TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Би-би-си: Можен е договор за брегзитот во последен момент

МКД - 15.10.2019

Министрите на ЕУ на состанокот во Луксембург би требало да добијат нови информации за тоа како течат преговорите за брегзитот од главниот европски преговарач Мишел Барние, дознава Би-би-си .

Во пресрет на Брегзит: Секоја трета британска компанија во автомобилскиот сектор укинува работни места

Денар - 15.10.2019

Секоја трета компанија во британскиот автомобилски сектор започна со укинување на работни места во пресрет на Брегзит. Тоа е пораст во однос на секоја осма компанија од пред нешто помалку од една година.

Барние: Договорот за Брегзит изгледа „се потежок“

Нова ТВ - 15.10.2019

Постигнувањето договор со Велика Британија за измените во договорот за Брегзит до крајот на неделава изгледа „се потешко“, изјави главниот преговарач на ЕУ, Мишел Барние. – Крајно време е добрите намери да се претворат во правен текст, рече Барние ...

Барние смета дека договорот за брегзитот сѐ уште е можен седмицава

Нетпрес - 15.10.2019

Договор на Европската унија и Обединетото Кралство можен е оваа седмица за да се оствари пријателско раздружување, изјави во вторникот во Лускембург главниот европски преговарач за брегзитот Мишел Барние, а BBC пишува дека е можен и вонреден самит ...

Продолжува сагата за Брегзит : На Борис Џонсон му истекува времето

Слободен Печат - 15.10.2019

Европски преставници ,сметаат дека е мала е шансата да се премостат разликите околу Брегзитот. Лондон во преговорите со Брисел гледа напредок Главниот европски преговарач Мишел Барние денеска во Луксембруг треба да ги информира европските министри ...

Меркел: Брегзит како квадратура на круг

Денешен - 15.10.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел ги спореди денеска обидите за придвижување на преговорите за Брегзит од мртва точка со „пресметување квадратура на круг“, но вети дека до последен момент ќе работи на договорот со кој Велика Британија на уреден ...

Можен договор за Брегзит во последен момент?

Локално - 15.10.2019

Министрите на ЕУ треба да добијат нови информации на состанокот во Луксембург за тоа како се водат разговорите за Брегзит од Мишел Барние, главен европски преговарач, дознава Би-Би-Си. Дискусиите меѓу претставниците на ЕУ и Велика Британија за ...

БРЕГЗИТ САГА: На Џонсон му тече времето, ќе падне договор во последен момент?

Фактор - 15.10.2019

И понатаму е можен договор за Брегзит, дури и во последен миг. Ова станува јасно од последните изјави на европските преговарачи а министерите на ЕУ денеска ќе бидат информирани за текот на разговорите за Брегзит кои се интензивираа во последните ...

Европската унија планира нов итен самит за Брегзит

Локално - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела“. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е „постигнат голем ...

Ковени: Договор за Брегзит е можен, и тоа уште неделава

Опсервер - 14.10.2019

Велика Британија и Европската унија би можеле уште неделава да постигнат договор за „Брекзит“, но „тие сè уште не се стигнати до таму“, изјави денеска ирскиот министер за надворешни работи, Симон Ковени, по викендот минат во интензивни разговори во ...

Лондон на 6 ноември ќе го претстави првиот буџет по Брегзит

Денар - 14.10.2019

Британскиот министер за финансии Саџид Џавид објави денеска дека на 6-ти ноември ќе го претстави „првиот буџет по излегувањето на Британија од Европската унија“. „Ќе го откријам нашиот план за обликување на економијата за во иднина и ќе го започнам ...

ЕУ ја предупреди Британија за брегзитот: Времето истекува, имате уште неколку дена

МКД - 13.10.2019

Главниот преговарач на ЕУ за брегзитот Мишел Барние оцени денес дека преостанува „многу работа“ за пробивање од застојот на 18 дена пред предвидениот развод меѓу Британија и Европската Унија.

Брегзит: Недела на одлука

Слободен Печат - 13.10.2019

Интензивните преговори меѓу Лондон и Брисел оваа седмица влегуваат во својата најкритична фаза од која треба да произлезе договор за начинот на напуштањето на Велика Бртианија на ЕУ Британскиот премиер Борис Џонсон, пред членовите на владиниот ...

Ковени: Договор за Брегзит е можен, и тоа уште неделава

А1 On - 14.10.2019

Велика Британија и Европската унија би можеле уште неделава да постигнат договор за „Брекзит“, но „тие сè уште не се стигнати до таму“, изјави денеска ирскиот министер за надворешни работи, Симон Ковени, по викендот минат во интензивни разговори во ...

Ковени: Договор за Брегзит е можен, и тоа уште неделава

Фокус - 14.10.2019

Велика Британија и Европската унија би можеле уште неделава да постигнат договор за „Брекзит“, но „тие сè уште не се стигнати до таму“, изјави денеска ирскиот министер за надворешни работи, Симон Ковени, по викендот минат во интензивни разговори во ...

Ковени: Договор за Брегзит е можен, и тоа уште неделава

24Инфо - 14.10.2019

Велика Британија и Европската унија би можеле уште неделава да постигнат договор за „Брекзит”, но „тие сè уште не се стигнати до таму”, изјави денеска ирскиот министер за надворешни работи, Симон Ковени, по викендот минат во интензивни разговори во ...

Ковени: Договор за Брегзит е можен, и тоа уште неделава

MakPress - 14.10.2019

Велика Британија и Европската унија би можеле уште неделава да постигнат договор за „Брекзит“, но „тие сè уште не се стигнати до таму“, изјави денеска ирскиот министер за надворешни работи, Симон Ковени, по викендот минат во интензивни разговори во ...

Ковени: Договор за Брегзит е можен, и тоа уште неделава

Алфа - 14.10.2019

Велика Британија и Европската унија би можеле уште неделава да постигнат договор за „Брекзит“, но „тие сè уште не се стигнати до таму“, изјави денеска ирскиот министер за надворешни работи, Симон Ковени, по викендот минат во интензивни разговори во ...

Коневени најавува дека е можен договор за Брегзит уште неделава

Нетпрес - 14.10.2019

Велика Британија и Европската унија би можеле уште неделава да постигнат договор за „Брекзит“, но „тие сè уште не се стигнати до таму“, изјави денеска ирскиот министер за надворешни работи, Симон Ковени, по викендот минат во интензивни разговори во ...

Ковени: Договор за Брегзит е можен, и тоа уште неделава

Независен - 14.10.2019

Велика Британија и Европската унија би можеле уште неделава да постигнат договор за „Брекзит“, но „тие сè уште не се стигнати до таму“, изјави денеска ирскиот министер за надворешни работи, Симон Ковени, по викендот минат во интензивни разговори во ...

Ковени: Договор за Брегзит е можен, и тоа уште неделава

Либертас - 14.10.2019

Велика Британија и Европската унија би можеле уште неделава да постигнат договор за „Брекзит“, но „тие сè уште не се стигнати до таму“, изјави денеска ирскиот министер за надворешни работи, Симон Ковени, по викендот минат во интензивни разговори во ...

Коувни: Договор за Брегзит е можен, и тоа уште неделава

Вечер Прес - 14.10.2019

Велика Британија и Европската унија би можеле уште неделава да постигнат договор за „Брегзит“, но „тие сè уште не се стигнати до таму“, изјави во понеделникот ирскиот министер за надворешни работи, Сајмон Коувни, по викендот минат во интензивни ...

Европската унија планира нов итен самит за Брегзит

Опсервер - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела“. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е „постигнат голем ...

Европската унија планира нов итен самит за Брегзит

Независен - 15.10.2019

Белгија – ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела“.

Европската унија планира нов итен самит за Брегзит

Вечер Прес - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела“. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е „постигнат голем ...

ЕУ планира нов итен самит за Брегзит

24Инфо - 15.10.2019

Европската унија размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела”.

Европската Унија ќе свика итен состнок со лидерите на ЕУ за Брегзит

iPortal - 15.10.2019

– ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела“. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е „постигнат голем ...

Европската унија планира нов итен самит за Брегзит

Курир - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела“. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е „постигнат голем ...

Европската унија планира нов итен самит за Брегзит

А1 On - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела“. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е „постигнат голем ...

Европската унија планира нов итен самит за Брегзит

Либертас - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела“. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е „постигнат голем ...

ЕУ планира да свика итен самит за брегзит

Макфакс - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно одржување на самит на лидерите на ЕУ неделава. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е постигнат голем напредок во ...

ЕУ планира да свика итен самит за брегзит

Н.Македонија - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за брегзит. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно одржување на самит на лидерите на ЕУ неделава. Европски дипломати за Би-би-си изјавиле дека е постигнат голем напредок во ...

ЕУ планира да свика итен самит за брегзит

Нетпрес - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за брегзит. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно одржување на самит на лидерите на ЕУ неделава. Европски дипломати за Би-би-си изјавиле дека е постигнат голем напредок во ...

Европската унија планира нов итен самит за Брегзит

Телма - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела“. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е „постигнат голем ...

Европската унија планира нов итен самит за Брегзит

CivilMedia - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела“. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е „постигнат голем ...

ЕУ планира да свика итен самит за брегзит

Точка - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно одржување на самит на лидерите на ЕУ неделава. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е постигнат голем напредок во ...

Европската унија планира нов итен самит за Брегзит

ММС - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела“. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е „постигнат голем ...

Барние: Договорот за Брегзит изгледа „се потежок”

24Инфо - 15.10.2019

Постигнувањето договор со Велика Британија за измените во договорот за Брегзит до крајот на неделава изгледа „се потешко”, изјави главниот преговарач на ЕУ, Мишел Барние. – Крајно време е добрите намери да се претворат во правен текст, рече Барние ...

Барние: Договорот за Брегзит изгледа „се потежок“

Опсервер - 15.10.2019

Постигнувањето договор со Велика Британија за измените во договорот за Брегзит до крајот на неделава изгледа „се потешко“, изјави главниот преговарач на ЕУ, Мишел Барние. – Крајно време е добрите намери да се претворат во правен текст, рече Барние ...

ЕУ планира да свика итен самит за брегзит

Centar - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно одржување на самит на лидерите на ЕУ неделава. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е постигнат голем напредок во ...

Според главниот преговарач, договорот за Брегзит е се подалеку

Република - 15.10.2019

Постигнувањето договор со Велика Британија за измените во договорот за Брегзит до крајот на неделава изгледа „се потешко“, изјави главниот преговарач на ЕУ, Мишел Барние. – Крајно време е добрите намери да се претворат во правен текст, рече Барние ...

Барние: Договорот за Брегзит изгледа „се потежок“

А1 On - 15.10.2019

Постигнувањето договор со Велика Британија за измените во договорот за Брегзит до крајот на неделава изгледа „се потешко“, изјави главниот преговарач на ЕУ, Мишел Барние. – Крајно време е добрите намери да се претворат во правен текст, рече Барние ...

Барние: Договорот за Брегзит изгледа „се потежок“

Либертас - 15.10.2019

Постигнувањето договор со Велика Британија за измените во договорот за Брегзит до крајот на неделава изгледа „се потешко“, изјави главниот преговарач на ЕУ, Мишел Барние. – Крајно време е добрите намери да се претворат во правен текст, рече Барние ...

Можен договор за Брегзит во последен момент?

iPortal - 15.10.2019

Министрите на ЕУ треба да добијат нови информации на состанокот во Луксембург за тоа како се водат разговорите за Брегзит од Мишел Барние, главен европски преговарач, дознава Би-Би-Си. Дискусиите меѓу претставниците на ЕУ и Велика Британија за ...

Европската унија планира нов итен самит за Брегзит

MakPress - 15.10.2019

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит, јави Би-Би-Си. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно „одржување на самит на лидерите на ЕУ оваа недела“. Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е „постигнат голем ...

Барние: Договорот за Брегзит изгледа „се потежок“

Сител - 15.10.2019

Постигнувањето договор со Велика Британија за измените во договорот за Брегзит до крајот на неделава изгледа „се потешко“, изјави главниот преговарач на ЕУ, Мишел Барние. – Крајно време е добрите намери да се претворат во правен текст, рече Барние ...

Барние: Договорот за Брегзит изгледа „се потежок“

MakPress - 15.10.2019

Постигнувањето договор со Велика Британија за измените во договорот за Брегзит до крајот на неделава изгледа „се потешко“, изјави главниот преговарач на ЕУ, Мишел Барние. – Крајно време е добрите намери да се претворат во правен текст, рече Барние ...

Меркел: Преговорите за Брегзит како квадратура на круг

Локално - 15.10.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел ги спореди денеска обидите за придвижување на преговорите за Брегзит од мртва точка со „пресметување квадратура на круг“, но вети дека до последен момент ќе работи на договорот со кој Велика Британија на уреден ...

Меркел: Преговорите за Брегзит како квадратура на круг и тоа е премногу комплицирано

iPortal - 15.10.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел ги спореди денеска обидите за придвижување на преговорите за Брегзит од мртва точка со „пресметување квадратура на круг“, но вети дека до последен момент ќе работи на договорот со кој Велика Британија на уреден ...

Меркел: Преговорите за Брегзит како квадратура на круг

24Инфо - 15.10.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел ги спореди денеска обидите за придвижување на преговорите за Брегзит од мртва точка со „пресметување квадратура на круг”, но вети дека до последен момент ќе работи на договорот со кој Велика Британија на уреден ...