TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од први април АХВ ќе казнува за домашни миленици кои нема да бидат чипирани – Атанасов гостин во Студио 1

1tv - 20.03.2019

Колку се ажурни љубителите на домашни миленици? Првиот човек на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, во гостувањето во Отвореното Студио 1, нагласи дека е пролонгиран рокот за искористување на бесплатните микро-чипови за домашни ...

Рокот за чипирање на кучињата продолжен до крајот на годинава

Сител - 20.03.2019

Се продолжува рокот за бесплатна идентификација и регистрирање на домашните миленици. Крајниот датум е 31 декември. Првиот човек на АХВ вели дека ова е дел од тригодишната стратегија за справување со неодговорното сопствеништво и бездомните кучиња.

АХВ го пролонгира рокот за чипирање на милениците до 31 декември, ама по 1 април ќе се казнуваат неодговорните ...

Вечер - 20.03.2019

Од страна на АХВ беа набавени вкупно 100.000 микрочипови, но досега во Информациониот систем регистрирани се само 49.000 чипирани миленици. Директорот на АХВ, Зоран Атанасов сопшти дека од 1 април комуналните инспектори ќе почнат со изрекување казни ...

Продолжен рокот за бесплатни микрочипови за миленичињата – казните од 100 до 1.000 евра

Gostivarpress.mk - 20.03.2019

Агенцијата за храна и ветеринарство го продолжи рокот за реализација на акцијата за бесплатно микрочипирање на домашните миленици. Наместо на 31 март како што беше најавено, оваа активност ќе заврши на 31 декември годинава.

Бесплатно чипирање на домашни миленици до крајот на годината

Фокус - 20.03.2019

Агенцијата за храна и ветеринарство го продолжи рокот за бесплатна регистрација и идентификација на домашните миленици и наместо на 31 март, како што беше предвидено, рокот се продолжува до 31 декември годинава.

Се пролонгира рокот за чипирање на милениците до 31 декември

Курир - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Рокот за вградување на микрочипови кај домашните миленици се продолжува до крајот на годинава

еМагазин - 20.03.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов денеска на прес-конференција информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна идентификација и регистрација на домашните миленици се продолжува до 31 декември ...

Од први април АХВ ќе казнува за домашни миленици кои нема да бидат чипирани – Атанасов гостин во Студио 1

Либертас - 20.03.2019

Колку се ажурни љубителите на домашни миленици? Првиот човек на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, во гостувањето во Отвореното Студио 1, нагласи дека е пролонгиран рокот за искористување на бесплатните микро-чипови за домашни ...

(Видео) Се пролонгира рокот за чипирање на милениците до 31 декември

1tv - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Рокот за вградување на микрочипови кај домашните миленици е продолжен до крајот на годината

24Инфо - 20.03.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов на прес-конференција информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна идентификација и регистрација на домашните миленици се продолжува до 31 декември годинава.

Се пролонгира рокот за чипирање на милениците до 31 декември

Република - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Рокот за вградување микрочипови кај домашните миленици е продолжен до крајот на годината

Макфакс - 20.03.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, на прес-конференција информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна идентификација и регистрација на домашните миленици се продолжува до 31 декември годинава.

До крајот на годината пролонгиран рокот за чипирање миленици

Локално - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Рокот за микрочипирање на домашните миленици се продолжува до крајот на годинава

Радио МОФ - 20.03.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов денеска на прес-конференција информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна идентификација и регистрација на домашните миленици се продолжува до 31 декември ...

Се пролонгира рокот за чипирање на милениците до 31 декември

Нетпрес - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Зоран Атанасов, директор на АХВ: Домашните миленици ќе се чипираат до крајот на годинава

Република - 20.03.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов денеска на прес-конференција информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна идентификација и регистрација на домашните миленици се продолжува до 31 декември ...

Казни и до 1.000 евра: Важна вест за сите кои имаат домашни миелници

Press24 - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Рокот за вградување на микрочипови кај домашните миленици се продолжува до крајот на годинава

Скопје1 - 20.03.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов денеска на прес-конференција информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна идентификација и регистрација на домашните миленици се продолжува до 31 декември ...

Се пролонгира рокот за чипирање на милениците до 31 декември

Канал5 - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Рокот за вградување микрочипови кај домашните миленици се продолжува до крајот на годинава

Академик - 20.03.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, денеска на прес-конференција информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна идентификација и регистрација на домашните миленици се продолжува до 31 декември ...

До 31 декември се пролонгира рокот за чипирање на милениците

Скопје инфо - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Кучињата по улици, Агенцијата го продолжи рокот за регистрација

Тера - 20.03.2019

И натаму секојдневие се сликите на улиците во Битола со кучиња скитници. Ги има и на Широк сокак пред маркетот Веро и на плоштадот Магнолија. Не е прв пат да имаме ваква слика. Како што е веќе познато Битола има шинтерска служба.

Домашните миленици бесплатно ќе се чипираат до крајот на годинава, а чипот ќе чини 200 денари

МКД - 20.03.2019

Рокот за бесплатна идентификација и регистрација на домашните миленици кој што требаше да истече на крајот на овој месец се продолжува до 31 декември годинава, информираше директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов.

Љубителите на домашни миленици неажурни, чипирањето оди бавно

+инфо - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, соопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов на прес-конференција во Владата.

Рокот за вградување микрочипови на домашните миленици се продолжува до крајот на годината

AKO - 20.03.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна идентификација и регистрација на домашните миленици се продолжува до 31 декември годинава.

До 31 декември се пролонгира рокот за чипирање на милениците

Независен - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

ВИДЕО: Се пролонгира рокот за чипирање на милениците до 31 декември

А1 On - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Рокот за чипирање на милениците продолжен до 31 декември

Нова ТВ - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Пролонгиран рокот за бесплатно чипирање домашни миленици

OhridNews - 20.03.2019

Како што соопшти денес директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици се пролонгира до 31 декември. Атанасов потсети дека за кампањата за идентификација и регистрација на ...

Се пролонгира рокот за чипирање на милениците до 31 декември

Точка - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Се пролонгира рокот за чипирање на милениците до 31 декември

ММС - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Се пролонгира рокот за чипирање на милениците до 31 декември

MTM - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. За кампањата за идентификација и регистрација на милениците која требаше да ...

(Видео) Се пролонгира рокот за чипирање на милениците до 31 декември

Либертас - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Казни и до 1.000 евра: Важна вест за сите кои имаат домашни милeници

Скопје24 - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...

Се пролонгира рокот за чипирање на милениците до 31 декември

Опсервер - 20.03.2019

До 31 декември годинава продолжува рокот за бесплатно чипирање на домашните миленици, сопшти денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. Атанасов на прес-конференција во Владата потсети дека за кампањата за ...