уништи куќа, дванаесетчлено семејство остана на улица во Русиново

Фокус - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Почна собирање помош за дванаесетчленото семејство од Русиново

ММС - 25.03.2019

Исленици од Швајцарија и Германија први се вклучија во акцијата за собирање помош, откако вчера рано утрото им изгоре куќата на дванаесетчленото семејство Мирчовски од село Русиново. Меѓу првите кој се понуди за помош е Ване Воденски, татко на ...

Дванаесетчлено семејство од беровско остана без семејната куќа

Курир - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Иселеници први на помош за семејството Мирчовски, чија куќа изгоре вчера

Скопје1 - 25.03.2019

Иселеници од Швајцарија и Германија први се вклучија во акцијата за собирање помош, откако вчера рано утрото им изгоре куќата на 12-членото семејство Мирчовски од село Русиново. Меѓу првите кој се понуди за помош е Ване Воденски, татко на познатиот ...

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

Н.Македонија - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Се собираат донации за дванаесетчленото семејство на кое му изгоре куќата

Алфа - 25.03.2019

Иселеници од Швајцарија и Германија први се вклучија во акцијата за собирање помош, откако вчера рано утрото им изгоре куќата на 12-членото семејство Мирчовски од село Русиново. Меѓу првите кој се понуди за помош е Ване Воденски, татко на познатиот ...

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

Сител - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Почна собирање помош за дванаесетчленото семејство од Русиново

MTM - 25.03.2019

Исленици од Швајцарија и Германија први се вклучија во акцијата за собирање помош, откако вчера рано утрото им изгоре куќата на 12-членото семејство Мирчовски од село Русиново. Меѓу првите кој се понуди за помош е Ване Воденски, татко на познатиот ...

Пожар остави без куќа дванаесетчлено семејство од беровско Русиново

+инфо - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Почна собирање помош за дванаесетчленото семејство од Русиново

MakPress - 25.03.2019

Исленици од Швајцарија и Германија први се вклучија во акцијата за собирање помош, откако вчера рано утрото им изгоре куќата на 12-членото семејство Мирчовски од село Русиново. Меѓу првите кој се понуди за помош е Ване Воденски, татко на познатиот ...

Пожар во Берово остави дванаесетчлено семејство без покрив над главата

MakPress - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

Локално - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

На дванаесетчлено семејство од Русиново му изгоре куќата во пожар

1tv - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

Нова ТВ - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Изгоре куќа на дванаесетчлено семејство во беровско Русиново, молат за помош

Вечер - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од пожарот што се случи во ...

Во пожар изгоре куќа на дванаесетчлено семејство од беровско Русиново

Алфа - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

ТВ21 - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

4NEWS - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

Опсервер - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Во пожар изгоре куќата на дванаесeтчлено семејство

МКД - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

На дванаесетчлено семејство од Русиново му изгоре куќата во пожар

Либертас - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

Република - 24.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство каде се уште чадеше од синоќешниот пожар.

"Додека излеземе се беше во пламен" - Пожар проголта куќа на 12-члено семејство во Македонија

Press24 - 25.03.2019

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна викендов во два часот по полноќ. Траорна беше денеска глетката пред домот на ова семејство.

Трагедија: Во пожар изгоре куќа на 12-члено семејство од беровско

Магазин - 25.03.2019

Пожарот прв го забележал Александар Мирчевски кој изјави дека тој најпрво започнал од подрумот. „Околу два часот по полноќ сите спиевме. Јас почувствував дека некаде гори, станав, видов дека гори во подрумот, а во собите има пламен.