TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аргентина славеше против Холандија, во полуфиналето ја чека Хрватска

360 степени - 09.12.2022

Кој ќе игра во второто полуфинале ќе се знае утре кога ќе се одиграат останатите две четвртфиналиња Репрезентацијата на Аргентина е вториот полуфиналист на Светското првенство во фудбал што се игра во Катар.

Аргентина е вториот полуфиналист

Фокус - 09.12.2022

Аргентина вечерва преку пенал рулетот ја порази Холандија со што стана вториот полуфиналист на светското фудбалско првенство во Катар. По продолженијата, со изведување на пенали Аргентинците славеа над Холандија.

Аргентина во полуфиналето оди на Хрватска, ја победи Холандија на пенали

ТВ21 - 09.12.2022

ХРВАТСКА во полуфиналето на Мундијалот ќе игра против Аргентина која со подобар удар од белата точка ја елиминира Холандија. Хрватска и Аргентина ќе играат за финалето во вторник од 20 часот.

Хрватска во полуфиналето на Светското првенство

Р.С.Европа - 09.12.2022

Хрватска го победи Бразил со 4:2 на пенали и се пласираше во полуфиналето на Светското првенство против Аргентина или Холандија. Четвртфиналето беше решено со пенали, откако натпреварот заврши 1-1.

Хрватска е првиот полуфиналист на Мундијалот во Катар, на пенали го елиминираше Бразил

360 степени - 09.12.2022

Противникот на Хрватска во првото полуфинале ќе се знае вечерва по натпреварот помеѓу Холандија и Аргентина Хрватска е првиот полуфиналист на Мундијалот, на пенали го победи Бразил Хрватска е првиот полуфиналист на Светското првенство во Катар.

Еве кога Хрватска игра за финале на Светското првенство

4NEWS - 09.12.2022

ХРВАТСКА го елиминира Бразил на пенали по драматичното изведување пенали и вторпат по ред победи во финалето на Светското првенство. Избраниците на Златко Далиќ во вторник на 13 декември ќе играат за финалето против подобриот од Холандија и ...