TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Западните сили застанаа зад Украина пред денешниот состанок бајден-путин и ѝ се заканија на Русија со економски санкции

Сакам да кажам - 07.12.2021

Западните лидери ја повикаа Русија да ги смири тензиите и ветија дека ќе ја поддржат Украина во случај на каква било закана од Москва. Џо Бајден разговараше со Борис Џонсон и лидерите на Франција, Италија и Германија, при што се согласиле да ги ...

Путин и Бајден на видео средба

Р.С.Европа

Спорните прашања за кои ќе разговараат Бајден и Путин

Бизнис Вести

Спорните прашања за кои ќе разговараат Бајден и Путин

Независен

Спорните прашања за кои ќе разговараат Бајден и Путин

24Инфо

Ова се спорните прашања за кои ќе разговараат Бајден и Путин

Курир

Теми на разговор меѓу Бајден и Путин: Украина, НАТО, енергија, Навални, контрола на оружје, сајбер напади…

Нова ТВ

Опсервер Кајгана Сител Нетпрес Канал5 24 Вести Вечер Прес Lider

НАТО треба да има војници во Украина на ротациона основа за да ја одврати Русија

Р.С.Европа - 07.12.2021

Соединетите држави и другите членки на НАТО треба да ротираат војници низ Украина за да ја одвратат Русија од воена акција против својот помал сосед, изјави за Радио Слободна Европа Џон Болтон кој беше поранешен американски советник за национална ...

На повидок нови американски санкции против Русија, на удар рубљата

Локално

Протече документ на американските служби: Русите ќе ја нападнат Украина со 175.000 војници?

МКД

ПРОТЕЧЕ ДОКУМЕНТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ СЛУЖБИ Русите ќе ја прегазат Украина со 175.000 војници?

+инфо

Објавен документ на американските служби: Русите ќе ја нападнат Украина со 175.000 војници?

24Инфо

Објавен документ на американските служби: Русите ќе ја нападнат Украина со 175.000 војници?

Centar

Објавен документ на американските служби: Русите ќе ја нападнат Украина со 175.000 војници?

Точка

Локално

Марфи: Украина може да стане нов Авганистан за Русија

Слободен Печат - 06.12.2021

Темата Украина викендов се дискутираше интензивно по американските медиуми и главните телевизии Фокс Њуз и Си-ен-ен имаа опширни емисии за ова, јави дописникот на МИА од Вашингтон. Членот на комисијата за надворешна политика, сенаторот Крис Марфи од ...

Марфи: Украина може да стане нов Авганистан за Русија

ТВ21

Марфи: Украина може да стане нов Авганистан за Русија

MakPress