TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Раб: Подгответе се за продолжување на изолацијата

Press24 - 09.04.2020

Британската влада предупреди дека граѓаните треба да се подготват за продолжување на изолацијата поради влошување на пандемијата во Велика Британија, чиј премиер Борис Џонсон останува во болница, но е преместен од одделението за интензивна нега.

Борис Џонсон повеќе не е на интензивна нега

МКД - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон повеќе не е на одделот за интензивна нега, јави неговиот кабинет и истакна дека тој многу добро се чувствува. „Премиерот е префрлен од одделот за интензивна нега на оддел на кој внимателно ќе се следи неговата ...

Борис Џонсон излезе од одделението за интензивна нега

360 степени - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон веќе не е на Одделот за интензивна нега во болницата „Сент Томас“ во Лондон, соопштил неговиот портпарол, како што пренесоа британските медиуми. Портпаролот додал дека Џонсон внимателно ќе биде следен од медицинската ...

Џонсон излезе од интензивна нега

Локално - 09.04.2020

Премиерот на Велика Британија Борис Џонсон повеќе не е на интензивна нега и неговата состојба е подобра, соопштија од Даунинг стрит. Џонсон е заразен со коронавирусот. – Тој е пренесен од интензивна нега вечерва и ќе продолжи да се следи неговата ...

Добра вест, Борис Џонсон повеќе не е на интензивна нега

iPortal - 09.04.2020

Вечерва британските медиуми ја објавија добрата вест дека британскиот премиер Борис Џонсон, 55, повеќе не е на Одделот за интензивна нега во болницата “Свети Тома” во Лондон, каде беше хоспитализиран во неделата заради значително влошување на ...

Џонсон преместен од интензивна нега на одделение

Нетпрес - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е преместен од интензивна нега на одделот, објави во четвртокот вечерта неговиот портпарол. „Премиерот вечерва е преместен од интензивна нега на одделението, каде што внимателно ќе се следи неговата состојба во текот ...

Британскиот премиер Борис Џонсон повеќе не е на интензивна нега

Макфакс - 09.04.2020

Британскиот премиер, Борис Џонсон, веќе не е на одделот за интензивна нега. Од неговата канцеларија известија дека тој се чувствува многу добро. „Премиерот е пренесен од одделот за интензивна нега во одделение каде ќе биде внимателно набудуван за ...

Борис Џонсон повеќе не е на интензивна нега

Press24 - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон повеќе не е на одделението за интензивна нега. Од неговиот кабинет јавуваат дека неговата состојба е добра. -Премиерот е префрлен од одделението за интензивна нега на оддел на кој внимателно се следи неговата ...

Борис Џонсон веќе не е на интензивна нега

Канал5 - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон веќе не е сместен на лекување во единицата за интензивна нега. Од неговата канцеларија известија дека се чувствува многу добро. „Премиерот е пренесен од единицата за интензивна нега на одделение каде ќе биде ...

Џонсон не е повеќе на интензивна нега

+инфо - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон веќе не се наоѓа на Одделот за интензивна нега на болницата „Сент Томас“ во Лондон, изјави неговиот портпарол, пренесоа британските медиуми. – Тој внимателно ќе биде следен од медицинската екипа во раната фаза од ...

Раб: Немав контакт со премиерот Џонсон

+инфо - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон немал никаков контакт со својот заменик, шефот на британската дипломатија Домниник Раб, откако тој ја извршува неговата премиерска функцијата, изјави денеска Раб и додаде дека има доволно моќ да ги донесе склучните ...

Борис Џонсон се чувствува подобро

МКД - 09.04.2020

Состојбата на британскиот премиер Борис Џонсон кој се наоѓа на одделението за интензивна нега поради коронавирусот денес е подобра. Тој во неделата вечер е примен во болницата Свети Томас по повеќедневна повишена температура и кашлање, а во ...

Здравствената состојба на Борис Џонсон се подобрува

360 степени - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, објави Би -би-си повикувајќи се на британската влада. Џонсон (55) во неделата беше хоспитализиран , десет дена откако неговиот тест за ковид-19 се покажа позитивен.

Британскиот премиер со подобрена здравствена состојба на интензивна нега

Р.С.Европа - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон останува во стабилна и подобрена состојба во интензивната нега, изјави министерот за култура Оливер Дауден за Би Би Си. Борис Џонсон е во стабилна состојба „Во однос на состојбата на премиерот, останува како што ...

Состојбата на Џонсон се подобрува

Нетпрес - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон во текот на хоспитализацијата на одделот за интензивна нега поради зараза со коронаворусот, се подобрила во четвртокот, соопштија од владата во Лондон.

Борис Џонсон во подобра здравствена состојба

+инфо - 09.04.2020

Здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, соопшти Би Би Си. Џонсон (55) беше хоспитализиран во болницата „Свети Томас“ во неделата навечер по повеќедневна зголема телесна температура и кашлица, како последица на ...

Џонсон се уште на интензивна нега, но состојбата му се подобрува (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон и понатаму е на одделението за интензивна нега во стабилна состојба која се подобрува, изјави денеска министерот за култура Оливер Дауден. – Кога станува збор за состојбата на премиер, исто е како што рековме и вчера.

Џонсон и натаму на интензивна нега, но ситуацијата му се подобрува

ТВ21 - 09.04.2020

Премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон од недела вечер е во болница, а од понеделник е префрлен на интензивна нега каде што добива терапија со кислород, но не е на респиратор. Сепак, неговата ситуација се подобрува, велат од неговата служба ...

Позната состојбата на Џонсон

Press24 - 08.04.2020

Состојбата на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, може да се исправи и да седне на кревет и да контактира со болничкиот персонал, изјави министерот за финансии Риши Сунак. -Најновите информации од болницата велат дека премиерот сѐ уште е ...

Состојбата на Борис Џонсон се подобрува, но и натаму е на интензивна нега

360 степени - 08.04.2020

Се подобрува здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон, кој помина две ноќи на интензивна нега поради коронавирусот, соопштија од неговата канцеларија. Џонсон, како што се соопштува, постојано напредува, ама и натаму е на интензивна ...

Сунак: Премиерот Џонсон останува во болница, но се чувствува добро

Макфакс - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија и понатаму останува на интензивна нега. Неговата состојба се подобрува, може да седи на кревет, изјави министерот за финансии, Риши Сунак. „Најновите информации се дека премиерот останува на интензивна нега во болница, ...

Поглед во одделенијата за интензивна нега во време на COVID-19

Кајгана - 08.04.2020

Велика Британија за едно деноноќие забележа рекордни 938 нови смртни случаи од коронавирус, со што вкупниот број на починати во земјата надмина 7.000 лица. Според британското Министерство за здравство, досега во земјата има аат 7.097 смртни случаи ...

Џонсон и натаму на интензивна нега, неговата состојба е подобра

+инфо - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон и натаму се наоѓа на интензивна нега. Неговата состојба се подобрува, тој може да седи на кревет, изјави министерот за финансии Риши Сунак. – Најновите информации се дека премиерот останува на интензивна ...

Борис Џонсон е „клинички стабилен“, но се уште на интензивна нега

А1 On - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега и реагира на третманот против компликациите што го следат Ковид-19, јавија денеска британските медиуми,додавајќи дека дека во моментов во британската јавност се ...

Британскиот премиер Џонсон „клинички стабилен“

Нетпрес - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е „клинички стабилен“ на одделение за интензвина нега и реагира на третманот против компликациите кои го следат заразувањето со новиот тип коронавирус, пренесува во средата Reuters и дадава дека се поставуваат ...

Британскиот премиер е „клинички стабилен” на Одделот за интензивна нега

Слободен Печат - 08.04.2020

Џонсон (55) вчера примал кислород, но не бил приклучен на ...

Овие две работи драматично го влошуваат коронавирусот и го забавуваат заздравувањето: Опасност и за луѓе без хронични ...

Убавина и Здравје - 08.04.2020

Состојбата на Борис Џонсон, инаку здрав човек, се влоши 11 дена по неговото позитивно тестирање на новиот Ковид-19. Зошто здрав човек, без никакви придружни заболувања, помлад од најризичната возраст, заболе од коронавирус и со многу благи симптоми ...

Борис Џонсон во стабилна состојба по два дена на интензивна нега

еМагазин - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон по два дена на интезивна нега, каде добивал кислород поради компликации од инфекцијата со корона вирусот е во стабилна состојба, објави Ројтерс. Џонсон, кој пред две недели беше тестиран и имаше позитивен резултат на ...

Борис Џонсон е во стабилна состојба

Р.С.Европа - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон втора ноќ мина на интензивна нега и е во стабилна состојба откако доби поддршка со кислород за компликациите на КОВИД-19. Џонсон, кој пред две недели имаше позитивен тест на коронавирус беше пренесен во болницата ...

Борис Џонсон е во стабилна состојба

Макфакс - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон ја помина и втората ноќ на интензивна нега, каде прима соодветна терапија поради коронавирусот. „Господинот Џонсон е во стабилна состојба и е добро расположен“ изјави Едвард Аргар, помлад министер за здравство.

Џонсон е во стабилна состојба

Слободен Печат - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е во стабилна состојба откако ја помина неговата втора вечер во интензивна нега. „Удобно му е, во стабилна состојба е и во добро расположение, и иако беше приклучен на кислород, не е ставен на респиратор“, рече ...

Џонсон помина уште една ноќ на интензивна нега: Неговата состојба е стабилна, не е приклучен на респиратор

Точка - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон кој е заразен со коронавирусот ја помина втората ноќ на интензивна нега и неговата состојба е стабилна откако добил терапија со кислород. Како што пренесува британската новинска агенција „Ројтерс“, ...

Џонсон останува на интензивна

Локално - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, кој е заразен со коронавирус, помина втора вечер на интензивна нега и е во стабилна состојба откако прими кислородна терапија. Џонсон (55) не е на респиратор, објави Ројтерс.

Раб: Верувам дека Џонсон ќе се извлече, бидејќи е борец

MakPress - 08.04.2020

Шефот на британската дипломатија Доминик Раб денеска изјави дека е уверен дека британскиот премиер Борис Џонсон „ќе се извлече, бидејќи е борец“. Џонсон синоќа беше префрлен на одделот за интензивна нега во болницата „Сент Томас“ во Лондон, откако ...

Се намалила температурата на Борис Џонсон

Денешен - 08.04.2020

На британскиот премиер Борис Џонсон, кој се наоѓа на интензивна нега во болницата Ст. Томас во Лондон поради развој на симптомите од корона вирус, му се намалила температурата, соопшти Тајмс.

Борис Џонсон е во стабилна состојба

Н.Македонија - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон ја помина и втората ноќ на интензивна нега, каде прима соодветна терапија поради коронавирусот. „Господинот Џонсон е во стабилна состојба и е добро расположен“ изјави Едвард Аргар, помлад министер за здравство.

Борис Џонсон е во стабилна состојба

24Инфо - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон ја помина и втората ноќ на интензивна нега, каде прима соодветна терапија поради коронавирусот. „Господинот Џонсон е во стабилна состојба и е добро расположен“ изјави Едвард Аргар, помлад министер за здравство.

Борис Џонсон е во стабилна состојба

Република - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон ја помина и втората ноќ на интензивна нега, каде прима соодветна терапија поради коронавирусот. Господинот Џонсон е во стабилна состојба и е добро расположен -изјави Едвард Аргар, помлад министер за здравство.

Борис Џонсон е во стабилна состојба

Точка - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон ја помина и втората ноќ на интензивна нега, каде прима соодветна терапија поради коронавирусот. „Господинот Џонсон е во стабилна состојба и е добро расположен“ изјави Едвард Аргар, помлад министер за здравство.

Борис Џонсон е во стабилна состојба

MTM - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон ја помина и втората ноќ на интензивна нега, каде прима соодветна терапија поради коронавирусот. „Господинот Џонсон е во стабилна состојба и е добро расположен“ изјави Едвард Аргар, помлад министер за здравство.

Борис Џонсон е во стабилна состојба

iPortal - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон ја помина и втората ноќ на интензивна нега, каде прима соодветна терапија поради коронавирусот. „Господинот Џонсон е во стабилна состојба и е добро расположен“ изјави Едвард Аргар, помлад министер за здравство.

Борис Џонсон е во стабилна состојба

Centar - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон ја помина и втората ноќ на интензивна нега, каде прима соодветна терапија поради коронавирусот. „Господинот Џонсон е во стабилна состојба и е добро расположен“ изјави Едвард Аргар, помлад министер за здравство.

Даунинг Стрит: Џонсон е клинички стабилен и добро реагира на третманот

360 степени - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е клинички стабилен на одделот за интензивна нега и реагира на третманот против компликациите од ковид-19, објавија денеска британските медиуми. Џонсон, кој пред две недели беше дијагностициран со коронавирус , во ...

Британскиот премиер е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега

Опсервер - 08.04.2020

Лондон, 8 април 2020 () – Британскиот премиер Борис Џонсон е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега и реагира на третманот против компликациите што го следат Ковид-19, јавија денеска британските медиуми,додавајќи дека дека во моментов во ...

Џонсон е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега

Република - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега и реагира на третманот против компликациите што го следат Ковид-19, јавија денеска британските медиуми,додавајќи дека дека во моментов во британската јавност се ...

Британскиот премиер е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега

Бриф - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега и реагира на третманот против компликациите што го следат Ковид-19, јавија денеска британските медиуми,додавајќи дека дека во моментов во британската јавност се ...

Британскиот премиер е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега

Независен - 08.04.2020

Англија– Британскиот премиер Борис Џонсон е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега и реагира на третманот против компликациите што го следат Ковид-19, јавија денеска британските медиуми,додавајќи дека дека во моментов во британската ...

Британскиот премиер е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега

Либертас - 08.04.2020

Џонсон (55) вчера примал кислород, но не бил приклучен на респиратор. Привремениот заменик, шефот на британската дипломатија, Доминик Раб, вчера изјави дека премиерот е „борец“, како и дека набрзо повторно ќе биде на кормилото на владата, во време ...

Британскиот премиер Џонсон „клинички стабилен“

Курир - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е „клинички стабилен“ на одделение за интензвина нега и реагира на третманот против компликациите кои го следат заразувањето со новиот тип коронавирус, пренесува во средата Reuters и дадава дека се поставуваат ...

Сунак: Премиерот Џонсон останува во болница, но се чувствува добро

24Инфо - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија и понатаму останува на интензивна нега. Неговата состојба се подобрува, може да седи на кревет, изјави министерот за финансии, Риши Сунак. „Најновите информации се дека премиерот останува на интензивна нега во болница, ...