TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Игра на троновите“ доминира на овогодишните номинации за „Еми“

Факултети - 17.07.2019

„Игра на троновите“ доминираше со номинации на 71. „Еми“ награди. Драмата на Ејч-би-о доби 32 номинации, поставувајќи го рекродот за најмногу номинации што добила една серија во една година.

„Game of Thrones“ со рекордни 32 номинации за ЕМИ

OhridNews - 17.07.2019

Култната серија „Game of Thrones“ (Игра на тронови) чие емитување заврши неодамна со прикажувањето на осмата и последна сезона, продолжува да урива рекорди. Имено серијата оваа година има 32 номинации за филмските награди ЕМИ, што е нов рекорд.

Десет актери од „Игра на тронови“ номинирани за Еми награда

Сакам да кажам - 16.07.2019

„ Игра на тронови“ заработи уште 32 номинации за Еми за својата последна, осма сезона и актерите од серијата меѓусебе ќе се борат за најпрестижната ТВ-награда. Ова е рекордна бројка номинации за една серија досега, откако „Њујоршките сини“ добија 27 ...

„Game of Thrones“ сруши рекорд стар 25 години - доби 32 номинации за Еми награди

Кајгана - 16.07.2019

Епската ТВ-серија „Game of Thrones“ скрши уште еден рекорд – доби историски 32 номинации за наградите Еми за 2019 година. Покрај номинацијата во категоријата Најдобра драмска серија, меѓу другите, серијата доби номинации за Кит Харингтон и за ...

„Игра на тронови“ сруши рекорд стар 25 години – доби 32 номинации за Еми награди

Локално - 16.07.2019

Епската ТВ-серија „Игра на тронови“ „Game of Thrones“ скрши уште еден рекорд – доби историски 32 номинации за наградите Еми за 2019 година. Покрај номинацијата во категоријата Најдобра драмска серија, меѓу другите, серијата доби номинации за Кит ...

„Игра на тронови“ со 32 номинации за наградите „Еми“

Независен - 17.07.2019

САД – Kултната серија „Игра на тронови“ (Game of Thrones)чие емитување заврши неодамна со прикажувањето на осмата и последна сезона, продолжува да урива рекорди. Имено серијата оваа година има 32 номинации за ТВ- наградите „Еми“, што е нов рекорд.

„Игра на тронови“ со 32 номинации за наградите „Еми“

Курир - 17.07.2019

Kултната серија „Игра на тронови“ (Game of Thrones) чие емитување заврши неодамна со прикажувањето на осмата и последна сезона, продолжува да урива рекорди. Имено серијата оваа година има 32 номинации за ТВ- наградите „Еми“, што е нов рекорд.