TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гвардиола дал зелено светло: Сити се впушти во акција за ангажман на нов стопер (ВИДЕО)

Дерби - 26.09.2020

Англискиот вицешампион, Манчестер Сити се уште ги нема завршено активностите на трансфер пазарот кога се во прашање новите засилувања, па така до крајот на преодниот рок целта е да се донесе нов стопер.

Нова опција за Сити, Гвардиола продолжува со лудата потера на стопер

Спортклуб - 25.09.2020

Време има се помалку, до крајот на преодниот рок остануваат уште десетина дена, а Манчестер Сити никако не успева да го реши прашањето на уште еден стопер. Пеп Гвардиола е решен да купи партнер за Ејмерик Лапорт и за таа цел испраќа понуди на сите ...

Манчестер Сити доведува уште еден дефанзивец, овојпат од Португалија

ММС - 25.09.2020

По неуспешните обиди за доведување во своите редови на централниот дефанзивец на Наполи, Калиду Кулибали и младиот играч од одбраната на Севиља, Жуле Куанде, Пеп Гвардиола вниманието го сврти во Португалија, поточно во тимот на Бенфика.

Ништо од Кулибали, Сити купува дефанзивец од Бенфика

Спортски - 25.09.2020

Манчестер Сити до крајот на преодниот рок ќе ги засили своите редови со еден врвен дефанзивец. Прва желба на Гвардиола беше стоперот на Наполи, Калиду Кулибали , но двата клува никако не можат да најдат заеднички јазик околу обештетувањето.

Манчестер Сити во Бенфика пронајде стопер кој ќе биде партнер на Натан Аке

СуперСпорт - 25.09.2020

Манчестер Сити до крајот на преодниот рок ќе ги засили своите редови со еден стопер. Во игра се неколку имиња, а медиумите во Англија најмногу го спомнуваат стоперот на Севилја, Кунде. Сепак, угледниот португалски медиум „Рекорд“ денеска пренесува ...