TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПСЖ има проблем: Нема победа над Манчестер Сити!

Gol.mk - 04.05.2021

На хартија, се чини како невозможна мисија: Како да победите некого на гости, a притоа морате да постигнете најмалку два гола, ако никогаш не сте го победиле? Ваков предизвик ќе го чека Пари Сен Жермен во вторник навечер на „Итихад“, кога ќе истрча ...

Можни состави на „Етихад“: Манчестер Сити е фаворит против ПСЖ кој ќе започне без Мбапе

Дриблинг

Верати: Нема да биде чудо ако го елиминираме Манчестер сити

Спортманија

Сити на чекор од големиот сон, ПСЖ мора да нападне

Вечер Прес

Тест за големиот сон: Може ли Сити до финале?!

Спортклуб

Познат тимот на ПСЖ за дуелот против Сити?

Екипа

Манчестер Сити – ПСЖ: „Граѓаните“ очајно бараат прво финале, „светците“ не се предаваат

Спортски - 04.05.2021

Со Истанбул во мислите, Манчестер Сити е убеден дека е подготвен за реваншот од нивната полуфинална пресметка во Лигата на шампионите со ПСЖ на „Етихад“ во Англија. Избраниците на Пеп Гвардиола славеа со 1:2 на „Паркот на принцовите“, во еден крајно ...

Манчестер сити на чекор од прво историско финале во Лигата на шампионите

Слободен Печат

Гвардиола: Реваншот од полуфиналето тежи повеќе од финалето во Лигата на шампионите

Екипа

Гвардиола: Ќе играме да победиме и на реваншот, се надевам Мбапе ќе игра

Sport 1

Гвардиола: Огромен оптимист сум, многу помирен од порано!

MTM

Гвардиола пред судирот со „светците“: Контролата на емоциите е клучна

Дриблинг

Гвардиола пред ПСЖ: Не смееме да дозволиме да нè обземаат емоции

Локално

Фановите на ПСЖ загрижени, Мбапе снимен како поткривнува (Видео)

Спортманија - 04.05.2021

Французинот синоќа тренираше одвоено од тимот, повредата не му е 100 проценти санирана, настапот му е неизвесен. Килијан Мбапе беше снимен на аеродромот во Париз пред заминувањето за Манчестер како поткривнува додека оди и таа снимка многу ги ...

Битка за финале тешка 2 милијарди евра

24 Вести

Во ПСЖ не се така самоуверени дека Нејмар и Мбапе ќе потпишат нови договори

Дриблинг

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

Опсервер - 03.05.2021

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, откри што очекува од полуфиналниот натпревар во Лигата на шампионите против Пари Сен-Жермен. – ПСЖ е извонреден тим, сите го знаат тоа. Тие се во состојба да творат за да го освојат она што многумина ...

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

Sport M

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

MakPress