TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Симоновски: Купувањето на противпожарната скала е неопходно, набавена е по направена анализа

Канал5 - 04.05.2021

Купувањето на противпожарната скала за Град Скопје е повеќе од неопходно. Купена е по наша препорака и врз основа на направена анализа, изјави денеска командатот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

ВИДЕО | Командант Симоновски: Пожарникарската скала е поскапа затоа што е со дополнителна опрема

Слободен Печат

Симоновски: За хероите на градот неопходна ваква современа опрема

24Инфо

Противпожарната скала е неопходна, поскапа е зашто има дополнителна опрема, вели командантот Симоновски

360 степени

Симоновски: Купувањето на противпожарната скала е неопходно, набавена е по направена анализа

Слободен Печат

Симоновски: Противпожарната скала е поскапа затоа што има дополнителна опрема

Фокус

Симоновски: Купувањето на противпожарната скала е неопходно

Независен

МКД 24Инфо Локално Frontline

Шилегов ја повика Антикорупциска да ја провери набавката на противпожарното возило

Centar - 04.05.2021

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, побара од Државната комисија за спречување на корупцијата да ги испита наводните сомнежи за постоење корупција и судир на интереси во набавката на специјализираното возило – противпожарна скала, за Бригадата ...

Шилегов ја повика Антикорупциска да го провери милионскиот тендер за противпожарната скала

+инфо

Град Скопје со барање до ДКСК за проверка на нерегуларностите при јавна набавка на специјализирано противпожарно возило

CivilMedia

Шилегов побара од ДКСК да го испита случајот со набавката на противпожарна скала за заштита на Град Скопје

МКД

Шилегов ја повика Антикорупциска да го провери милионскиот тендер за противпожарната скала

Press24

Шилегов ја повика Антикорупциска да го провери милионскиот тендер за противпожарната скала

Expres

Шилегов ја повика Антикорупциска да ја провери набавката на противпожарното возило

Н.Македонија

Локално Frontline Слободен Печат Канал5 Независен Скопско Ехо Фокус Вечер Прес

Нелоски: Шилегов платил над 1.7 милиони евра за противпожарно возило со скала, додека за истото возило во Загреб е ...

Курир - 04.05.2021

Шилегов е фатен со рацете во медот. Петре Шилегов со народни пари платил 1.7 милиони евра за противпожарно возило со скала на фирма од Будимпешта, во оваа зделка е вклучен и зетот на секретарот на Град Скопје.

Мицкоски до Шилегов: Град Загреб платил двојно пониска цена за противпожарно возило со скала од Град Скопје

Press24

Нелоски: Шилегов е фатен со рацете во медот

Канал5

Нелоски: Шилегов платил над 1.7 милиони евра за противпожарно возило со скала, додека за истото возило во Загреб е набавено за двојно пониска цена

Акцент

Нелоски: Шилегов платил над 1,7 милиони евра за противпожарно возило со скала, а Загреб истото возило го набавил за двојно пониска цена

Нетпрес

Мицкоски до Шилегов: Загреб платил двојно пониска цена за противпожарно возило со скала од град Скопје – криминалците ќе одговараат за секоја кражба!

Курир

Мицкоски до Шилегов: Загреб платил двојно пониска цена за противпожарно возило, криминалците ќе одговараат за секоја кражба

+инфо

Нетпрес Lider 24Инфо Lider Денешен Опсервер Либертас MakPress

(ВИДЕО) Нелоски за милионскиот тендер за противпожарна скала: Шилегов плаќа, а зетот на неговиот секретар става во џеб

Lider - 04.05.2021

Владимир Нелоски, претседател на Градскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, денеска на прес-конференција изнесе документи и обвинувања кон градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, околу матната зделка за набавка на противпожарната скала.

Мицкоски: Чудно како дополнителната опрема вреди колку што е делот за фирмата на зетот на најблискиот соработник на Шилегов

MakPress

ВМРО-ДПМНЕ му возврати на Шилегов: Неработникот Шилегов освен љубовта кон добрата чашка има љубов кон криминалот

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Додека скопските пожарникари имаат недостиг на возила и опрема, бизнисот на неработникот Шилегов непречено си врви

Република

ВМРО-ДПМНЕ: За неработникот Шилегов може да нема нови противпожарни возила и опрема, ама полнење на џебови од милионски договори мора да има

Lider

Неработникот Шилегов да не покажува видеа од други градови, туку да каже дали е стигната скалата од 1,7 милиони евра во Скопје, која ја набави фирмата на зетот на неговиот секретар

24Инфо

Шилегов да не покажува видеа од други градови, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Локално

Нетпрес Опсервер Денешен MakPress Република Фокус +инфо Фактор

Мицкоски повторно му врати на Шилегов: Или книга не сте фатиле или рацете ви се во медот- држете се до адвокатурата, ќе ...

Press24 - 04.05.2021

„Навистина, не ја разбирам потребата на градоначалникот да ми се обраќа во второ лице еднина, лично не се сеќавам дека сме толку блиски, иако прилично добро му го знаеме неработењето и таа заразна мрзливост на скопските градоначалници да не се ...

„Фејсбук пресметка“ на Мицкоски и Шилегов за набавка на ДВОЈНО ПОСКАПИ противпожарни скали од Град Скопје

Lider

Високи скали, а ниска оценка Мицкоски му пиша на Шилегов, ќе има ли дополнителен испит?

Скопско Ехо

МИЦКОСКИ СО ОДГОВОР: Шилегов, држи се до адвокатурата, ќе ти треба од ноември! Инаку, чудна оваа дополнителна опрема, вреди токму колку делот од зетот…!

Денешен

Мицкоски со одговор до Шилегов: Не би ти пишал преодна оценка, држи се до занаетот, ќе ти треба адвокатурата од ноември па натаму

Курир

ДУРЛОВСКИ СО „ПОЗДРАВ“ ДО ШИЛЕГОВ: Се сеќаваш кога ни порача „за многу години“? Е па ај и на твоја глава!

Денешен

Мицкоски до Шилегов: Загреб платил двојно пониска цена за противпожарно возило, криминалците ќе одговараат за секоја кражба!

Република

MakPress Expres Република 24Инфо Денешен Фокус Frontline Локално