TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Алсат-М - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Буџетот за 2021 обезбедува инвестиции во јавното здравство и засилена реализација на капиталните инвестиции

24Инфо - 23.11.2020

Прес-конференција, Даниела Маркоска, пратеничка од СДСМ „Владата предводена од СДСМ подготви Предлог Буџет за 2021 година кој е во насока на ефикасно справување со здравствените и економски последици од коронавирусот.

Утре во Собранието почнува расправата за буџетот за следната година

Вечер Прес - 23.11.2020

Утре во Собранието почнува расправата за Предлог-буџетот за наредната година. За претпладне е закажана седница на матичната Комисија за финансирање и буџет, а попладне за предлогот на буџетот треба да почне расправа и во Законодавно-правната ...

(ВИДЕО) СДСМ: Со Буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите

А1 On - 22.11.2020

Предлог Буџетот за 2021 година утре влегува во собраниска процедура. Буџетот за 2021 година има три значајни цели: Да обезбеди поддршка и унапредување на здравствениот сектор, пред се заштита на здравјето и на животот на сите граѓани.

Георгиевска: Со Буџетот обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите

Макфакс - 22.11.2020

Со буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите, истакна на прес-конференција, пратеничката од СДСМ, Марија Георгиевска. Предлог буџетот утре влегува во собраниска процедура, а од СДСМ велат дека тој има три ...

Георгиевска: Со Буџетот обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите

Опсервер - 22.11.2020

Со буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите, истакна на прес-конференција, пратеничката од СДСМ, Марија Георгиевска. Предлог буџетот утре влегува во собраниска процедура, а од СДСМ велат дека тој има три ...

Георгиевска: Со Буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите

24Инфо - 22.11.2020

Предлог Буџетот за 2021 година утре влегува во собраниска процедура. Буџетот за 2021 година има три значајни цели: Да обезбеди поддршка и унапредување на здравствениот сектор, пред се заштита на здравјето и на животот на сите граѓани; Да го поддржи ...

Георгиевска: Со Буџетот обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите

Точка - 22.11.2020

Со буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите, истакна на прес-конференција, пратеничката од СДСМ, Марија Георгиевска. Предлог буџетот утре влегува во собраниска процедура, а од СДСМ велат дека тој има три ...

Георгиевска: Со Буџетот обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите

Вечер - 22.11.2020

Со буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите, истакна на прес-конференција, пратеничката од СДСМ, Марија Георгиевска. Предлог буџетот утре влегува во собраниска процедура, а од СДСМ велат дека тој има три ...

Георгиевска: Со Буџетот обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите

Н.Македонија - 22.11.2020

Со буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите, истакна на прес-конференција, пратеничката од СДСМ, Марија Георгиевска. Предлог буџетот утре влегува во собраниска процедура, а од СДСМ велат дека тој има три ...

Георгиевска: Со Буџетот за 2021 година обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите

Press24 - 22.11.2020

Предлог Буџетот за 2021 година утре влегува во собраниска процедура, рече на прес конференција Марија Георгиевска, пратеничка на СДСМ „Буџетот за 2021 година има три значајни цели: Да обезбеди поддршка и унапредување на здравствениот сектор, пред се ...

115 милиони евра помош за компаниите со новиот буџет

Centar - 22.11.2020

Со буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите, истакна на прес-конференција, пратеничката од СДСМ, Марија Георгиевска. Предлог буџетот утре влегува во собраниска процедура, а од СДСМ велат дека тој има три ...

Георгиевска: Со Буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите

MakPress - 22.11.2020

Предлог Буџетот за 2021 година утре влегува во собраниска процедура. Буџетот за 2021 година има три значајни цели: Да обезбеди поддршка и унапредување на здравствениот сектор, пред се заштита на здравјето и на животот на сите граѓани; Да го поддржи ...

Георгиевска: Со Буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите

iPortal - 22.11.2020

Предлог Буџетот за 2021 година утре влегува во собраниска процедура. Буџетот за 2021 година има три значајни цели: Да обезбеди поддршка и унапредување на здравствениот сектор, пред се заштита на здравјето и на животот на сите граѓани; Да го поддржи ...

Георгиевска: Со Буџетот обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите

Денар - 22.11.2020

Со буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите, истакна на прес-конференција, пратеничката од СДСМ, Марија Георгиевска. Предлог буџетот утре влегува во собраниска процедура, а од СДСМ велат дека тој има три ...

СДСМ: Буџетот за 2021 обезбедува инвестиции во јавното здравство

Канал5 - 23.11.2020

Владата предводена од СДСМ подготви Предлог Буџет за 2021 година кој е во насока на ефикасно справување со здравствените и економски последици од коронавирусот. Реализација на Буџетот е насочена кон заштита на здравјето на граѓаните, стопанството и ...

ВИДЕО | Марковска: За ставката здравство во Буџетот за 2021 се проектирани 40,8 милијарди денари

Слободен Печат - 23.11.2020

Владата предводена од СДСМ подготви Предлог Буџет за 2021 година кој е во насока на ефикасно справување со здравствените и економски последици од коронавирусот. Реализација на Буџетот е насочена кон заштита на здравјето на граѓаните, стопанството и ...

(ВИДЕО) Маркоска: Буџетот за 2021 обезбедува инвестиции во јавното здравство и засилена реализација на капиталните ...

А1 On - 23.11.2020

„Владата предводена од СДСМ подготви Предлог Буџет за 2021 година кој е во насока на ефикасно справување со здравствените и економски последици од коронавирусот. Реализација на Буџетот е насочена кон заштита на здравјето на граѓаните, стопанството и ...

(ВИДЕО) Маркоска: Буџетот за 2021 обезбедува инвестиции во јавното здравство и засилена реализација на капиталните ...

iPortal - 23.11.2020

Владата предводена од СДСМ подготви Предлог Буџет за 2021 година кој е во насока на ефикасно справување со здравствените и економски последици од коронавирусот, изјави на денешната прес-конференција Даниела Маркоска, пратеничка од СДСМ.

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Канал5 - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

24Инфо - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

А1 On - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Бизнис Вести - 23.11.2020

Скопје, 23 ноември 2020 (МИА) – Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, ...

Поднесени се 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, најголемиот дел од ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Либертас - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Press24 - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Слободен Печат - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Кумановски м. - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

(ВИДЕО) Маркоска: Буџетот за 2021 обезбедува инвестиции во јавното здравство и засилена реализација на капиталните ...

Граѓански збор - 23.11.2020

Владата предводена од СДСМ подготви Предлог Буџет за 2021 година кој е во насока на ефикасно справување со здравствените и економски последици од коронавирусот, изјави на денешната прес-конференција Даниела Маркоска, пратеничка од СДСМ.

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Независен - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

ММС - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Опозицијата достави 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

+инфо - 23.11.2020

Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од пратеничката група, а останатите над стотина се од Алијанса на Албанците и Алтернатива. Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Вечер Прес - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Бриф - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Опозицијата достави 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Нетпрес - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

iPortal - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Георгиевска :Со Буџетот за 2021 година,обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниитe

Канал5 - 22.11.2020

Предлог Буџетот за 2021 година утре влегува во собраниска процедура, рече на прес-конференција, Марија Георгиевска, пратеничка на СДСМ. Буџетот за 2021 година има три значајни цели: Да обезбеди поддршка и унапредување на здравствениот сектор, пред ...

Бесими: Со буџетот 2021 обезбедени 1,14 милијарди евра за поддршка на домашната економија

Банкарство.мк - 22.11.2020

Со буџетот за 2021 година издвоени се 1,141 милијарди евра за областа економски работи издвоивме износ од 1,141 милијарди евра. Со нив ќе се поддржат инвестициските активности на домашните претпријатија, привлекување на странски директни инвестиции, ...

Бесими: Со буџетот 2021 обезбедени 1,14 милијарди евра за поддршка на домашната економија

Акцент - 22.11.2020

Mинистерот за финансии Фатмир Бесими во интервју за „Капитал“ истакнува дека со буџетот за 2021 година издвоени се 1,141 милијарди евра, со кои ќе се поддржи домашната економија, инвестициските активности на домашните претпријатија, привлекување на ...