TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар и Алкалоид според планот во Суперлигата

Дерби - 26.11.2022

Вардар еднсотавно нема конкуренција во својата група во Суперлигата и стигна до 12 од 12 во домашното првенство, остварувајќи нова рутинска победа над тимот на Охрид. „Црвено-црните“ оваа сезона беа предизвикани само во два наврати од Алкалоид, тим ...

Стружани едногласни: Не одигравме според договорот, примивме многу лесни голови

24 Ракомет - 26.11.2022

Екипата на Струга во рамки од 12. коло од Суперлигата на свој терен беше убедливо поразена од Алкалоид со 44:29. Победникот беше решен уште по првиот дел, кога избраниците на Кире Лазаров направија солидна залиха од осум гола, а во вториот дел само ...

Вардар и Алкалоид без грешка против Охрид и Струга

Екипа - 26.11.2022

Ракометарите на Вардар стигнаа до нова победа во елитното македонско натпреварување откако согласно со очекувањата без потешкотии славеа на натпреварот против Охрид со 32-25. Вардар текот на мечот го најави уште од самото отварање кога стигна до ...

Суперлига: Охрид не беше закана, нова убедлива победа на Вардар

Слободен Печат - 26.11.2022

Актуелниот македонски шампион забележа нова убедлива победа во Суперлигата откако со 32:25 славеа против Охрид. Алкалоид беше одличен кај Струга и оствари триумф од 44:29. Вардар водеше од првата минута, а посериозната разлика почна да ја прави од ...

Вардар го прегази Охрид, Алкалоид ја освои Струга

Sport 1 - 26.11.2022

Двете најдобри екипи во групата А на ракометната Суперлига продолжија да редат победи, откако Вардар славеше со 32-25 против Охрид, додека Алкалоид беше одличен на гостувањето кај Струга и славеше со 44-29.

Алкалоид им се врати на победите и ѝ одржа лекција на Струга

Gol.mk - 26.11.2022

Ракометарите на Алкалоид се вратија во победничката колона на гостувањето кај Струга (29-44) во 12. коло од македонската Суперлига . Избраниците на Кирил Лазаров одиграа одлично прво полувреме во кое постигнаа 22 гола.

Новакот во Суперлигата со цел плен се враќа од Струга

24 Ракомет - 26.11.2022

Тимот на Алкалоид по поразот од Вардар во минатото коло, им се врати на победите во Суперлигата, откако славеше на гостински терен кај составот на Струга со 44-29. Победникот беше решен уште по првиот дел, кога избраниците на Кире Лазаров направија ...

Алкалоид им се врати на победите, Вардар лесно против Охрид

SportSport - 26.11.2022

По поразот од актуелниот македонски првак, Алкалоид брзо се рехабилитираше, се врати на старите навики – победите. Избраниците на Кирил Лазаров на гостувањето во Струга славеа со 29-44(14-22) во рамките на 12 коло во Супер-лигата.

РК Вардар го прегази Охрид, Алкалоид ја освои Струга

Курир - 26.11.2022

Двете најдобри екипи во групата А на ракометната Суперлига продолжија да редат победи и се пласираа во плејофот, откако Вардар славеше со 32-25 против Охрид, додека Алкалоид беше одличен на гостувањето кај Струга и славеше со 44-29.

„Дебитантот има подолга клупа, но во Струга за никој нема лесна победа“

24 Ракомет - 25.11.2022

Ракометарите на Струга во натпревар од 12. коло од Суперлигата на свој терен ќе го пречекаат Алкалоид. Стружани во првата пресметка против тимот на Кире Лазаров беа убедливо поразени со 36:29.